Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Е вече вярвам!  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 11:39



Извинявам се за темата, може би ще развихря страстите, но не това ми е целта! Просто споделям!

Уверих се, абсолютно съм сигурна и едва ли някой може да ме убеди в противното - в скъпите "маркови" консерви ИМА пристрастяващи котката вещества! Марки няма да споменавам, макар че не е трудно да се сети човек! За Нова Година баба му на МърДжо (демек майка ми) му "подари" една такава скъпа консерва, да разберял и той, че е празник! От както вкуси това чудо, отказва да яде! Вече два месеца се лъжем - отслабна, но не иска да яде! Той инат и аз инат. Бяхме се уплашили, че нещо не е добре детето - яде, та ушите му пукат, но само от онази марка! Другото не го иска! Ребрата му се броят, но не иска друго! А тези консерви са непосилни за нас като цена! Още повече, че и преди не сме го хранели с какво да е, пак са били качествени нещата, но не така безумно скъпи! Сега в момента сме минали на варени пилешки дробчета - от както установих, че за това продължава да умира от кеф, му варя дробчета. Правя му попарки, той яде и си ходи по всякакви малки и големи нужди! Обаче само на дробчета не може предполагам! Давайте акъл с какво да го храня, какво да му приготвям, че лошо!

И да ви кажа не съм експерт, не съм ветеринар, но той повече от онези консерви няма да близне! Не е нормално и не може да бъде нормално такова пристрастяване от 1 консерва! Здравословно ли е това? Според мен не само че е опасно, но би трябвало и да е подсъдно! Гадни печелбари!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:07



Имах същия проблем. давах му 1-2 вида консерви. Освен всичко друго и се разгони. Понеже не исках да го храня с едно и също му взех и други неща - не та не. Оставих го на глад докато не се сети и той още не се е сетил като хората а това беше преди доста време. От другите котешки консерви не близва, яде малко суха храна на една доста хвалена марка - но това е за да не започне да пада из къщи. Малките с кеф набиват едни големи универсални консерви които той и не помирисва. Вечер го понаучих малко да яде хек - но вече варен не го иска :(((. Само суров а аз малко се притеснявам. Преди ядеше пиле - сега много малко. виж ако намеря от някъде попчета може и да ги яде - много ги обича.
Но както казах от всичко яде по малко. сега и внимавам и със сухите храни че и към тях се почва същото и то особено с някои марки на които са и консервите.
От роиал канина обаче нямам проблем - яде я и след това си яде и всичко останало което по принцип. последния път остави в чинията манджата за да дойде да яде хляб с мен.
Все пак избягвам сухата храна колкото мога, но беше много ослабнал по едно време от тези глупости.



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 12:14



Аз не съм забелязала да се пристрастява към консерви. Давала съм й някои марки, но всичките ги яде по-малко, отколкото сухата храна (която й е основна) - ако е пауч, излочва соса, а хапките ги оставя за после, ако е пастет - хапва 50-60 грама, но останалата част я разнася из кухнята и ако много пригладнее по-късно хапва от разнесеното.

Твоят МърДжо обича ли кисело мляко? Моята абсолютно изпатква като го надуши. Например, ако има печено пиле на масата, няма да е толкова настоятелна, колкото ако някой си хапва кисело мляко - тогава буквално си набутва муцуната в лъжицата, кофичката или чашата.

Може да пробваш да го прилъжеш с други варени месца... мисля, че има и изгодни варианти за хранене с месо. Спомням си, че като я взех, й правих телешки бульон (истински, де) с яйце - харесваше й.



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: emetic]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 12:16



Не му давай сурова риба! Има някаква съставка, която не могат да усвояват! Забравих каква беше



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:16



Моят котар е то4но обратното на твоя. Не близва храна от консерви. В на4алото се опитвахмеда го прилъжем, за6тото само суха храна и салами не е добре за стомах4е , ама не и не. Абсолутно безразли4но му е коя марка е храната - просто не яде от консерви!!!



