Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Е вече вярвам!  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 11:39



Извинявам се за темата, може би ще развихря страстите, но не това ми е целта! Просто споделям!

Уверих се, абсолютно съм сигурна и едва ли някой може да ме убеди в противното - в скъпите "маркови" консерви ИМА пристрастяващи котката вещества! Марки няма да споменавам, макар че не е трудно да се сети човек! За Нова Година баба му на МърДжо (демек майка ми) му "подари" една такава скъпа консерва, да разберял и той, че е празник! От както вкуси това чудо, отказва да яде! Вече два месеца се лъжем - отслабна, но не иска да яде! Той инат и аз инат. Бяхме се уплашили, че нещо не е добре детето - яде, та ушите му пукат, но само от онази марка! Другото не го иска! Ребрата му се броят, но не иска друго! А тези консерви са непосилни за нас като цена! Още повече, че и преди не сме го хранели с какво да е, пак са били качествени нещата, но не така безумно скъпи! Сега в момента сме минали на варени пилешки дробчета - от както установих, че за това продължава да умира от кеф, му варя дробчета. Правя му попарки, той яде и си ходи по всякакви малки и големи нужди! Обаче само на дробчета не може предполагам! Давайте акъл с какво да го храня, какво да му приготвям, че лошо!

И да ви кажа не съм експерт, не съм ветеринар, но той повече от онези консерви няма да близне! Не е нормално и не може да бъде нормално такова пристрастяване от 1 консерва! Здравословно ли е това? Според мен не само че е опасно, но би трябвало и да е подсъдно! Гадни печелбари!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:07



Имах същия проблем. давах му 1-2 вида консерви. Освен всичко друго и се разгони. Понеже не исках да го храня с едно и също му взех и други неща - не та не. Оставих го на глад докато не се сети и той още не се е сетил като хората а това беше преди доста време. От другите котешки консерви не близва, яде малко суха храна на една доста хвалена марка - но това е за да не започне да пада из къщи. Малките с кеф набиват едни големи универсални консерви които той и не помирисва. Вечер го понаучих малко да яде хек - но вече варен не го иска :(((. Само суров а аз малко се притеснявам. Преди ядеше пиле - сега много малко. виж ако намеря от някъде попчета може и да ги яде - много ги обича.
Но както казах от всичко яде по малко. сега и внимавам и със сухите храни че и към тях се почва същото и то особено с някои марки на които са и консервите.
От роиал канина обаче нямам проблем - яде я и след това си яде и всичко останало което по принцип. последния път остави в чинията манджата за да дойде да яде хляб с мен.
Все пак избягвам сухата храна колкото мога, но беше много ослабнал по едно време от тези глупости.



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 12:14



Аз не съм забелязала да се пристрастява към консерви. Давала съм й някои марки, но всичките ги яде по-малко, отколкото сухата храна (която й е основна) - ако е пауч, излочва соса, а хапките ги оставя за после, ако е пастет - хапва 50-60 грама, но останалата част я разнася из кухнята и ако много пригладнее по-късно хапва от разнесеното.

Твоят МърДжо обича ли кисело мляко? Моята абсолютно изпатква като го надуши. Например, ако има печено пиле на масата, няма да е толкова настоятелна, колкото ако някой си хапва кисело мляко - тогава буквално си набутва муцуната в лъжицата, кофичката или чашата.

Може да пробваш да го прилъжеш с други варени месца... мисля, че има и изгодни варианти за хранене с месо. Спомням си, че като я взех, й правих телешки бульон (истински, де) с яйце - харесваше й.



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: emetic]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 12:16



Не му давай сурова риба! Има някаква съставка, която не могат да усвояват! Забравих каква беше



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:16



Моят котар е то4но обратното на твоя. Не близва храна от консерви. В на4алото се опитвахмеда го прилъжем, за6тото само суха храна и салами не е добре за стомах4е , ама не и не. Абсолутно безразли4но му е коя марка е храната - просто не яде от консерви!!!



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 12:28



Сигурна ли си, че една единствена консерва може да има такъв ефект?
Явно си след като го пишеш, но някак не мога да повярвам, че така изведнъж става.
Пробвай да свариш пилешко месо или пилешки глави (но внимателно ги чисти, че имат много малки и остри костички) и да ги смесваш с любимия му варен пилешки дроб.
Номера е да прояде и други храни. Веднъж напарви ли го можеш вече да го пробваш и с друго.
Упех!



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: тee]  
Авторkali (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:42



На нас пък доктора ни каза да храним котьо основно със суха храна, т.е. можело само с нея. Но аз му давам всеки ден и по малко консерва-предимно вечер. Та моя Роро обича по-скъпички консерви ,така беше научен още като го взех(той беше на 6 месеца).Веднъж реших да го пробвам за разнообразие с неква по-обикновена и ......неще, обърна гръб на паничката и както прави в тоалетната драпна 2 пъти с лапа и повече не я погледна.А що се отнася до сухата храна яде всичко но на роял-а не я предпочита особено, повече харесва другите сухи храни.Освен това обича само печен картоф и кюфте ,не пилешко, не пуешко,нито риба -нищо друго приготвено в дом. условия не яде.



Тема сурова риба-НЕЕЕЕЕЕЕнови [re: PanTer]  
АвторKAЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:57



"СУРОВАТА РИБА СЪДЪРЖА ЕНЗИМА ТИАМИНАЗА ( ENZIM THIAMINAZA) ,КОЙТО РАЗРУШАВА ВИТАМИН -В1-В ХРАНИТЕЛНИЯ ТРАКТ."
Котката-Алберт Пинтер



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 13:03



Офффф и аз имам същя проблем Или котешка храна или нищо ! Така беше първите 2-3 дни . После само глезотийки - дори на пилешко месо се мръщи , хлътна му корема. Уличните котки са по дебели от него . Пък само на котешка храна не върви ...

Carpe diem



Тема риба и бременна котка.......нови [re: PanTer]  
АвторKAЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:05



"На бременните котки не трябва да се дава риба дори и сварена,тя съдържа вещества които проникват през плацентата в плода и пречат на растежа му.Ако все пак се налага да храниш котето продължително време с риба,като компенсация -му се дава черен дроб или пресни зеленчуци."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.