Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мишки, паяци, мухи...нови  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано18.03.05 11:55



Ами вие сте виновни! Вместо някой накратко да ми каже, че "фелиноза" е еди-какво-си и че ако съм се заразила, отдавна да съм го разбрала и опищяла форума, ме пратихте да чета в Гугъла и аз там се натъкнах и на куп други статии за котешките болести и възможностите човек да се зарази и сега съм се изприщила от ужас!

Добре де - какво да правим, когато котката излапа някоя муха или паяк, или хлебарка? Дори да е ваксинирана, обезпаразитена и да се стараеш да пазиш чистота, в стерилна обстановка не можеш да живееш постоянно! Ами мишките? Моят хубосник беше гепнал една у дома! Миналата есен в един от онези дни, когато навън е по-топло от вътре и бяхме оставили отворена външната врата, след която има остъклена веранда! На сутринта заварихме гордият мишелов да си играе в коридора с полумъртва мишка! Не я беше изял още, защото беше твърде зает да си "играе" с нея (една рядко жестока игра всъщност като се замислиш, но това е друга тема), но сигурно скоро щеше и да я изяде, ако не се бяхме намесили! Като прочетох колко болести и проблеми може да донесе мишката на котката и котката на човека и не спах от притеснение! Какво правите вие по въпроса? Превенция? Кръвни изследвания? Особено на тези от вас, чиито котки не са само домашни? Мърджо не излиза навън, но, както стана ясно, щом котката не ходи при мишките, мишките ходят при котката. При всичките мерки, изолиране на дупки, канали, комини, тавани и т.н. простотии, къщата си е къща! В нея и около нея има много повече флора и фауна, отколкото в един апартамент! И какво сега? Само не ме пращайте пак в Гугъл, защото получих страхова невроза от него!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Мишки, паяци, мухи...нови [re: Цвeти]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 12:12



Преиграваш
Докторите тук да се обадят(имам предвид човешките) и да ти разкажат как стоят нещата. Като цяло това са болести които се срещат рядко. Част от тях можеш да се заразиш със саламите и недоготвено месо. Общо взето има минимална вероятност да ти се случи нещо. Виж израсла съм с котки и кучета, повечето дворни, както и с какви ли не други животни. Както и повечето ми познати. И сме играли с тях преди възрастта на миенето на ръцете. Реално дори от праха във вятъра можеш да се заразиш със глисти - в либия нащте докторри пият всеки 6 месеца хапчета за да нямат проблеми с глисти.
Уфф а аз ви мислех за интелигентни хора не за истерици ...



Тема Re: Мишки, паяци, мухи...нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 12:14



на темата за идиотите вижте тая боза





Тема Еее, ама тва е гадно!нови [re: emetic]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано18.03.05 12:30



Emetic, що ги лепиш тези простотии?!?

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime


Тема Незнанието е блаженство!нови [re: emetic]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано18.03.05 12:32



Колкото по-малко знам, толкова по-добре се чувствам! Във всяка една област! Иначе и аз съм отраснала с кучета и на пук не съм си мила ръцете, защото са ме карали. А и да - наследствено съм "обременена" от хипохондрик в семейството, който е в състояние да те изкара от нерви и да запали искрата на съмнението. Все пак няма ли да се притесните, ако котката ви изяде мишка? Защото в това, което вчера четох, се казва, че едва ли не ако само погалиш "улична" котка, си застрашен от такива болести, че .........

Иначе идеята със SaveToby - как не ми е хрумнало до сега! Вече щях да съм милионер!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Незнанието е блаженство!нови [re: Цвeти]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 12:54



Мда, аз тъкмо мислех да пусна саит - спасете грибо иначе ще го изям




Тема Re: Незнанието е блаженство!нови [re: Цвeти]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано18.03.05 14:29



Ама той Мърджо нали не я изял, а само е играл с нея. Споко бе човек, какво толкова сте се зашашкали с тея болести. Все едно без котките не се хващтат болести. Лошото е, че като имаме животно вкъщи хуманитарните лекари доста често хвърлят вината върху него за някое заболяване.



Тема Re: Незнанието е блаженство!нови [re: Sony^-]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано18.03.05 14:41



Оф, казвали са ми, че и от игра може да се зарази зверчето - все пак има досег до кръвта на жертвата.

Сетих за нещо много кретенско. Лятото имах кърлеж - или големия нахален куч, който стоеше пред входа и много искаше да си играем, ми го е лепнал, или докато съм бягала в парка, или прекосявайки една квартална градинка. Махнаха го, всичко ОК, не е бил заразен, но гаджето ми купи Фронтлайн за добичето, за да не го заразявала кака му

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime


Тема Re: Незнанието е блаженство!нови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 15:47



Цвети, здравей!
Наистина се впрягаш без причина! Мърджовата майка по цяло лято си похапва мишки на село!Ппросто няма как да бъде спряна на двора. А й няма нищо, както и на останалите селски котки. Не съм чула до сега някой познат или познат на познат да се е заразил и разболял от животно. Достатъчно е да го обезпаразитяваш редовно на 3 месеца. А и добре е, че има котак, защото самите мишки се завират на места, където нищо друго не може да ги докопа. И може да си докараш повече бели на главата, ако котакът не им види сметката!
А не си права за апартаметните - знам няколко случая за мишки, вилняли на 4-5 етаж в центъра на София! При това хората нямаха котки и не можеха да ги хванат.
Мои приятели живееха до скоро в Драгалевци в малка къща с голям двор. Кучето не се пускаше вътре, но черния котак беше добре дошъл в кухнята, вечер му отваряха ратите на шкафовете, за да може да хване някоя гадина, ако случайно се е вмъкнала вътре. При това с детенце наоколо, живяло там от раждането си. И то е вече госпожица, без да е имала каквито и да е проблеми с животинките.



Тема Благодаря!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано18.03.05 16:28



Знам, че се впрягам прекалено, но попаднах на някои плашещи статии!

Иначе си абсолютно права, че е по-добре с котка - оная мишка, която той хвана, можеше още да си живурка вътре на топло! А в това отношение МърДжо се оказа абсолютен герой, даже тогава си мислех да пускам хвалебствена тема! Защото си спомням, че той цяла нощ летя като луд, събаря купища неща и вдига ужасно много шум! Ама кой да се сети, че гони мишка! На сутринта героите бяха уморени, но много доволни и получиха в последствие съответната награда под формата на риба

Благодаря за успокоителните думи!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.