Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ядене на найлон???нови  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано15.12.04 22:35



Някой знае ли какво и липсва на Ели, че се опитва да яде найлон??? Къде що набара найлонова торбичка, трудно и я измъквам. Накакви витамини ли и липсват или нещо друго?
Благодаря ви за помощтта предварително.



Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано15.12.04 23:14



А след това повръща ли?
Ако е така, според мен става въпрос за нещо, което ние постигаме с трева - сама си отива и си хапва по малко (сега е по-трудно, но баща ми си ходи лятото постоянно до село - е, не специално заради това, де - и носи свежа тревица), ако чувства някакъв дискомфорт от храната, а не може да я повърне от само себе си и така си помага.
Другият вариант е - ама ти пък каза, че и на найлонови торби налита - ако този найлон е бил например обелка от кренвирш и се е вмирисал на месо и тя му налита заради това. Но пък може и самата найлонова торба да й мирише на нещо вкусно...

Понякога гипсът на ръката ти е, за да нанасяш по-добри удари...


Тема Re: Ядене на найлон??? [re: 747]  
Авторmur (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 08:06



никога не разрешавай да прави това. имам предвид да яде нейлон може да се стигне до запушване на черва



Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано16.12.04 08:56



ето ти едно сайтче което може да ти помогне



иначе и аз си мисля че ги яде вместо тревичка. пробвай да й дадеш малко. а може да ги яде само като част от играта - започва да си играе защото й харесва как шумоли и после като се отплесне почна да нагъва

наистина и за си мисля че не бива да я оставяш да го прави това. съветтвай се и с ветеринар ако друго не помогне.

The brave are always the first to die

Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано16.12.04 10:03



А сигурни ли сте, че всъщност го "яде" наистина този найлон? Защото и моят хубавец на пликчета не прощава, но определено не ги яде - няма липсващи парчета или погълнати части от найлон. Той просто знае, че в пликчета пристигат благинките! Най-вкусните неща са все в пликчета - сухата храна, месото, хляба - практически няма забравено пликче, което да не е проверено и лееекинко посъдрано. Какво да го правиш - разбойник!

Пробвайте с котешка трева като за начало и се уверете дали наистина ги яде или само ги къса в играта си...



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 13:44



Izvinyavam se za latinizata.

I na6ata Oriane nalita na nailon, no ne go yade, samo uporito go lije. Pri tova nai-4esto stava s plik4eta, v koito ni6to ne e imalo: naprimer tezi, koito slagam v ko64etata za bokluk i se podavat malko ot samoto ko64e. Osobeno ako sa toku-6to smeneni. Taka 4e sas sigurnost ne e zaradi ostatu4ni mirizmi ot hrana.
I az nyamam obyasnenie.



Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано16.12.04 14:51



Вече бях решила, че нашия разбойник е единствен с такова отклонение. Сега поне малко се успокоявам, че явно не е напълно откачен след като има и други почитатели на найлон Ако знаеш колко съм писала за този найлон....сигурно не си забелязала в по-старите теми.
Какво да ти кажа...Саймън е на 2,5 г. Яде найлон от малък. До сега не съм разбрала защо и най-лошото е, че нищо не е в състояние да го откаже от това. За мен той е котка-наркоман. Чесно, напълно е пристрастен. Последното надрусване беше днес преди да тръгна на работа. Открих няколко познати дупки в един найлонов плик, в който някой беше оставил нещо. И това в гардероб, който се предполага, че не може да бъде отворен. Явно вратата не е била добре затворена и диването я е отворило, и е почнало голямото плюскане. Ако има нещо хубаво, то това е, че покрай него станахме по-подредени. Никъде в къщи не можеш да видиш разхвърляни найлонови торбички или небрежно оставени такива. Като дойде някой на гости и носи нещо в найлонова торбичка, тя старателно се прибира някъде, където не може да бъде достигната. Когато почиствам тоалетната на Саймън и вида найлоновите парчета в акото се успокоявам, че ги е изакъл, но докога ли ще е това.... Мисля, че найлоните му миришат по някакъв начин, някоя от съставките им. Той яде всякакви найлони(наистина е много опасно, не ми се мисли, защото ми се изправя косата от ужас). Веднъж дори беше направил дупки на един калъв на плажен чадър, който беше от доста дебела материя, но все пак някакво подобие на найлон. Сега в коридора в един вграден гардероб има найлонови торбички и той знае, че са там...Много често съм го виждала да стои пред вратата на гардероба, да души и да се опитва да отвори вратата.
За тревата........... Саймън е луд по котешка трева. Но в случаите, в които е имал достъп до такава, проблема с найлона не е изчезвал, дори не е намалял. Тревата си е трева, найлона си е найлон.
Иска ми се да вярвам, че при вас проблема, ще е временно. Дано да и мине това "увлечение". Ако не трябва много да внимавате и да прибирате бързо всякакви найлони и други с подобна материя.
Какво им липсва...............Според мен МОЗЪК

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано16.12.04 17:06




Ееее сладурчето може само да си къса.
Мойто Фифчи обожава да играе с торби и да ги разкъсва на най-най-най мънички парченца, като това не значи, че ги яде

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: frisky lioness]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано16.12.04 18:33



Здравей frisky lioness,
спомням си, че бях чела някъде, че някой разбойник в клуба яде също найлон, а то се оказа, че бил твоя сладур.
С този постинг отговарям на всички по - горни мнения за да не се повтарям. Благодаря на всички за помощта.

Та нашата Елка де що види найлонова торбича и я загризва и наистина почва да я яде, не я дъвче само, а си я и гълта. Разбира се не я оставям да ги изяде, само като я видя и ми се изправя косата. Двете котки имат на разположение 2 саксийки с трева, която могат да ядат, когато си поискат. И според мен не е в тревата проблема. Иначе откакто имаме котки и ние станахме много подредени. Обувки с връзки извън шкафчето неможе да видиш, сега и найлонови торбички няма да има разхвърляни! Че им липсва мозък съм напълно съгласна, какво може да намира една котка в найлона, като има пълна купичка с ядене - акъла ми не го побира. В интерес на истината само снощи я хванах да го дъвче и гълта и досега не съм намирала найлончета в тоалетната. Но то при нас е и трудно да разбереш кои ак.та на кого са, тъй като и двете ходят по - нужда в една тоалетна.

Ще я наблюдавам и ако има нещо ще ви пиша. И аз се надявам да отмине тая и страст.

Благодаря ви още веднъж.



Тема Re: Ядене на найлон???нови [re: Sony^-]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано17.12.04 16:12



Ако намериш начин да я отучиш, ще съм ти благодарна ако споделиш. Мисля си , че за нас вече е късно. Загубила съм всякаква надежда нещо да е в състояние да го откаже. Колкото и да внимава човек, това животно винаги успява да се докопа до някое парче найлон.........така се притеснявам

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.