Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Котето ни пиша на само в WCнови  
АвторШapo (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 16:52



Купихме си персийско коте "екстремал",за да може моята госпожа да обича някого истински.Сега то е на 4 месеца.След една протовогъбична ваксина ,то започна да се изпишва в ъглите в кородора,в кухнята,дори под радиатора в кухнята,там дето му е посудата за ядене.Стресира ли се или е някакъв протест или котешка мъст,незнам.Има ли педагогически методи или препарати за да предотвратим този му кусур. Предварително благодаря.Моля за помощ уважаваните колеги,защото аз съм гледача на животинчето. Нкзкуьп пк гиьхь с ьаядифехш юь WC-то,изхвърлям акито и пишото,забърсвам и напиканото.А то и понамирисва,особено в/у мокет. Шаро



Тема Трябва твърдост и любов!нови [re: Шapo]  
АвторMoni (Нерегистриран)
Публикувано25.11.04 18:41



Разбира се, че има начин да научеш котето да се върше работата там където трябва.
Аз също имам коте и още когато го взех непрекъснато го следях. Когато виждах, че се кани да ходи до тоалетната под стол или в някой ъгъл аз веднага го вземах и отивахме заедно в банята, където е котешката му тоалетна. Тя е просто едно легенче, покрито на дъното с 2 или 3 шепи от камъчетата на "Бенто". Понякога стоях с него 20 монути, защото то се страхуваше и като, че ли не разбираше за какво е легенчето. Но аз просто слагах котето вътре и не му давах да излезе докато не си свърше работата. Така с малко упоритост и следене , на четвъртия ден котката ми сама започна да ходи в банята. Просто не се отчайвай и успехите сами ще дойдат! Котките са такива мили създания, нали?



Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: Шapo]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.11.04 13:05



Доколкото разбирам преди въпросната ваксина котето си е ходило редовно и само в тоалетната?
А колко отдавна му е сложена тази ваксина - в смисъл от кога не си пишка в легенчето?
За подобна проява освен стрес причината може да е и например цистит или друго подобно заболяване. А защо не и да е пипнато при ветеринаря?
Опитай се да разбереш дали често препишква и дали няма болки около този момент. Ако се усъмниш дори и за миг, че може да има нещо - отивай при ветеринар. Ама друг.



Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: Шapo]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано26.11.04 20:13



Много ме интересува темата защото нашето коте е мъжко и наистина мирише много. Какво да направя да не мирише толкова? Купихме уж най-хубавата тоалетна с най-хубавото какво беше бентонит...ама пак мирише....все ми мирише или аз съм нещо повредена, или много ми мирише!

Или да се примиря?
Искам да знам начина, ако съществува.....ние в къщи сме сичките нослиовци и много надушваме и се бърчим на такива работи. Всяка вечер играе прахосмукачка и парцал с Доместос....и пак ми мирише! Сигурно си внушавам? Аз май много се вълнувам.....все пак едно коте....аз обаче се вълнувам като за световно!



Тема Re: Котето ни пиша на само в WC [re: Roxana]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 21:04



Зна4и, и на мене ми мири6е6е и колкото и да 4истих и търках, абе все отнякъде понамирисва. Тогава се усетих и смених целия пясък на коте6ката тоалетна, в който има6е и засъхнало напикано от Бруно, с нов и миризмата из4езна. Опитайте да не е това!



Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: тee]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано28.11.04 11:58



Да, това е. На колко време е разумно да се сменя? Ясно е, че всеки ден излиза много скъпо....но все пак да е разумно и за хигиената, и за джоба.
Започнах да виждам проблемите, не само сладкото коте....малко се обезкуражих....все едно гледам още едно малко дете. Повече пране. повече чистене....откачам понякога като ми се размирише и хващам прахосмукачката като баба Яга....и парцала....ама какво да се прави.....



Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: Roxana]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано28.11.04 13:02



Не знам дали я има в Бг, но аз съм много доволна от серията на Royal Canin - Feline Nutrition и по-специално от INDOOR 27. Това е храна специално за котки живеещи в дома и като първо предимство е дадено намаляване на миризмата.
Според мен има ефект.
А аз миналата година се престраших и изнесох котешката тоалетна на балкона, Муца свикна много бързо с новото място, само трябва да избереш страна, на която не духа много и да имаш грижата винаги да има открехната врата или прозорец към балкона. Аз живея в Гърция де, не знам как ще работи схемата при българската зима, но на пролет може да пробваш.
Успех!




Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано28.11.04 14:39



Ако си от София пробвай с тази тоалетна:
Това е едно кашонче, а върху етикета е написано
"Минелал сорт
ЕТ Попов брадърс
бул.Вл.Вазов 123

Лично аз си я вземам от една борсичка ул.К.Честименски 7
тел.9454748


А ако не си - обади се на този телефон и попитай дали пътува кола към твоят град.
Тази тоалетна не мирише - в къщи не се усеща като влезеш, че имаме котка, че и цели 3
Когато беше само Туфито карахме с 1 тоалетна на месец.
Трислойна, абсорбираща в дълбоко кашонче. Само акитата чистиш
Опс, забравих - от тази борса я вземам на 4лв., защото тук преди време един се пробва да я продава на 7 и после ръмжа, че не се купувала. И сета като го попитаме твърди, че не се произвеждала



Тема Re: Котето ни пиша на само в WCнови [re: PanTer]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано01.12.04 23:10



Благодаря и на Елина и на теб. Ще пробвам...трябва да призная, че съм на крачка да се откажа и засега не правя бутнове заради хлапето, което обожава да гони котката и да я дърпа....вече няколко пъти я спасявах от пагубно унищожение....то е дърпане на опашката, на крачетата...горкото коте....почнах да разбирам какъв точно таралеж си сложих в гащите....

Благодаря...леко замислена,. дъвча си устните...ще пробвам....ама миризмата ме хм....избива на отказ...ако преживея миризмата...може би котето ще остане....

Да си призная, много съм гадна на тема хигиена.
като санитарка работеща за академик...по медицина или химия....ама всички в къщи сме алергични и носльовци....откак котето е в къщи, само кихаме и подсмърчаме....чистя като ненормална...не че иначе не чистя, ама сега ....

В период съм на дълбоко чудене to be or not....Шекспир ряпа да яде!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.