Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:21 22.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема за фронтлайн-анови  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано25.01.05 15:17



Здравейте,
ако може първо да се нарева при вас.
Котето на сестра ми почина в ръцете ми преди малко от някакво натравяне. Три дни повръщало и не му обърнали внимание. Днес го занесох на доктор, но късно.
Чета редовно в клуба и според препоръките ви отидохме в кабинета на Бели брези - на смяна беше колежката на д-р Маринков. Наистина направи всичко възможно, но уви.

Използвам тъжния случай да споделя какво ми каза тази лекарка - че препарата против паразити фронтлайн е сигурна котешка отрова. Някъде си пишело, че е за кучета, но го продавали масово и за котки. Жената каза, че през досегашната си практика е успяла да спаси само две котки от натравяне с фронтлайн. Видях по темите, че го препоръчвате, и реших да кажа мнението на специалист от уважаваните в клуба кабинети.
Това е.



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Aragorn Elessar]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 15:20



pls napishi go tova vyv foruma na gribo che tam masovo go preporychvat



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: emetic]  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано25.01.05 15:24



Ще бъда благодарна, ако споделите мнението ми по другите форуми - просто това тук е единственият котешки форум, който посещавам - все се надявам, че ще ми остане времи да ровя и другаде, но...



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Aragorn Elessar]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 15:27



ok
syjalqvam za koteto. Znam kak se chuvstvash.



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Aragorn Elessar]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 15:37



Много тъжно



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Aragorn Elessar]  
Автор Survivor (член)
Публикувано25.01.05 15:45



Това просто не е вярно. Не знам какво точно е казала лекарката и дали изобщо е казала нещо подобно, но ето аз какво знам.
Фронтлайн има както за кучета, така и за котки, в указанието много ясно си се споменават котки и много ясно се обяснява как точно да се нанесе препарата върху котката. Друг е въпросът, че това наистина е отрова (няма какво да се лъжем) и ако се нанесе неправилно (както всички останали препарати впрочем) е 100% сигурно, че последиците ще са крайно неприятни, да не кажа фатални.
Сега, в този клуб има и ветеринарни лекари, които сигурно ще се изкажат компетентно. Но според мен това е лъжа.

Иначе ужасно съжалявам за котето. Съчувствам ви!

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам

Редактирано от Survivor на 25.01.05 15:46.



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Survivor]  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано25.01.05 16:08



Ех, какъв е смисъла да лъжа за препарата - аз съм от тези с повече от една котка и ги обичам, гадинките. Затова цитирам мнението на лекар, пак повтарям, от препоръчвана в клуба клиника.
Едва ли греша и неумишлено - спортен физиолог съм...



Тема Re: за фронтлайн-анови [re: Aragorn Elessar]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано25.01.05 16:11



аз фронтлайн съм ползвал лично-не еднократно. не съм имал проблеми. вероятно е погълнато-това не бива да се допуска и затова се прилага на недостъпно за котката място. наистина има форми за кучета и отделни такива за котки. не знам какво друго да кажа съжалявам за котето.

само мога да ви помоля ако имате доказателства че препарата е опасен да ги споделите-ще е полезно за всички. ама това какво е казала някаква лекарка без аутопсия и токсикололични изследвания не ми е достатъчно.

The brave are always the first to die


Тема Re: за фронтлайн-анови [re: MANUS]  
Автор Aragorn Elessar (ами...Крал)
Публикувано25.01.05 16:24



Котето почина от натравяне с нещо друго, изядено навън.
Лично аз съм ползвала няколко пъти фронтлайн, още като излезе в България.
Това, че е (потенциално) отровен за котки, го разбрах едва днес - докторката ми говореше, докато бяхме на системи. Малко ми е неудобно мястото на кабинета на д-р Маринков, но ще мина оттам когато е на смяна. Дано каже нещо повече от колежката си - все пак е в интерес на маците да знаем.



Тема Re: за фронтлайн-а [re: Aragorn Elessar]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано25.01.05 16:48



дано не е де
но ако е-хубаво би било да се знае

The brave are always the first to die



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.