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 12:28



Сигурна ли си, че една единствена консерва може да има такъв ефект?
Явно си след като го пишеш, но някак не мога да повярвам, че така изведнъж става.
Пробвай да свариш пилешко месо или пилешки глави (но внимателно ги чисти, че имат много малки и остри костички) и да ги смесваш с любимия му варен пилешки дроб.
Номера е да прояде и други храни. Веднъж напарви ли го можеш вече да го пробваш и с друго.
Упех!



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: тee]  
Авторkali (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:42



На нас пък доктора ни каза да храним котьо основно със суха храна, т.е. можело само с нея. Но аз му давам всеки ден и по малко консерва-предимно вечер. Та моя Роро обича по-скъпички консерви ,така беше научен още като го взех(той беше на 6 месеца).Веднъж реших да го пробвам за разнообразие с неква по-обикновена и ......неще, обърна гръб на паничката и както прави в тоалетната драпна 2 пъти с лапа и повече не я погледна.А що се отнася до сухата храна яде всичко но на роял-а не я предпочита особено, повече харесва другите сухи храни.Освен това обича само печен картоф и кюфте ,не пилешко, не пуешко,нито риба -нищо друго приготвено в дом. условия не яде.



Тема сурова риба-НЕЕЕЕЕЕЕнови [re: PanTer]  
АвторKAЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:57



"СУРОВАТА РИБА СЪДЪРЖА ЕНЗИМА ТИАМИНАЗА ( ENZIM THIAMINAZA) ,КОЙТО РАЗРУШАВА ВИТАМИН -В1-В ХРАНИТЕЛНИЯ ТРАКТ."
Котката-Алберт Пинтер



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 13:03



Офффф и аз имам същя проблем Или котешка храна или нищо ! Така беше първите 2-3 дни . После само глезотийки - дори на пилешко месо се мръщи , хлътна му корема. Уличните котки са по дебели от него . Пък само на котешка храна не върви ...

Carpe diem



Тема риба и бременна котка.......нови [re: PanTer]  
АвторKAЛИ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:05



"На бременните котки не трябва да се дава риба дори и сварена,тя съдържа вещества които проникват през плацентата в плода и пречат на растежа му.Ако все пак се налага да храниш котето продължително време с риба,като компенсация -му се дава черен дроб или пресни зеленчуци."



Тема Re: сурова риба-НЕЕЕЕЕЕЕнови [re: KAЛИ]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:05



ама иначе не иска нищо :(
сега какво да го правя :((
това поне знам че ще яде - бтв котките в момента им се дава повече б1 от колкото им трябва има го във всички котешки храни - защото го има в зърнените продукти.
а освен това котио си пие витамините
дали е проблем?



Тема Re: риба и бременна котка.......нови [re: KAЛИ]  
Авторeмeтиk (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:06



давали сме на сиамката ми само риба защото така ни бяха казали. И бременна - нищо и нямаше, а котетата бяха в чудесно здраве.
Не знам ама ми звучи странно



Тема Re: сурова риба-НЕЕЕЕЕЕЕнови [re: emetic]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:08



emetic-ми тогава би трябвало да нямя проблем.логично е нали:)



Тема Re: риба и бременна котка.......нови [re: eмeтиk]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:10



и на мен ми изглежда странно но така пише в книжката дето имам....знам ли ?



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: pchelichkata maya]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:20



кажи с какви глезотиики го лъжеш :)))
а дано излъжа и моя

междъ другото - това че на малките котета консервите не действат така(не се пристрастяват) ми говори че това което е вътре може и да е хормонално. Но не знам, дали може да се направи. Просто проблема винаги е с големи котки.
Малките ми нагъват всичко - едното чудовище го чакам да стане 5 кила и ще си търся фурна



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Авторdeni (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 13:34



интересно,защо и мойте не вземат да се пристрастят към една определена храна ами тотално ме побъркват.вече съм споделяла проблема си тук,така че сега няма да се впускам в подробности,но общо взето когато им купя някаква храна хапват веднъж от нея и това е.по едно време помислих,че и те са се спристрстили към онези малки консервички гуармет,но не би.отказаха ги и тях.хапнат ли нещо сутринта вечерта не щат и да го пгледнат.ще ми се да се пристрастят към една марка , че да не се чудя всеки път какво да купувам.а за тов колко ми струват техните каппизи не искам изобщо да говоря.



