Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:15 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Къпе ли се котка?нови  
Авторcтoпaнин нa koтka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 11:17



Имам котка от скоро. Живея в апартамент.
Въпроса ми е: Къпе ли се котка?
Мога ли да я къпя? (хигиена все пак)
С какво - сапун? шампоан? има ли значение?
И колко често мога да я къпя?

Ако въпроса ми е тъп, моля за извинение,
ама досега никога не съм се занимавал с такова нещо.
Котката не е породиста , ако това има значение.
Мерси.



Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: cтoпaнин нa koтka]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 11:28



Въпросът ти не е тъп. И отговора е ако не е наложително и ако животинката не е в добро здраве по добре не. А иначе има специални котешки шампуани според случая, макар че мойте предпочитам да ги къпя със някакъв по обикновен сапун. Ако си взел котето от улицата или от място с не много добра хигена по добре вземи противопаразитен шампуан за всеки случай.Говоря за обикновени късокосмести котки, не знам обаче как стоят тези неща при персииките и другите с по дълга козина.
И малко важни неща - ако го къпеш внимаваи да не влезе вода във ушите и очите му, за котка това е много вредно, аз по принцип избягвам да им мия главите :).
И да ако е възрастно гадинче и се съпротивлява най-лесния начин е с галене и убеждаване. Ако моя 4кг котарак със огромни кучешки зъбки(много са му големи ....) реши да се съпротивлява аз нямам шанс и съм загубена.
Хайде и ако решиш весело къпане :))
И бтв ако няма много нужда не се къпят често, но това си зависи от ситуацията.



Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: cтoпaнин нa koтka]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано06.01.05 12:07



Ами, къпе се, ама се избягва честото къпане - всяка котка си се ближе (къпе) сама и това - в общи линии - й е достатъчно. Би могло да я поизкъпеш, само ако е изцапана с нещо, което не е добре да облизва от козината си... Иначе, моята е на 13 години и досега е къпана, я има - я няма, 5-6 пъти... Вариант е, като тръгне активно да си сменя козината, да й "помогнеш" като я изкъпеш, защото иначе може да има проблеми с космите, които поглъща, докато се мие.

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: cтoпaнин нa koтka]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано06.01.05 12:52



Ами най-често веднъж годишно, или ако се изцапа много или ако има паразити.
Зависи от котката - обикновено се поддържат много чисти. (Една реплика от филм - "А едно хубаво изблизване на козината може да отнеме часове..." )

Приготви си всичко добре. Ако котката не обича да се къпе са необходими двама души - един да я държи, другия да я мие. Как се държи съпротивляваща се котка без да пострадат котката и участниците, си е отделно изкуство.

Трябват ти - котешки или обезпаразитяващ шампоан, леген, подвижен душ, голяма хавлия и достатъчно време. Банята се затваря добре, защото иначе можеш да имаш насапунисана котка под всичките дивани. (И как така успяват да са едновременно на няколко места, все още не мога да разбера?)

Муцуната най-добре да не се мие, внимавай да не попадне вода и шампоан в очите и носа. Ушите се чистят с влажна клечка с памук. Ако има ушни паразити при малките котета (забравих им името - едни такива кафяви), се отстраняват с памуче и някакъв препарат - питай във ветеринарна аптека.

Ето едно готино ръководство за къпане на руски:



И успех - шоуто е гарантирано!!!

Каждый мужчина в душе бармалей.

Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: cтoпaнин нa koтka]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 12:56



Ами да, котката трябва да се къпе и то редовно, както стоят нещата и при кучетата, но навярно в България, където доста от хората се къпят веднъж седмично - в неделя, за да смъкнат мръсотията насъбрала се през седмицата, не намират за необходимо да къпят и животните си. За късокосместите котки е препоръчително да се къпят веднъж в месеца. За целта се използват специални шампоани за котки.Дори не всички шампоани за кучета са пригодни за употреба при котки. Не Ви препоръчвам да използвате сапуни поради факта, че не се отмиват добре от космената покривка на животното и след къпането при облизване, котката може да поеме от сапуна. Между другото Ви препоръчвам да използвате шампоаните разредени, както е указано на етикета на повечето, за да можете да ги отмиете добре от животното. Задължително изсушете животното със сешоар. Ако желаете да избегнете нежелани наранявания, изрежете ноктите на котката преди началото на процедурата. Желая успех!



Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: cтoпaнин нa koтka]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 13:02



понеже повечето полезни съвети вече са написани, аз само ще ти препоръчам шампоан - на Фрискас, две в едно - шампоан и балсам - и мирише много приятно, струва около 5 лв. Приятно къпане



Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано06.01.05 13:22



Руското ръководство си го бива Чак се изкушавам да го изпробвам с моя тигър

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: fantik]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано06.01.05 13:24



Рязането на нокти на котка, която не е свикнала с това, е също толкова трудно и опасно, както къпането на котка, която не е свикнала с процедурата

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: frisky lioness]  
Автор nEtCaT (mishkoqd)
Публикувано06.01.05 13:31



Не можах да разбера много от котешкото ръководство, но заглавието ме разсмя

pound bang slash bash


Тема Re: Къпе ли се котка?нови [re: fantik]  
Автор nEtCaT (mishkoqd)
Публикувано06.01.05 13:37



От сапуните, този, който ми препоръча fantic - катранения, много добре се отрази на козинката на котарачето ми За други сапуни - незнам дали се отмиват или не, но лично аз не бих опитала. Верото при мен трудно се отмива, затова и не го ползвам много :)
За шампоаните - на Фрискъс наистина са добри! Макар и да не са от най-хубавите, вършат работа и правят невероятна козинката.

pound bang slash bash



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.