Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 02.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към emetic и ike (най-вече)нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 17:14



Мммм не дразни икето :))))
От собствен опит ти говоря
И плс кажи извинявай за мненията ми.
ПП: За бан - има милиони ппоксита - за по млако от 30 секунди се оправяш.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Edna]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.02.05 17:17



Ти на това ако му викаш грижа за котето аз съм трамвай!
В общи линии го третираш като канала в банята.
Хайде поред.
Първо - ВСЕКИ ветеринар ще ти каже, че хормоналните препарати са изключително вредни, освен ако не се използват за лечение. И при мъжките и при женските водят до тумори и фатални последици, ако не се усетят навреме за да се кастрират при вече наличието на проблем.
Преди да препоръчваш "хуманни" методи вземи се поограмоти и поразпитай малко.
Да не говорим, че далеч не е хуманно да държиш котарака без котка да се мъчи и да го тъпчеш с препарати, които междувпрочем изобщо не са за КОТАРАЦИ! Специално за твоята "хуманност" доста хора тук могат успешно да поспорят с теб.
И с белината ефекта ти е нулев, защото само го караш да се върне после да маркира на същото място.

И преди да тръгнеш да раздаваш присъди кой защо си е кастрирал котката или котака вземи се ограмоти и поразпитай кой и защо го е напавил.

Аз самата съм против безразборната кастрация и кастрацията ей така, за всеки случай, но ако трябва да се избира между хормони и кастрация - категорично съм за кастрацията. Личен опит, за мой късмет - негорчив.

По-нататък. За сухата храна въпроса също е дискутиран неведнъж тук. Въпроса е колко е качествена храната. На бг. пазар от широко известните марки само Роял Канин я дават като достатъчно качествено балансирана за да не съдържа магнезий и не знам още какво, което води до образуването на кристалчета и прочие.

И не правят "запушване на бъбреците". Хайде, моля те, преди да даваш съвети - почети малко

А за твое сведение - наистина НЕ напълняват. Освен в редки случаи. Лично аз обаче познавам повече сланинести некастрирани котки, отколкото кастрирани такива.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: PanTer]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 17:23



Никакви хормонални препарати!!!
Нооо котараците се разгонват - за 1 година става 2 пъти, поне у нас. Аз съм против кастрация на мъжките, ако не е сериозно наложително. Това не е играчка.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: frisky lioness]  
АвторLeone (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 17:28



Според мен не сте сбъркали. Ние също събираме информация и повечето препоръки са за ранно кастриране. Ето и една интересна статия, която коментира този проблем:



P.S. Мисля, че хормоналните препарати като алтернатива на кастрацията не са най-доброто решение. Тук не стои само въпроса за миризмата (сигурно е неприятно, но се чисти), но те също водят до редица проблеми...



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Edna]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано02.02.05 17:45



Прочети си още веднъж отговора и ще видиш колко глупости си изписала!!!! Недей да объркваш хората като си нямаш и понятие кое е добре за котарака им! От такива като тебе дето са много хуманни умират толкова котки и котараци в България. Важното е да му натъпчем хапчето в устата пък кво ще стане после не ни засяга много. Само да те светна, че хуманните ти методи са забранени в Германия и никой лекар неможеш да го накараш да бие инжекция на котето против разгонване или да го натъпче с хапчета. Кастрирах си едно време котарака не толкова щото ми пречеше маркирането му, а защото получи " запушване на бъбреците", както ти го наричаш и за да се предотвратят по - нататъчни проблеми, лекарят препоръча кастрация!

Белината, както ти е казала пантер е не само не е най - доброто решение, а е възможно най - лошото, защото тази миризма ги привлича или поне остъците от нея.

За наднорменото тегло - пълни глупости на квадрат! На майка ми котарака не е кастриран, да и е жив и здрав на 9 години и е огромно дебел. Надебеляване или не зависи от структурата на котката, а не от кастрацията!

В психиката и поведението няма промени, освен, че женските спират да се влачат като парцали през 3 седмици, а мъжките да маркират и изчезват незнайно къде за по няколко дена.

Никога не съм приемала с удоволствие кастрацията, но тя е 100% по - добър и по - хуманен начин от препоръчваните от теб хрмонални препарати.

Ай сега отиди се поинтересувай малко и тогава ела и ни обясни колко сме нехуманни и залюхани!!!



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Edna]  
АвторПyмбa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 18:09



Благодаря на всички за отговорите. Вариантът с хормоналните таблетки го зачерквам. Всичко друго, но не и това. Не мога да осигурявам женски котки по три пъти в годината, защото котето не е породисто, а все пак има отговорност, свързана с поколението. Убедена съм, че, оставяйки го по този начин ще се мъчи, а го обичам прекалено много, за да го допусна.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 18:40



Виж ми мнението в администраторската тема за моя котарак, трябва да е последната наи от долу. Помисли сериозно преди да вземеш драстични мерки, защото после връщане няма. Има и друг вариант - ако се разгонва неконтролируемо , но ако е малко как ще разбереш? Преди около година и аз бях пред твоята дилема - да си кастрирам ли котарака или не. Тогава доста се бях объркала и и най-вече тежеше мнението на ветеринарите - за кастриране. Но реално причина за кастриране при моя сладур няма. И проблеми освен 2 пъти в годината за по 1 седмица нямам. И тогава е само силно пеене. Тренира в баниата - упранява си мимиауката Имамае мъъъЪЪЪъроооооу, имаме миааааау, имаме МИААААААААААААААААААООООООУУУУУУУУУУУУУУАААААААААУ!!!!
А иначе имаше нещо което се промени в него със половото съзряване - стана много по внимателен. И обшщителен. Питам го нещо и той отговаря с едно мъррррр което се появи от тогава. Не знам кастрираните котки дали раговарят толкова, но малките котета със сигурност не го правят и са супер безцеремонни и груби. И той беше грубян като малък.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: emetic]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано02.02.05 20:35



Разбира се, че разговарят каквито и да са котките! Ти имаш много интересна логика, немога да ти се начудя, всичко си зависи от котето, ако и преди кастрацията е било мълчаливо, самата операция няма да го промени, както и обратното.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: Пyмбa]  
Автор PanTer ()
Публикувано03.02.05 14:17



Абе човек, абсолютно никакво значение няма, че котака не е породист. Ти имаш ли представа колко котки търсят котараци и колко трудно се намира?!?!?!
Не помня вече колко месеци, глупости, 2.5 години търсихме. За това време намерихме 5 преди таткото. 2ма умряха от страх, 2 не напарвиха нищо и на един Туфито просто му разказа игрите...
И какво значи това "отговорност за поколението"? Това е работа на стопаните на котката - да им намерят дом. А ако визираш че ще се народят много "нерасови" котета мога само да ти кажа, че това от генетична гледна точка е просто супер.
Така че - съвет - разлепи из разни зоомагазинчета покрай теб снимка на писана и телефон, че го даваш за татко и стой та гледай.
Не бързай да вземаш решения за съдбата му толкова лесно. Винаги можеш да го кастрираш, пробвай се обаче да му осигуриш малко по-добър живот.



Тема Re: Кастриране, поведениенови [re: PanTer]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано03.02.05 17:48



То и тук има толкова много обяви за котки дето си търсят съпрузи. Може някоя да се уреди с красавеца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.