Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 14:17



На пазара има различни котешки хапове, от рода на витамини, хапки за зъбите, срещу косми в стомаха и т.н. По принцип сме давали най различни витаминозни неща, но мога да изброя няколко марки от които котето се разгонва. (Е той се разгонва и от вискас примерно, или разните други храни, които ги яде докато не му стане лошо) Та какви хранителни добавки ползвате и сте доволни, интересува ме най-вече марката и какво представляват.
И още един въпрос - винаги съм имала следния проблем, всяка котка която е около мен обожава да ми яде косата. Преди сиамката ми специално, когато бях заспала пристигаше да ме скубе и пасе , сега съм забелязала че и тези у нас го правят същото. Както и ако намерят косъм задължително го гълтат Беше се стигнало до там да ходя с доста къса коса заради сиамката ми, защото разнасяше броенички на косъм из стаята и много ме беше страх да не и се образува топка в корема. Сега малките ги хванах да правят същия номер и пак си отрязах косата . Да имате идея как мога да ги откажа от този номер??? Дори и сега ми изглежа опасно. И най странното между другото е, че не закачат косата на никой друг, само мои косми вадя от тоалетната им. Как да се спася от тези молци, хелп



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате? [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 14:28



аз давам на Сара Kitty's от сърчицата-с таурин и биотин. много ги обича и определено й се отразяват добре.

аз давам от тези


но вероятно за вашите котаци по-подходящи ще са тези

за другия въпрос не мота да се изкажа.

The brave are always the first to die

Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано08.02.05 14:42



Да ти кажа, но да не се сърдиш. И моя обича да ми дъвче косата или да ме ближе по главата така както прави със себе си. Лежи си и се почиства, после поблизва мен по ръката или по косата ако му е под ръка(под език). Така прави и с главата (косата) на сина ми. На последния много му е интересно и му харесва и сам ходи и се навира в Саймън когато е започнал да се грижи за тоалета си.
Съвет:ходи с шапка или с плувка

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 15:53



Казвали са ми, че здравото коте, което яде достатъчно добра и разнообразна храна, няма нужда от допълнителни витамини, минерали и т.н.

Колкото до яденето на коса - не мога да ти помогна. Аза(зелка) ближе чат-пат главата на приятеля ми, ако той се е надвесил над нея, докато тя се мие. Но никога не е изпитвала желание да си похапва от мен



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: anchutka]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 16:04



мен пък ако ме питаш храната си е храна а витамините са си витамини. и аз я храня Сара само с Роял Канин но когато приема витамини разликата е очевидна. става по пухкава, по лъскава. а и сама много си обича витамините.

както и хората-едно е да ядеш портокали, съвсем друго да пиеш вит С. дозите са по-големи и съответно ефекта е по-голям. само трябва да се внимава дали не даваш мастноразтворими витамини при които има опасност от предозиране. на таурина е аминокиселина и се разгражда ако е в излишък, а биотина е водноразтворим витамин. така че каквито и количества да давам не е опасно. още повече че аз давам минималните.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:32



Въпрос на итрепретация и предпочитания на стопанина :) Храната, която и давам също е Роял Канин (и то няколко разновидности на марката за разнообразие). Знам, че е качествена и съдържа достатъчно таурин, Омега 6 и 3 (и какво ли още не). Но пък и твоята котка е дългокосместа, сигурно има нужда от допълнителни грижи...



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: anchutka]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 16:38



аз си й давам персианата. ама не само заради козината а и защото pH на урината на тази порода е малко по-специфична и за да се предпази от камъни. иначе има други храни които биха били пдходящи за нея. ама много ме е страх точно от проблеми на отделителната система. все пак храненето си е важно. другото са по-скоро глезотийки

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:41



Като каза глезотии - новата мода вкъщи са едни солети на Фрискис - дават се по много малко (не повече от 4 парчета на ден). Голямо проситба за тях пада...



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.02.05 18:33



Твоя шампоан различен ли е от на останалите?

Маска за коса?

Балсам?

Боядисана коса?

Винаги си има причина и тя е в препаратите, по-точно в миризмите им, не в недостига на витамини и прочие.

Редактирано от PanTer на 08.02.05 18:35.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано08.02.05 20:49



За правилното хранене на котка трябва отвреме-навреме да се дава сурово месо.
Котките взимат всичко което им е необходимо от суровото месо. Ако котката е напълно "апартаментска", тогава трябва да се дават и витамини, които иначе котките ги взимат като гризат разни треви навън.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.