Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ушите на коткитенови  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.05 18:34



Здравейте,

Имам следният проблем: котката ми непрекъснато си чеше ушите. Чистим ги редовно с капки за уши (не си спомням името им наизуст - специално за животни са, немски, купени от ветиринарите) като ги накапваме в ухото, разджваква се и след това го почистваме с памуче.

НО не помага - ушето е чисто за малко, после пак се дръгне като бясна.

Често сме водили котката ни на доктори, за да видят какво й има. Е, казаха ми какво й няма - ушна краста, възпален канал... Предположиха, че е някаква хранителна алергия, но и специализираната храна за алергични котки не даде резултат. Ухото й редовно се пълни с кал (проблематично е лявото ухо), чеше се и нерядко се разранява.

Моля ви да споделите дали и вие сте се сблъсквали с такъв проблем и евентуално как сте го решавали?



Тема Ушите на коткитенови [re: anchutka]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 13:18



EPIOTIC са капките. Никой не пише :(



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: anchutka]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 14:25



Не съм специалист, но вероятно си е от самите капки за у6и. 4исти й у6ите с не6то друго (аз на моя хи4 не ги 4истя). Проблем при хората, които си 4истят у6ите прекалено 4есто е, 4е мастните жлези в у6ите свикват по-4есто да издават секрет. Ами, надявам се някой специалист съ6то да си каже мнението.



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: тee]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 14:30



Пробвала съм да ги чистя с кислородна вода, но същата работа.

Колкото до специалистите - моля ви, дайте идея за някой в София, при който мога да я заведа. И 3-мата, които са й гледали ушите, казват, че идея нямат от какво може да бъде.



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: anchutka]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано23.01.05 22:52



Кога е започнала да си чеше ушите - преди или след като сте започнали да й слагате капки? не разбрах това от постинга ти...



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: anchutka]  
Авторnetcat (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 23:51



Да няма паразити в ушетата?
И колко време продължава това, както го описваш изглежда дълго, може да е развила и отит...
Пиши

.



Тема Re: Ушите на котките [re: netcat]  
Авторnetcat (Нерегистриран)
Публикувано23.01.05 23:58



Паразитите и ушната краста са едно и също, а отитът е възпаление на ушния канал. Паразитите обаче не се виждат с просто око и не живеят на повърхността на ухото, а вътре в кожата и не е сигурно дали са определили правилно, че няма. А те, естествено водят до отит.
Колкото за алергията - малко странно звучи да се проявява само по ушите, би трябвало да има изменения и по тялото... Пиши в "Син Кръст" дано ти помогнат и на живо, и във форума. Някой друг също може да спомене специалист в София.
Успех :)



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: Aлeдap]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 09:53



Първо започна да си чеше ушите.
Заведохме я на доктор, който й ги почисти. Проблемът продължи. Редовно я водихме, като доктора й чисти ушите с капки.
Най-накрая започнах да й ги чистя аз, защото капките, които докторите използваха, ги пуснаха и в по-малка разфасовка, подходяща за домашно ползване.



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: netcat]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 09:59



Благодаря ти!

Проблемът продължава вече доста време - близо година. Не бих казала, че сме я занемарили, но и двамата доктори не знаеха какво може да бъде.

Права си за алергията, но реших да пробвам със странно изглеждащата анти-алергична храна на Роял Канин...

Извинявай за тъпия въпрос (нова съм във форума), но просто пиша на Синия кръст??? Нямам опит в контакта с тях.

Мерси за инфото



Тема Re: Ушите на коткитенови [re: netcat]  
Авторa. (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 12:51



Извинявай, чак сега видях какъв е линкът! Мерси :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.