Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 02.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Котки и стайни растениянови  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 16:26



Искам да ви попитам кои стайни растения котките не харесват на вкус.

Вкъщи нямам нито едничко, защото зверко опустошава всичко. Живея в ателие и е подтискащо без зеленина.

Есента си купих една хризантема, на която жестоко изрови пръстта и така се отъркваше в нея, че милото цвете не можах да го изчистя от космите й. Както очаквах, растението повехна след месец.
Преди седмица пък за рождения ми ден ми подариха страхотна палма - в момента, в който си тръгнаха някои от гостите, котана се показа, въпреки страха от останалите хора, и геройски се метна да пасе горката палма. Принудих се да взема палмата в офиса.

Знам кои растения са отровни за котките - обикновено и цветарите знаят. Знам също така, че обожават да гризотят палми. Но идея нямам кои не харесват на вкус, без да са отровни за тях. Все някак ще прежаля изровената пръст, но няма смисъл да взимам растение, което ще бъде изядено след 5 дни.



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано10.02.05 16:31



Ох наистина много кофти. Садиш ли на звяра тревичка? Моите не ми закачат цветята, защото си имат тревичка, която ръфат. Самата трева е най - обикновено жито. Расте много бързо и моите много го харесват. Иначе незнамкои растения не харесват за съжаление.



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Sony^-]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 16:35



2 пъти съм й купувала специална трева - в тарелка, която се полива и расте тревичка, която изглежда крехка.
Първият път похапваше от нея, но деликатесните растения на бившите ми съквартирантки редовно бяха унищожавани. А втората тревичка съвсем отказа да я яде, само лежеше върху нея.
Мога да пробвам с жито да я залъжа



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано10.02.05 16:42



Пробвай може пък да се върже. Мойте съм ги отучила да се заглеждат по цветята ми с казване на високо НЕ! и като съм си затворила повечето цветя в хола, където котките сами не влизат. Иначе и на мен са ми трошили палмата при един бой на тяхното дърво. Ели загуби равновесие и право върху палмата ми! Просто ми призля, не само за палмата разбира се, а и за Ели.



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 09:20



Въпроса с цветята съм го решила като съм ги качила на цветарник и съответно съм го сложила достатъчно далеч от други предмети на които могат да се качват.Имам един трилистник който е на земята и котьо му ровеше пръста,но го покрих с хубави обли ,достатъчно големи за него камъни и се отказа.Сега ги махнах но той няма аспирации вече към него.



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Keти]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 11:03



И аз съм обмисляла варианта за цветарник. Но в старата ни квартира се катереше по цветарниците и даже единия го бутна, дивачката!

Проблемът при мен е, че е ограничено мястото - ателието не е много голямо, но имам хубава закрита тераса, на която котката може пълноценно да беснее. Иначе вътре пространството е сравнително малко и таванът е нисък. Слава богу е светло и биха могли да се гледат цветя.

Ще измисля нещо за цветенца . Дали пък да не са 3-4 кактуса???

Мерси за съветите



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано11.02.05 11:10



уууууууу не-кактусите са ни фаворити няма оцелял кактус при нас. изравя ги на минутата и си играе с тях като с топченца. единия го намерихме след два месеца като изсъхнала стафидка. нещо друго измисли

The brave are always the first to die


Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано11.02.05 11:51



О-о-х, говори ми. Болна тема. Моят обича китайската роза. През зимата, когато е внесена вътре я оставя на гола пръчка. Добре, че през лятото пуска нови клонки. Цветето е в една голяма саксия и аз също съм покрила пръстта с големи камъни, въпреки че моят няма много страст към ровенето... С пасането на листата обаче не мога да се справя. Последното, което пострада е един спатифилум. Интересното е, че не го закачаше, когато се сдобих с него, а по-късно през зимата, когато почнах да го местя насам-натам. Котарака не обича да се появяват нови неща на места, на които преди това не ги е имало. И ако теи неща са цветя...познай Сега цветето е на работата ми.
Какви цветя съм забелязала, че моят котарак не ги закача. Дифенбахия. Тя е отровна, но Саймън изобщо не и обръща внимание и аз съм спокойна. Имам две каочукови дървета, които също не му представляват голям интерес. Бегонии тоже Най- много от време на време да сдувче някое листо, но това се случва много рядко. Дървото на живота-никакво внимание. Ние обаче нашето, което беше стахотно го измръзнахме тази година Много старадам Не съм забелязала да закача мушкато или барбарос.
В заключение искам да направя една уговорка, че всичко е индивидуално и това, че моят котарак не яде дадено растение, не значи, че всички котки са така. Човек трябва да опитва различни рарианти. Истина е, че повечето цветя сме се опитали да са на места и в стаи недостъпни за него. Определено ръфат листенца, които са крехки, меки и сочни Имала съм и посята трева. Той много я обича, обаче тя не го отказва от цветата

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Котки и стайни растения [re: frisky lioness]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 12:01



Бегонии!!! Точно така, сега си спомних, че това бяха цветята, които не закачаше преди... А те са и чудно красиви ! Мога да се пробвам и с дървото на живота . Ако не знаеш - гледат се 2 дръвчета на живота. Едното от ляво, другото - отдясно на вратата. Едното символизира материално благополучие, а другото - духовно.

Мерси, frisky



Тема Re: Котки и стайни растениянови [re: Aтex]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано11.02.05 12:09



Не го знаех това за дървото на живота. По повод ма материалното благополучие има дърво на парите, което е различно от това на живота. Добре, че си бях захванала по-рано тази година едно клонче от сега вече измръзналото дърво. Вчера си сложих във вода едно връхче, което беше незасегнато от студа. Дано да пусне коренчета. Тогава ще ми станат две
Успех със озеленяването!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.