Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано09.02.05 17:36



Здравейте, приятели! Напоследък хич не ми остава време, но сега искам да споделя с вас следния разговор с един колега:
Темата бе подхваната от далеко - колко много и в същото време колко малко са ХХХ лева! И така от дума на дума (да не разводнявам с битовизми котешкия форум), аз му дадох за пример, че само котката ми струва ХХ лева! Нямах предвид да се оплаквам или нещо, да не ме погнете сега по този параграф. И той ме застреля с въпроса "А тогава защо имаш котка?" А де! Вие какво бихте отговорили на такъв и така зададен въпрос? Доводите от рода на "израстнала съм с животни", "толкова е хубаво вечер да се прибереш и...", "знаеш ли как мърка..." - нищо от това не помогна! Накрая той ми зададе същия въпрос - защо имаш котка? Ами отказах се! Обаче останах някак си потресена от... от това неразбиране и нежелание да обичаш и да се грижиш за животно - нещо по същество нерационално и не носещо пряка материална "полза", а само гълтащо средства! Ох, не знам как да го обясня по-добре! Случвало ли ви се е? Аз съм отраснала с кучета, край мен винаги е имало "живинка", чак ми е невероятно такъв начин на мислене!
Както и да е! Това не е въпрос, няма какво да се отговори! Ясно е, че тук четат и пишат хора, които не биха задали този въпрос. Просто исках да споделя.



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 17:55



Първо, мога да предложа да изпратиш колегата си да почете малко в този или подобен форум. Може би ще разбере
Аз имам котка, защото изпълнявах едно обещание към сина ми. Никога не съм имала домашен любимец, различен от рибки (когато бях дете), при все, че винаги много съм искала, като всякоедно дете, предполагам. Винаги съм предпочитала кучета, не мога да обясня защо. Сега, когато имам вече Саймън не мога да си представя живота без него. Никога не съм мислила, че мога до такава степен да се влюбя в котка. Понякога ми е много мъчно, че той не е куче. И друг път съм го казвала. Ако беше куче щях винаги и навсякъде да го водя с мен.Щяхме да ходим на работа, на разходка, на море.... Може и това да стане в по-късно време, но на този етап той не е готов за подобни социални контакти. Има котки, които стоят там, където ги оставиш и с тях няма проблем да ходиш насам, натам. Не и Саймън
И в заключение, ако човек не обича животни едва ли нещо ще е в състояние да му даде отговор, защо някой има котка, куче или там каквото и да било животинче. Някои хора гледат змии и изпитват към тях това, което ние към котките си. Разбирам ги напълнои никога не бих попитала някой защо има змия.... Винаги съм искала да имам питон, но това едва ли някога ще стане възможно

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 17:57



питай го той защо има приятелка. да видим каков ще каже

The brave are always the first to die


Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: MANUS]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 17:59



Може да няма

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 18:06



1-2 от моите приятели също не харесват котките. Много ми е трудно да им предам това, което усещам към животното, което гледам, както и към другите котета. Не ми е трудно да намеря думи, а точно емоционалната обвързаност им бяга. Всъщност вече не се опитвам и да го правя... Но онзи ден, когато някоя си тапа тук из форума из/зададе ненавистта съм котките, наистина много се подпалих!



Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Aтex]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 18:26



Винаги ми е било интересно това: някои хора казват, че обичат котки или кучета, но да не са им в къщата. И какво точно им обичат Свекърва ми и в свекър ми, например като идват у нас не обичат да галят Саймън(не че той примира да го галят, де) или той да се докосва до тях. Ако го пипат после задължително най-надлежно си измиват ръцете, като че ли не знам какво са пипали.Като се замисля, ами че той е толкова по-чист от нас, никъде не ходи. Ние сме тези, които му носим болкуците от вън. Какво като е животно. Не съм против хигиената, но не обичам някой да се вманиачава. Аз също карам детето си да се мие преди хранене, но далеч не всеки път след като е пипал котарака или си е играл с него. Карам го само да си маха космите от дрехите. Сега е някакъв малък кошмар с тези косми, ужас

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 20:02



Здравей, скъпа, липсваше ни
Отговори му: "АЗ съм на принципа "Изкарвам пари за да ги харча", а не "изкарвам пари за да ги трупкам" и искам да ги харча с кеф. А ми прави кеф да си ги харча по котката."
И се пази от въпросния колега. Той явно всичко измерва само в интерес - нищо повече



Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де! [re: Цвeти]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 10:01



По същата логика може да ти зададе въпроса "Защо имаш дете?"Каквото и да му обясняваш -няма да те разбере.Отдавна съм се отказала на такива хора да се опитвам да им наливам акъл в главата.Нека сами си отговорят ако магат.



Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
АвторRoksi (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 13:46



Аз имам 2 котки и на мен са ми казвали вместо да гледаш котки що не вземеш да си родиш едно дете или пък вземи си едно прасе да гледаш та поне да знаеш защо го гледаш,за първото им отговарям че това е божа работа и като стане ще гледам и бебе и котки,оо тогава следва възмущение...ама как така,отговарям ето така,детето ми ще се научи на любов и отговорност,а пак за второто им отговарям,че аз решавам какъв домашен любимец ще гледам в собствения си дом,ако искам и прасе ще си взема но само за домашен любимец



Тема Re: ...Тогава защо имаш котка? - А сега де!нови [re: Цвeти]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 14:09



Котката отучва от егоизъм . Не знам дали е ценност изобщо в днешно време да не си егоист, да не очакваш послушание и обожание заради грижите, които полагаш. Това е едно от много неща, които ми харесват в отношенията човек-котка: държи се с теб като с равнопоставен. Ако не е на кеф, се покрива някъде и си коткува, но пък ако иска да ти покаже обичта, знаете какви ги вършат - усещането е несравнимо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.