Тема Кълна се! От една консерва само!нови [re: PanTer]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 14:20



В каквото искаш ти се кълна - една единствена консерва! Първо се уплашихме да не е нещо болен, да не е глътнал нещо - дадохме му суха храна и яде като разпран! Но аз много внимавам със сухата храна и не искам да му давам често от нея, само от време на време профилактично за зъбите! Нищо друго не близва! Яде, колкото да не умре - дневната дажба за цяла седмица. Варено пиле по принцип не яде, но дробчета обича. Накрая се принудих да му варя дробчета, дано поне тях склони да лапа! Разбираш ли, не близва! Жал ми е за него, защото го виждам, че се мъчи! А не яде! Направихме си експеримент няколко дена да му даваме суха храна и яде като за световно, ходеше си на тоалетна и всичко му беше точно. Но повече консерва не близва, освен от "онази"! И сега какво - дробчета и евентуално риба! Кажете каква да пробвам да купя - да е някоя с по-малко кости, за да се чисти лесно. Аз за това не ям риба, защото много мразя да я чистя, ама ако трябва ще му я чистя, какво да правя!

Гадни печелбари!





Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 14:26



Да, това със скъпата консерва е наистина неприятно. Аз за това не съм глезила мамата с такива неща, защото тя изобщо си се назландисва на яденето.
Лъки много обича варена риба, но само сладководна. На някои рибарници се намира таранка и червеноперка. Струват около 1.2 килограма. Тя умира за тях, но не яде морска и океанка риба. При това горните две имат обикновено и екстричка. В повечето случаи в тях има хайвер. Аз го вадя, осолявам го и като узрее, го разбивам. По този начин рибата (или хайвера) ми излиза бз пари. Само трябва да се махат по-едрите кости. Може да пробваш и с много добре сварени пилешки глави, на които се махат човките. Но глезлата ги яде само когато кърми и е освирепяла от глад.
Какво друго - равено телешко (скъпо е ), може да пробваш и с варен телешки бял или черен дроб. Дно сладура най-сетне прояде нещо нормално.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: Цвeти]  
Автор PurE_EviL (MANUS)
Публикувано24.02.05 14:50



пробвай дса му даваш ядунето което искаш да прояде объркано с окнсерва риба тон-не от осолените, а в собствен сос. води се че котките умират за риба тон. ама Сара не я щя. с нея също не трябва да се прекалява защото не е пълноценна храна, но с дробчетата се комбинира добре. след това малко по малко трябва да го минеш на стария режим. само не се поддавай на тормоз и никаква консерва от тая скъпата.

ПП а може ли да кажеш коя е тя за да пробвам Сара с нея. тя не яде никакви консерви за нищо на света. само сухата храна и то нейната марка. поне някакво разнообразие да вкарам.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 14:55



Ако искаш, пробвай със скумрия - тя има сравнително малко кости и на смислена цена. Или виж за тези риби, за които писах горе - таранка и червеноперка. Те са с повече кости, но МърДжовата майка ги яде като разпрана.



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 15:01



Мдаам! Записвам си и ще го пробвам и с тези риби да видим. Много неприятно - особено като знам, че и майка му е капризна на хранене, защо ми трябваше да му я давам тази консерва... Но наистина не вярвах, че толкова бързо ще се пристрасти. Не и от първия път!

Това е положението! Ще го видим как ще я караме! Знам, че обича хек маймуната руса, защото за никулден си правихме и му сварихме и на него малко и той облиза купичката за минута! Ама пусто да му се невиди - ХЕК! Сигурно и сьомгата ще му хареса... Добре, записвам си червеноперка и таранка и ще търся! А това с хайвера не разбрах - за вас ли си го приготвяте? Как разбираш, че е узрял?



