Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 02.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Кожна болестнови [re: дecи]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 11:21



Деси, аз не съм толкова вътре в нещата. Преразказвам като лаик, каквото съм разбрала. Някой доктор може и да се подразни.
Доколкото знам, котката може да е носител на тези спори години наред без да се разболее. При спад на имунната система, атака с антибиотик и т.н. се създава среда и заболяването се развива.
Всичко зависи от организма. Някои са по-възприемчиви - други не.
Заболяването е заразно за хората, но пак е различно за всеки индивид. За децата е най-опасно. От възрастните по-застрашени са например диабетиците, хората със спаднал имуните след прекарано тежко заболяване, продължително време лекувани с антибиотици и др. лекарства и т.н. При тях е същото, както с кандидозата /гъбички, които са си в нас/, която се развива при същите условия, както и микроспорията.
Така че, не всеки имал контакт с болен индивид се разболява.
В литературата срещнах описани случаи на болни от микроспория деца, които не се поддават на лечение, а след израстването си се излекуват сами. И котки, които без лечение след 6 месеца оздравяват.
Кой ще се осмели да изпробва този вариант.



Тема Re: Кожна болестнови [re: Бoнбoн]  
Автордecи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:21



Ох плашите ме. Не са ме предупреждавали за абцес,а само че болят мускулните инжекции.
Снощи не можех да я пипна по крачето, веднага дереше, но слава богу тая сутрин вече ми скачаше по главата. Ще пробвам довечера да го опипам за подутина. Дано да не е това, което описваш бонбон.



Тема Re: Кожна болестнови [re: emetic]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:26



Правя едно допълнение по темата с "бабешката рецепта с олио ", която пуснах вчера , за да е по ясно на тези които се решат да я изпробват . На памук се слага олио, намира се мястото с микроспорията и с по силен натиск върху кожата се минава няколко пъти. Памука с олиото, след третиране на петното покафенява. Трябва да се изхвърли и да се замени с нов . За по- малки участъци , аз използвах готовите клечки за уши . Все пак олиото е най безвредното нещо , което котката би погълнала ,облизвайки козината си . Е може би най неприятното в случая , ще е жалкия вид на мазна и сплескана козина, но и затова има лек след 2 седмично лечение изкъпете котката и след като изсъхне, разгледайте кожата на животното отново. Ако откриете нови или старите петна все още не са се излекували - третирайте пак. Във всички случаи лекувания участък след неколкократно мазане и къпане си възвръща цвета на здравата кожа и много бързо започва да никне козина на вече излекувания участък. Успех на всички , които се решат да пробват .



Тема Re: Кожна болестнови [re: Cиcи]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 12:53



Аз вчера пробвах ...
Едно на ръка че пробваха да ми изпият олиото.
Че изглеждаха жалко, да, ама и аз прекалих, целите им крака оплесках. На двма от 3-мата. А 3-тия ги облизваше. Ламя, всичко яде.
Проблема при мен е че козинка вече е израсла, петната ги мажа с разни неща постоянно при което не опада козинката но от долу кожата е червена. И ако го оставя започва да опада.
И да, никой не ми каза какво да правя, след като цялата къща стане в олио

А иначе е много хубаво да дойдат демонстративно да се лижат пред мен и аз само да им се радвам, а не да се побърквам от ужас. Бяха много разочаровани

Мерси много за рецептата.



Тема Re: Кожна болестнови [re: дecи]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:25



Не исках да те плаша.
Само ти пиша това, което ветеринарят е длъжен да те предупреди, като евентуално усложнение при лечението. Поне моят доктор го прави.
Дано нищо му няма на котето.
Вярно е, че мускулните инжекции болят. Ваксинираните пред мен животни се дърпаха, драскаха, имаше и ухапан стопанин - за първи път! от неговата маца.
Моите обаче /и петте добичета/, не реагираха. Нямаше промени в поведението им и след това. Всъщност не. Котаците и сега искат навън, та навън. Пазим ги, да не загубим някой по невнимание.



Тема Re: Кожна болестнови [re: emetic]  
АвторCиcи (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:35



Е всяко зло, за добро. Така облизвайки се , ще се снабдят с витамин А . Това че е израснала козина не е проблем . След като третираш болните места , можеш да подсушиш омазненото място с чист памук . Ще се изненадаш , че и по него ще останнат следи от микроспорията . Е малко повече търпение се иска . Аз се бях отчаяла преди няколко години , когато обикаляйки вет. кабинети ми казваха да си изхвърля котката , за да си реша проблема. Но днес не съжалявам за търпението , което съм имала тогава. Радвам се на 6 год. здрава котка , която е ставала мама четири пъти.Що се отнася до къщата - от спестените пари които ще ти останат от некупуването на скъпи лекарства и ваксини , ще си извикаш фирма която да ти почисти дома.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.