Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 19.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кастриране, поведениенови  
АвторПyмбa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.05 23:30



Здравейте, моля хора, които имат кастрирани мъжки котки да ми кажат какво се промени в поведението им след операцията. Четох, че не било вярно, че стават мързеливи, но дали си запазват отношението към собствениците или не и още нещо - котаракът е малък. а четох в една тема, че не бива да се кастрира преди да е завършило половото развитие, но си нямам понятие какво значи това като възраст. Ако не съм досадна, ще ви помоля да ми кажете в какво се състои операцията точно, колко време продължава и дали муцето ще го боли после, че от това, дето го прочетох за женските мачки ми настръхна кожата



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано31.01.05 09:00



Стария ми котарак като го кастрирахме си остана същия като поведение. Само дето спря да маркира. Доколкото знам, кастрацията при мъжките минава много по - леко отколкото при женските. Ако бъркам моля някой да ме поправи, но на мъжките се махат тестисите, като се прави само една малка цепка на кожата, докато при женските кастрацията си е цяла операция. Котарака си спомням, че го заведох сутринта и следобед се взима, докато излезне от упойка и първия ден е нормално да се държи малко странно, но след това бързо се оправя. Ами това е ако имаш още въпроси...питай.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Автор nEtCaT (mishkoqd)
Публикувано31.01.05 10:04



Характера и отношението си няма да промени ни най-малко, обаче наистина по-добре изчакайте малко да поотрастне :)

pound bang slash bash


Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Автор PanTer ()
Публикувано31.01.05 11:25



Дали ще стане мързелив, дали ще стане дебел зависи 99% от собственика. Томи не беше нито мързелив, нито дебел, но имаше кой да си играе с него. По книгите пише, че има котараци, които не спират да маркират след кастриране. Предполагам обаче, че това едва ли се случва когато котарака се кастрира в ранна възраст (ранна в смисъл, че не се напарви на 4-5 години примерно).
Половото съзряване на котараците трябва да е приключило за да се направи кастрацията. Обикновено това става след 8мия месец (понякога по-късно), но е добре да се изчака годинка. А има и специфични особености, зависещи от породата ако е породист. За женските ме коригираха, че не е задължително, но за момченцата съм сигурна.
Операцията е много кратка и се прави под пълна упойка и са ти казали в какво се изразява. При тях няма да се разправяш с превръзки, спокойно
А че ще го боли - няма начин да не го боли.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано01.02.05 15:03



Имам приятели ветеринари и когато си взехме котарака още нищо не знаех и почти нищо не бях чела за котките. Доверих се на тяхното мнение и опит и направихме кастрацията доста рано. Рано поне по мнение на повечето, които пишат, че половото развитие на котарака трябва да е завършило. Няма с никого да споря, защото не съм компетентна и за добро или лошо операцията вече е факт. Надявам се само да не съм навредила по някакъв начин на моето съкровище.
И на мен ми казаха, че котарака ще стане дебел, мързелив и гальовен. Нищо от това не се случи. Нищо във външния му вид и поведението му не се промени.
Не маркира, защото никога не е маркирал.
Операцията трае много кратко. Минути. Нашия си го взехме още докато беше под упойка. Казаха ни да внимаваме да не се простуди и да не падне от високо. Това се отнася за първите няколко часа след операцията. Мисля, че тестисите не се отстраняват, а се завързват по някакъв начин и в последствие изсъхват от липса на кръвоснабдяване. Не съм сигурна за последното и моля да бъда извинене ако прозвуча некомпетентно
Саймън след като излезе от упойката и вече не залиташе докато ходеше започна да ближе раната си, но само толкова, нищо страшно. После скочи върху гардероба и аз през цялото време докато спеше там не смеех да мръдна, за да внимавам да не падне и да го сваля след като се събуди.
Не знам дали го е боляло, надявам се да не е страдал. Не изглеждаше да изпитва някаква болка. Човек винаги се притеснява. Операция е все пак

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: frisky lioness]  
АвторLeone (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 14:57



На колко месеца все пак беше котарака, когато го кастрирахте. Интересувам се, защото и нас ни чака същото, но мненията по въпроса за възрастта са доста противоречиви.