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Lucky,нови [re: Lucky]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.02.05 15:04



кажи как точно приготвяш хайвера, че ми е мъчно да го изхвърлям, а като го сварих, съдбата му беше същата, замина в кофата.



Тема Пробвайнови [re: PurE_EviL]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.02.05 15:10



с Rio Mare. Не ми дава да хапна, ако преди това не съм сложила в нейната купичка.



Тема За хайверанови [re: nbb]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:22



Хайвера не е за Лъки, на нея не й се полагат такива деликатеси. Като купя риба (обикновено към 2 кг, защото не се намира навсякъде), й чистя вътрешностите. Когато има хайвер, го вадя, махам му ципите, доколкото мога, осолявям го добре (с добро разбъркване, за да попадне навсякъде солта), слагам го в кутийка с капак в хладилника. След като престои около месец, е готов за разбиване. Ако искате да знаете как се разбива, ще пиша



Тема Пиши, пиши!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 15:26







Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: emetic]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 15:33



Варен дроб , варени яйца и разни рибни консерви. Дано се излъже. Моя има малко особен вкус Умира си за сладолед , бисквити изобщо сладки неща, също и зеле, домати , крастваищи и какви ли не подправки и билки ( липов цвят, жълт кантарион) Луда работа. При мен порблема дойде след като му купих гранулирана храна от един ветеринар ( от тези в чувалите ) Пробвай пътво с дроб , пилешки , свински - все едно

Carpe diem



Тема Добренови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:35



Само дано Инди не реши, че сме обърнали клуба на готварство.
Необходими продукти за хайвера:
Осолен и узрял хайвер (100-ина грама), олио, 1 до 2 филии хляб, 1-2 лимона,1 глава лук.
Хлябът се накисва във вода, след което се изстисква хубаво.
Варианти за разбиване:
1. кухненски робот (с диска за разбиване на майонеза);
2. миксер - с бъркалките за белтъци;
3. със здрави ръчички
Изцеденият хляб се разбива с малко олио (сипва се по малко, а не наведнъж!), слага се хайвера и продължава да се разбива. Добавя се по малко олио (количеството е по индивидуална преценка). След като е вече разбит, се прибавя сока на лимоните и настъргания на ренде лук.
Да ви е вкусно!



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:10



Не се кълни, няма нужда :))) Вярвам ти, щом си го написала ;)
Риба и то добре сварена не трябва да му даваш повече от веднъж седмично.
Жълтък от яйце твърдо сварен - 2 пъти седмично.
Пробвай както ти казах - да омешаш пил.месо или глави с дроб и така да го пробваш - както вече споменах Туфито се лъже, а онзи ден сварих и Терьо да и нагъва от паничката.
Ако яде качествена (не уискас, фрисках и пр. световно неизвестни марки) суха храна не би трябвало да се притесняваш, макар, че мен лично ме е страх. Но колкото и да ме е страх се мъча Тери да яде само Роял канин, защото пък иначе почва да прави проблеми с тумбака

Редактирано от PanTer на 24.02.05 16:16.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: PurE_EviL]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:13



В същите дебели книжки пише, че в никой случай не трябва да се дава човешка рибна консерва на котка. Това било по-вредно и от суровата риба.

П.П. Че се сетих, макар да не е за теб отговора. И аз четох, че варения пил.дроб не трябва да се дава продължително, защото не знам какви авитаминози и прочие предизвиквал, но преди да го знам това Туфито ядеше предимно (80%) само това и да чукна на дърво не забелязах някакви проблеми...
Ама знам ли вече и аз на какво да вярвам из тия литератури.



