Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 15:01



Мдаам! Записвам си и ще го пробвам и с тези риби да видим. Много неприятно - особено като знам, че и майка му е капризна на хранене, защо ми трябваше да му я давам тази консерва... Но наистина не вярвах, че толкова бързо ще се пристрасти. Не и от първия път!

Това е положението! Ще го видим как ще я караме! Знам, че обича хек маймуната руса, защото за никулден си правихме и му сварихме и на него малко и той облиза купичката за минута! Ама пусто да му се невиди - ХЕК! Сигурно и сьомгата ще му хареса... Добре, записвам си червеноперка и таранка и ще търся! А това с хайвера не разбрах - за вас ли си го приготвяте? Как разбираш, че е узрял?



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Lucky,нови [re: Lucky]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.02.05 15:04



кажи как точно приготвяш хайвера, че ми е мъчно да го изхвърлям, а като го сварих, съдбата му беше същата, замина в кофата.



Тема Пробвайнови [re: PurE_EviL]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.02.05 15:10



с Rio Mare. Не ми дава да хапна, ако преди това не съм сложила в нейната купичка.



Тема За хайверанови [re: nbb]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:22



Хайвера не е за Лъки, на нея не й се полагат такива деликатеси. Като купя риба (обикновено към 2 кг, защото не се намира навсякъде), й чистя вътрешностите. Когато има хайвер, го вадя, махам му ципите, доколкото мога, осолявям го добре (с добро разбъркване, за да попадне навсякъде солта), слагам го в кутийка с капак в хладилника. След като престои около месец, е готов за разбиване. Ако искате да знаете как се разбива, ще пиша



Тема Пиши, пиши!нови [re: Lucky]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано24.02.05 15:26







Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Е вече вярвам!нови [re: emetic]  
Автор pchelichkata maya (неповторима :))
Публикувано24.02.05 15:33



Варен дроб , варени яйца и разни рибни консерви. Дано се излъже. Моя има малко особен вкус Умира си за сладолед , бисквити изобщо сладки неща, също и зеле, домати , крастваищи и какви ли не подправки и билки ( липов цвят, жълт кантарион) Луда работа. При мен порблема дойде след като му купих гранулирана храна от един ветеринар ( от тези в чувалите ) Пробвай пътво с дроб , пилешки , свински - все едно

Carpe diem



Тема Добренови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:35



Само дано Инди не реши, че сме обърнали клуба на готварство.
Необходими продукти за хайвера:
Осолен и узрял хайвер (100-ина грама), олио, 1 до 2 филии хляб, 1-2 лимона,1 глава лук.
Хлябът се накисва във вода, след което се изстисква хубаво.
Варианти за разбиване:
1. кухненски робот (с диска за разбиване на майонеза);
2. миксер - с бъркалките за белтъци;
3. със здрави ръчички
Изцеденият хляб се разбива с малко олио (сипва се по малко, а не наведнъж!), слага се хайвера и продължава да се разбива. Добавя се по малко олио (количеството е по индивидуална преценка). След като е вече разбит, се прибавя сока на лимоните и настъргания на ренде лук.
Да ви е вкусно!



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:10



Не се кълни, няма нужда :))) Вярвам ти, щом си го написала ;)
Риба и то добре сварена не трябва да му даваш повече от веднъж седмично.
Жълтък от яйце твърдо сварен - 2 пъти седмично.
Пробвай както ти казах - да омешаш пил.месо или глави с дроб и така да го пробваш - както вече споменах Туфито се лъже, а онзи ден сварих и Терьо да и нагъва от паничката.
Ако яде качествена (не уискас, фрисках и пр. световно неизвестни марки) суха храна не би трябвало да се притесняваш, макар, че мен лично ме е страх. Но колкото и да ме е страх се мъча Тери да яде само Роял канин, защото пък иначе почва да прави проблеми с тумбака

Редактирано от PanTer на 24.02.05 16:16.



Тема Re: Кълна се! От една консерва само!нови [re: PurE_EviL]  
Автор PanTer ()
Публикувано24.02.05 16:13



В същите дебели книжки пише, че в никой случай не трябва да се дава човешка рибна консерва на котка. Това било по-вредно и от суровата риба.

П.П. Че се сетих, макар да не е за теб отговора. И аз четох, че варения пил.дроб не трябва да се дава продължително, защото не знам какви авитаминози и прочие предизвиквал, но преди да го знам това Туфито ядеше предимно (80%) само това и да чукна на дърво не забелязах някакви проблеми...
Ама знам ли вече и аз на какво да вярвам из тия литератури.



Тема Re: Добренови [re: Lucky]  
Автор lndependentМодератор (point of view)
Публикувано24.02.05 16:17



Ма вие кво си мислите, тя и Инди обича хайвер [oblizvam se]
Записвам си рецептата веднагически, щото от наш'то семейство само бащата знае как се разбива хайвер, а не казва! И караме само на купешки

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.