Тема Re: Кастриране, поведение [re: Leone]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано02.02.05 15:38



На 7, но както казах нямах предварителна информация. Може и да сме избързали, и да не е трябвало да оперираме на тази възраст. Може наистина да не е добре за здравето на животното. Говорете с някой ветеринар, най-добре с няколко човека, на които имате доверие,разровете се и прочетете и тогава вземете решение. При вас още не е късно. Винаги можете да го "клъцнете". Както казах за 3 мин. работа е. Успех и дано всичко мине благополучно за вас и животното!

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
АвторEdna (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 16:52



Neznam kak e pri drugite, no az napravih gre6kata da kastriram purviat mi kotarak.Be6e na 11 meseca i uj vsi4ko be6e super ama tc.Sega imam kotarak na 12 godini NE E KASTRIRAN i edin na 4 meseca, koito sa6to 6te ostane NEKASTRIRAN.Ako se pritesniava6 za mirizmata kato markira - belina e mnogo dobro re6enie.A sa6to taka ima hap4eta, koito se davat na mujkite a i na jenskite kotki kato zapo4nat da se razgonvat.Az gi izpolzvam tiah i niamam problemi.VSEKI veterinar moje da ti preporu4a i da ti kaje kolko da mu dava6 na koteto.Samo triabva da vnimava6 da ne dava6 na mujkoto kote mnogo ot granuliranata(suha) hrana - kato ne sa kastrirani MOJE da napraviat zapu6vane na bubrecite.No i za tova si ima specialna hranitelna dobavka, taka 4e prosto triabva da si otgovoren kum jivotnoto.A na privarjenicite na kastraciata 6te kaja da si gledat rabotata.TOVA E NE4OVE6KO!!!Ako te e murzel da se griji6 i da 4isti6 sled jivotinkata - 6te ti miri6e niama kak!!!A do tova dali kotaraka stava debel sled kastracia DA STAVA i ne mi govorete za kote6ki dieti i t.n.Tova si zavisi izcialo ot koteto - 80% stavat s nadnormeno teglo.Pri 60% ima promeni v psihikata i v povedenieto.Moiat savet e ne go kastrirai.Ima mnogo vazmojnosti.Uspeh i mnogo smiah s koteto



Тема Към emetic и ike (най-вече)нови [re: Пyмбa]  
Автор lndependentМодератор (point of view)
Публикувано02.02.05 17:05



Първо, извинявам се за офтопика.
Второ, emetic, в този клуб не се гледа с добро око на препратки към изказвания нейде си някога си. Това е клуб Котки и за мненията* трябва да се съди по това какво е казано за КОТКИТЕ.
Трето, ike, лични нападки и квалификации от сорта на "патка" пък изобщо не се толерират! Това е в противоречие с цялостния етикет на интернет общуването изобщо! Считай това за предупреждение - при следващо подобно провинение ще бъдеш баннат(а).
Последно, ако се регистрирате, ще можем да си комуникираме и на лични бележки и няма да се стига до подобни публични изяви.



* Мненията, а не хората!

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Към emetic и ike (най-вече)нови [re: lndependent]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 17:11



Скъпи lndependent не знам дали разбираш колко мразя жестокостта спрямо някои по слаб. Просто си нямаш на идея.
Какво е казано за котките е важно, важно е и да се знае кой го е казал. Ако от Iams кажат нещо за животинките как ще го приемете?
И не ми трии мнения ненарушаващи правилата. Нямам ни най-малко намерение да се заяждам с някого, просто исках да я питам. Хайде, бъди добър човек и не злоупотребявай, че по лошия начин всички можем




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.