Тема Re: Добренови [re: Lucky]  
Автор lndependentМодератор (point of view)
Публикувано24.02.05 16:17



Ма вие кво си мислите, тя и Инди обича хайвер [oblizvam se]
Записвам си рецептата веднагически, щото от наш'то семейство само бащата знае как се разбива хайвер, а не казва! И караме само на купешки

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:18



Защо да не може, нали си има куп хормонални препарати, които действат как ли не



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: pchelichkata maya]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:19



Нали знаеш, че котките нямат никакъв ензим, разграждащ сладкото и то им е крайно вредно от където и да го погледнеш?



Тема Сърдечно благодаря!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 16:37



Преглът, преглът!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: Цвeти]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.02.05 16:38



Аз на моя му давам цаца. В момента защото няма сурова му давам от замразената, а тя е солена, та се налага добра да я измивам преди това (дано да успявам, въпреки, че си мисля, че вътре е солена-не съм я опитвала) Варя я. Става много бързо и костите съвсем омекват. Саймън е луд за риба. Тази цаца по този начин преготвена я изяжда за отрицателно време. Интересното е, че не обича да яде пекана на скара скумрия,например, но пък му е вкусна пушена такава(аз я обожавам), сигурно, защото е соленичка....

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Добренови [re: lndependent]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.02.05 16:46



Айде на рецептите.........
Черен ли?!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: frisky lioness]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 16:50



Често ли му даваш такава цаца? Чела съм, че при мъжките котки трябва да се внимава с рибата - образуват фосфатни камъни от нея. Ако е солена е много вредна също , то и пушената е вредна (дори и за хората).

Преди много готвех риба, но моята налита да я "лови" още преди да съм се събула , направо от торбата и за да не я дразня намалих купуването. Хич не е глупаво добичето ми - най-много се лепи на лаврак и пъстърва.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: atteh]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.02.05 16:57



За съжаление нашето семейство не сме много рибари, колкото и да съзнамем полезността на рибата. Пушена също рядко купувам. Вземам я предимно за себе си, защото мъжът и синът не ядат. Мирише им С варената за котарака също имаме муцуни, зщото цялата къща се увонявала. И на мен не ми харесва как мирише варена риба ама какво, правя жертви с носа си, за да е щастливо добичето. Нали и той е член на семейството. Ти направо ме стресна с тези фосфатни камъни. Не му давам често, но когато започна да му давам може да се случи в рамките на 2-3 дни да му давам всеки ден по веднъж. Иначе може и с месеци да не яде риба

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: frisky lioness]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано24.02.05 17:00



Ако не му даваш често - ок. Не трябва да е повече от веднъж-два пъти в седмицата. Така съм чувала, но може да питаш някой, който е по-запознат с храненето на котки с домашно приготвена храна.

Колкото до солта - 100% сигурна съм. Яденето на котките не трябва да е солено. Както и там разни черни пипери и други пикантни подправки.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: atteh]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано24.02.05 17:06



Знам, знам и за солта и за подправките Ама какво да правя като застане хайвана с един влажен поглед до мен или до този, който реше луканката Той не мяука и звук не издава дори седи и чака и не откланя поглед и не изпуска нито една хапка, кояро си сложил в устата си. Как да не му дадеш като е такъв ценител на мезета? Мисля, че скоро ще си поиска и винце

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: PanTer]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 17:23



Казах че обича , не че му давам да яде и ставаше въпрос за изчанчените му вкусове! Лъжа го с ДРОБ и ЯЙЦА основно. Взех го на 2 месеца преди това са го хранили основно с хляб и вафли ( гледало го е детенце ). За това обича сладко.. Когато го взех намаше нито нокти нито зъби ...

Carpe diem



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: frisky lioness]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 17:26



Моя пък цацата я повръща

Carpe diem



Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Цвeти]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.02.05 18:14



Ако искаш можеш да опиташ варени пилешки глави.
Все пак дробчетата не е добре да ги даваш дълго време. В черния дроб има доста масноразтворими витамини, а маснорачтворимите витамини могат да се предозират.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: pchelichkata maya]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 18:25



Горкото дете, щом яде основно това.
Нали знаеш за яйцата? Максимум по 2 твърдо сварени ЖЪЛТЪКА на седмица, без белтъците.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.