Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:41 26.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема за ваксинациятанови  
АвторЛинЛин (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 12:09



Здравейте. Имам котарана на 2,5 г, която никога не е излизала навън, родена е от домашна котка в домашни условия. Освен едни хапченца на всеки 3м за вътрешно обезпаразитяване друго не съм и правила. Въпросът ми е дали трябва да я ваксинирам задължително? И ако да - можете ли да ми препоръчате добър ветиринар в Бургас, защото котараната е доста страхлива и голяма глезана, незнам как бих я усмирила за инжекция



Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
Автор atteh (хазарка)
Публикувано19.02.05 12:17



Моята котка също не излиза навън, но я ваксинирам. Лекарите препоръчват ваксинация, независимо от това котката дали е изцяло домашна или дворна. Не сме сигурни къде вървим и какво може да й донесем.

С другия въпрос не мога да ти помогна. Puzzle мисля, че е от Бургас.

Колкото до страхливостта, не се притеснявай - все някак ще я прилъжеш да се навре в клетка за пренасяне или удобна чанта. Ако ползваш второто - осигури й достатъчно въздух, но внимавай да не избяга. Аз имам една чудна кожена раница, която е идеална за целта - голяма и удобна.

Успех



Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
Автор PanTer ()
Публикувано19.02.05 15:21



По въпроса за добри лекари в Бургас виж



А по въпроса за ваксините - всички препоръчват ваксини. Аз обаче съм против тях. Туфито ми е жива и здрава вече 7 години без нито една ваксина. Томи също не страдаше от липсата на ваксини. А сега малките също се чувстват перфектно.
Само че съм забранила всякакъв достъп до вкъщи с обувки и пипане на котките с мръсни ръце.
Знам, че това не винаги е достатъчно, ама знам, че не одобрявам вкарването на всякакви боклуци в котетата ми.
Сега ще ме разпънат на кръст , но пък дано още 3 пъти по 7години да са ми живи и здрави и тримата без ваксини



Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано19.02.05 15:31



аз пък ваксинирам котката си от бебе редовно. но мисля да правя това докато не я кастрирам. дотогава мисля да си ражда редовно и смятам че е добре да предава от имунитета си на котетата, както и за предпазна мярка от котараците. все пак никогане се знае какво може да ни докарат, а на мен не ми се рискува. решението според мен си е твое и зависи от много работи. но както каза Пантер при добра хигиена и здрава имунна система на коткта не виждам нужда от това.

The brave are always the first to die


Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано19.02.05 15:51



От опит мога да кажа ,че ваксинацията е задължителна.Живея в апартамент и котките са изцяло домашни.Но предишното коте сиамче неизвестно от къде се зарази с котешка чума или нещо подобно,от което единици са оцелялите.Беше 40 дни на ръба,не ме питай какво е било в къщи-да гледаш бежизнено телце и само едни сини очички те молят да го спасиш.Накрая получи и пареза на крайниците си.Слава богу за два месеца всичко отмина и от тогава ваксинирам редовно и нямам проблеми.



Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано19.02.05 16:05



Аз също вяксинирам моя добитък веднъж годишно. Преди да си ги взема изчетох доста случай на животни хващащи какви ли не зарази от нас хората и някак си се наплаших. Възможно е и никога да не се разболее без ваксиназия и дано, но аз предпочитам да се застраховам. Не е особено евтино, особено тук в Германия, към 80 евро на година за двете, но няма значение, аз предпочитам да съм си сигурна. Особено наскоро като разбрах, че жената, от която взехме Шуша са и умряли 2 котки и 1 котенце от някаква болест, която те или кучето им са занесли вкъщи, косата ми се изправи. Тя за съжаление не беше ваксинирала котките.

Решението при всички случаи обаче си е твое.



Тема Re: за ваксинациятанови [re: ЛинЛин]  
АвторЛинЛин (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 20:02



Благодаря на всички за отговоритеМисля че везните се накланят в полза на ваксинацията



Тема Re: за ваксинациятанови [re: Keти]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 20:22



Има ли ваксина за котешка чума? Май нямаше но не съм сигурна.
И ваксините които се бият какви са като марки, някой може ли да ми каже
Малко няма смисъл да им бият за бяс ... Както и за едно две неща хващащи котета под 6 месеца.
Също така не всички ваксини са законно внесени, вакдерм мисля че е забранена за внос и я укриват тук таме и така я внасят. Това ми го обясни ветеринар от университетската клиника в студентски град. (Вакдерм е за гъбични). Не знам за другите ваксини, не съм разпитвала за всички.
Освен това самия начин на приготвяне на ваксините е до някъде опасен за котките. От една страна трябва да убият това срещу което ще е, от друга - препаратите които ползват ако са в по висока дозировка правят язви на мястото на инжекцията.
Също така трябва да се внимава каква точно ваксина се слага на котката - както казах бяс ми се вижда достатъчно ненужна. Важното е да се интересувате - каква болест, какво засяга, и т.н.
По принцип часните ветеринари практикуват - обезпаразитяване на котенцата на 3 седмица и после всеки 2 седмици, и какви ли не гаври с ваксинация(Това го четох тези дни на сайта на 1 развъдник)
Обаче ... това не ми изглежда коректно спрямо котката. Та за ваксинацията - говори с възможно най-много специалисти, а не питай просто така баба пена какво прави с котето си
И да, хубаво е да са коректни доктори, а не просто поредните печалбари.
Ако се опре до съвет аз за сега тормозя хората от тази клиника, има още споменати из темите. Не ги знам иначе колко са добри.
ПП: Сегашните ми котки не са ваксинирани, както и тази на родителите ми.
Преди сиамката ми беше. Чула съм и още нещо, което може да е само мит, май доктора който "лекуваше" сиамката го е споменал но не съм сигурна. Започнеш ли с ваксините, задължително трябва да ги продължиш всяка година, не можеш да спреш. Не съм сигурна дали е вярно така че си питай специалистите



Тема Re: за ваксинациятанови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 20:26



Забравих само да кажа
За незаконно внесените ваксини лошото им е че не са съхранявани в правилните условия, примерно хладилна чанта или не знам какво си. Това бяха думите на ветеринаря.
А да, не съм ги ваксинирала мойте тъпчовци
И ще нещо, за ваксинацията ходете само при сигурни доктори, ние в един такъв лекарски кабинет с вит на лафка за алкохол хванахме микроспория. Но можеше и да е нещо смъртоносно за малките. Така че сега без много основателна причина май няма да го отведа никъде.



Тема Re: за ваксинациятанови [re: MANUS]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано20.02.05 20:41



ваксините в най-масовите им варианти са безвредни. имам пред вид ваксините за панлевкопения, калицивирус и херпес. другите (например за бяс) са по вредни, но те са отделни и не се слагат рутинно. все пак в България доколкото ми е известно няма случаи на бясна котка от многоооооооо отдавна. за други ваксини не знам. не съм се интересувал.

The brave are always the first to die



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.