Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови  
Авторlf4o (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 21:35



Kolko 4esto e normalno da pishkat kotaracite? Imam kotarak i v momenta go lekuvame s antibiotici i drugi lekarstva, zastoto ne pishka redovno - t.e. za 40-48 4asa - vednyj.
Ve4e 2 pyti go izpishkvat s katetyr - v systoto vreme toj e jiznen, hrani se, glezi se i t.n. 4udq se dali ne e normalno - vse pak i za horata kazvat, 4e trqbva da se hodi 4-5 pyti na den - no az ponqkoga hodq i po 1-2 pyti....
Molq, nqkoj ako se e sblyskval s podoben problem da mi pishe.
Blagodarq predvaritelno!



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: lf4o]  
Автор PurE_EviL (MANUS)
Публикувано28.02.05 21:43



зависи от кога е почнал да ходи толкова рядко. по книгите пише че ходят 2-4 пъти на ден по малка и 1-2 по голяма нужда на ден. моята Сара от както я имам винаги ходи по 1 път на 24 часа по голяма и 1 път по малка. и за нея това е нормално. ако се промени режима би било признак на болест.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite? [re: lf4o]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 09:27



Доколкото знам това е строго индивидуално,но поне на 24 часа трябва да се изхожда веднъж най-малко.Противното говори за проблем в отделителната система и трябва да се лекува.Колкото и да е жизнен котака,нередовното уриниране води до задържане на токсични вещества и съответното им преминаване в кръвта.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: Keти]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 09:30



Този проблем е много характерен за сиамците и нерядко се стига и до оперативна намеса.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: lf4o]  
Автор ofika (непознат )
Публикувано01.03.05 09:44



Пробвай с отвара от канадски трън. Дава се 1-2 пъти месечно вместо вода профилактично.
На моя котарак се опитаха да му пришият катетър, но не успяха заради запушването и изобщо го бяха отписали. След като пи 3-4 дни от отварата се оправи напълно. Но при всеки котарак е индивидуално.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: lf4o]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:22



Не искам да те плаша, но щом се налага да го изпишкват с
катетър, работата е сериозна.
Най-малко 1-2 пъти на денонощие би трябвало да пишка.
Може да няма заболяване, но тоалетната да не му е достатъчно
комфортна. Едната от нашите котки миналата година беше
много зле - пишкаше веднъж на 2-3 дни - стопи се (стана 1-1,5 кг),
козината й опадна, беше пътник. Оказа се, че причината е била
в празното легенче. Като започнахме да й слагаме котешка
тоалетна, нещата се оправиха. Сега пишка 1 път дневно (което
също ми се струва малко), но е съвсем друга котка - закръгли се,
пак си стана рунтавелка и е жизнена и нормална.
Пробвай да смениш тоалетната - котките обичат да си ровят
в нея и да им е чиста.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: ofika]  
Автор otovino (смъртен)
Публикувано09.03.09 16:01



MOlq te kaji mi kyde da go namerq tozi kanadski tryn.Po bilkovite apteki ne sa i 4uvali za nego/ne znam za6to/.Kotaka mi ima takyv problem,na katetyr e,govorqt za operaciq,a ne mi se iska.4uh i ot drugo mqsto,4e Kanadskiq tryn mnogo pomaga,no zasega ne moga da go namerq!



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: lf4o]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано09.03.09 16:14



Имам котарак с уретростомия. /Да поясня: Запуши се. Катетърът не помогна и се наложи оперативна намеса./ Оттогава минаха доста години. Напоследък доста ни плаши, защото пишка веднъж на ден - много малко като количество. Давам му лечебна храна и го наблюдавам. Весел е и се храни добре.
С братчето му не съм имала такива проблеми. Той пишка като по часовник сутрин и вечер по мнооого. Храни се много и е много дебел.
При положение, че са братчета и са хранени с една и съща храна, решаващ фактор вероятно е предразположеността на организма.
Щом вече сте на катетър, наблюдавай го много внимателно. Ако спре да пишка, не се бави. Веднага го заведи на лекар за операция. Иначе за котака става лошо.



Тема Re: Kolko pyti na den pishkat kotaracite?нови [re: ssiberia]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано09.03.09 16:25



Това съм го писала и друг път. Дай му ударна доза витамин С, два дни по девет таблетки. Сутрин-3, на обяд-3 и вечерта - 3. Витаминът подкиселява урината и разтваря песъчинки и камъчета. На моя котарак много му помага. Той също се запушваше, първия път го катетаризираха, а втория път се оправи с инжекции. Тогава ветеринарят ми каза номера с витамин С. Правя го профилактично веднъж в месеца - в събота и неделя/когато не си на работа/. Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.