Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:59 20.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Име?нови  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано13.11.04 19:48



Какво име бихте дали на онова сладко мъжко сиамче, дето ни вълнува нас в къщи напоследък и не можем да спим от едно пухкаво малко коте?

Какви имена са подходящи?
Идеи? Успяхме и за това да се сборичкаме.....ох! Боже, утре го вземаме!

Как измислихте имена на котетата си?

Как се наричат сладките ви котета? Запознайте ни....



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано13.11.04 19:57






това са два сайта с имена за домашни любимци, подредени по категории и азбучен ред. мога да кажа че Сара си дойде с името. просто като я видях знаех че това е Сара. а иначе месеци преди това се чудех как да си кръстя бъдещата котка и това беше едно от имената които бях отхвърлил. моят съвет е да изчакате да го видите и тогава всичко е много по-лесно

единственото което аз знам със сигурност е че името трябва да ти е прятно да го чунаш и лесно за произнасяне

The brave are always the first to die

Тема Re: Име?нови [re: MANUS]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 03:56



като казахме сиамка... останалите също умувахме, но доминантният организъм в къщата не закъсня да се възползва от привилегията да маркира дори в една толкова безобидна ситуация своя статус - майка ми избра име на котето...



Тема Re: Име?нови [re: aз]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано14.11.04 12:59



Ами, то обикновено името на котката е нещо като прякор
Ето у нас имаме Шуша, то беше първоначално Шуши, защото много обичаше шушкащите пликчета, ама на шефката на всички котки в къщата не приляга умалително име. Имаме си Поки, от Покемонче или Poket Monster както е в мултфилма, защото е джобно гадже и малко бързо същество. Имаме си Мефистофел - голяма въгленочерна твар, гледаща лошо и по-приказлива от депутат в парламента.
Имаме си коте Хитранче, което напоследък май много не си отговаря на името, защото вече предпочита не да хитрее, а да се глези и е станала една голяма пухена играчка, та по едно време исках да я прекръщавам на Анджи.
Мъжът ми и вика Глупи, защото то било негатива на първоначалното й име, ама не дава да я прекръщаваме, защото това име си й било късметлийско, да надхитряла всички помияри.
Та остави коте да поживее с вас и името ще си дойде само.

Трябва да правим добро от злото, защото то няма от какво друго да бъде направено.

Редактирано от Rapidfire на 14.11.04 13:01.



Тема Re: Име?нови [re: Rapidfire]  
Автор Roxana (Pink Panther)
Публикувано15.11.04 10:32



Засега му лепна Маца, макар че е мъжко, ама е толкова галено и любвеобилно...викаме му маци, мацо, мацинка...а то се гуши ли гуши....има едни големи очички...снощи изглеждаха тъмночервени на свтлината на лампата, а иначе са сивосини....омагьосани сме от тая топка косми, която ни взе ума .....
Вие май направо сте проявили творчество....много имена,много котки...много любов....ние сега се отваряме за емоции по въпроса.

А е много смешно, че е мъжко, то си е направо като човече, всичко разбира и вижда и чува. Малко се впечатлявам, като драска с ноктета по пода, докато ходи, но сигурно ще свикна.

Толкова, толкова се вълнуваме! Едно малко меко и галено същество в къщи!



Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано15.11.04 10:39



като порасне ще се научи да си ги прибира, така че не се притеснявай. дори сега да прави повече бели като стане на около годинка значително се успокояват. деца-какво да ги правиш?

The brave are always the first to die


Тема Re: Име?нови [re: MANUS]  
АвторTaтkoтo (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 11:24



Себастиян как ти звучи?
Също може Зиги (Зигмунд), Хадес (йес байби!), Диабло, Муерте (имахме 2 червенокоремни пирани които се казваха така ), някой по-нагоре спомена Мефистофел, също много добро име (Гьоте рулз! )... тези са по-"страшничките", иначе за сладко име за котка... хммм, ще си помисля...

Ама чак пък Мацо, на мъжки котарак... не е ли малко гейско? Може да е Жан-Пол (Готие) или в краен случай Азис

П.П.
Моля те, нека не е Азис!



Тема Re: Име?нови [re: Taтkoтo]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано15.11.04 11:32



Азис в превод значи приятел и много хубаво име. да не ме нападнете сега защото слушам чалга. малко не звучи да се провикнеш "Азисе, не рови в саксията!!!" ама иначе става
иначе от останалите най много ми хареса Зиги. идеалното име за коте

The brave are always the first to die


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано15.11.04 11:45



Някъде бях чела, че в имената на кучетата трябва да има звука "р", а в имената на котките - "с", което естествено не е определящо. Важно е името да ви харесва и котето да реагира на него. А с нашите котки и котараци можете да се запознаете в галерията, ако вече не сте го направили Чакаме скоро снимки и от вашия пухльо, да ви е жив и здрав

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Име?нови [re: Roxana]  
Автор PanTer ()
Публикувано15.11.04 11:53



Моите момчета се казват Таби и Тери, а майка им - Туфи. Оригинално е Туфо обаче




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.