Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 24.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови  
Автор пeтльo ()
Публикувано30.10.04 02:43



Може да сте го дискутирали тоя въпрос, ама не ми се рови по-надалече от 2-ра страница:) Става дума за всякакви разходи, които се правят всеки месец - храна, чистене, доктор, пясъци, и такива работи, не съм гледал в апартамент котка и не знам, за това питам

.


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: пeтльo]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано30.10.04 09:42



мога да ти кажа на мен как ми излизат разходите.
1. храна - 15лв
2. тоалетна - 4лв
3. витамини - 4лв
4. ваксина - 14лв на година
5. вътрешно обзпаразитяване - 1,60лв на три месеца
6. външно обезпаразитяване Фронтлайн - 8,10лв когато има нужда(около два пъти годишно)
прегледите при доктора са безплатни, а останалите непредвидени разходи са непредвидими

The brave are always the first to die


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец? [re: pc.com]  
Автор пeтльo ()
Публикувано30.10.04 13:03



А самата котка как се развежда, в смисъл като се ходи на доктор в какво се слага, щото каишката е селско според мен

.


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: пeтльo]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано30.10.04 13:12



ами продават се едни специални пластмасови чанти. на мен са ми скъпички за един път в годината и си я нося в чанта(раница). котката на гърба и така пътуваме. ама и доктора ни е близо-на 5 минутки пеша. та може и да си купиш специална чанта или да си приспособиш нещо. може и на ръце, само да не я изпуснеш.
каишката наистина не ми се струва удачно. а и вероятно и на котката няма да й хареса

The brave are always the first to die


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: pc.com]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано30.10.04 22:26



интересно като стана дума за каишки през живота си съм виждал два пъти да водят така котки не знам на къде но всичко си беше тип топ единият път котката беше на земята и си душеше нещо по тревата а другият беше в ръцете на младо красиво момиче :)))) и пак си беше на каишка + готин повод ммммм




Тема Зависинови [re: пeтльo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.11.04 10:20



колко капризна е котката. За храна давам по 50 лв. на месец, за тоалетна - 6 лв. За лекарства не ти казвам, защото за 2 години само веднъж е боледувала. По-рано й правех ваксина против разгонване - на 5 месеца по веднъж - цена 5 лв, но вече я оставих така, пък ще видим дали ще издържим.



Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: пeтльo]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано01.11.04 10:40



Ами аз съм пресмятала, че средномесечният ни разход излиза около 50 лева. Но това е средномесечен разход за цялата година, разделен на дванайсет! Постоянните ни разходи са:
1. Тоалетна - около 20-24 лева (брей, напоследък така се е оял тоя рус гад, че май скочихме на 26-28 лв месечно кенеф)
2. Храна - консерви на едро около 20 лв плюс някои бъзикни за още (приблизително) 5 лева, които му давам като деликатес за добро поведение от време на време

Всичко останало е на няколко месеца - обезпаразитяване, ваксинация, къпане, както и някои индиректни харчове, като например 20 лева за пране на одеало, препикано от въпросния, периодична подмяна на изгризани кабели, изгризани стелки на обувки (вади ги за норматив и после ги събирам на парчета), купички за храна и вода и куп други дребни работи, за които в момента не се сещам.

И като го сметнах всичко това, приблизително 50 лева месечно. Като държа да отбележа, че основният ни разход е тоалетната - напоследък май ни идва повече и от храната като сума, ама то такъв котарак може ли да не яде и да не ...... Да ми е жив и здрав, до сега не сме давали пари за лечения и болести!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: Цвeти]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано01.11.04 11:03



каква е тая тоалетна бе хора. аз да ходя в нея няма толкова да ви излиза
ние взимаме една от сорта на Бенто ама някакво друго име се води за 4лв и с нея си кара цял месец. като ходи по малка нужда то става та топка която се изхвърля и остава чисто. след голямата с една лопатка се обира само мръсното а честото си остава. и от време на време трябва да се досипе. с тая система нямаме грижи.
а ако сте със силиконовата тоалетна няма и да чистите пишетата, а само акитата. и пак трябва да искарате един месец.

и май верно се оказа че сухата храна излиза най евтино-давам й от най скъпата възможна и пак съм наполвина на вас. ама тя мойта принцеса друго не ще и да види. така че май съм на далавера.

да са ни живи и здрави на всички котаците, колкото и да ни струват

The brave are always the first to die


Тема Re: Колко средно е издръжката на една котка за месец?нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано01.11.04 11:12



Абе жена, какво правите вие?!?
Каква тоалетна използвате и как я сменяте?
Все се каня, но ти вече категорично ми напомни да взема да ви пусна за тия кашончета, които използваме ние малко инфо.
Ако не се отплесна тотално утре ще напиша адреси, телефони, кой, как и откъде.
Само не го бройте за реклама!



Тема Защонови [re: PanTer]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.11.04 12:13



се учудвате ? И аз купих веднъж някаква френска ароматизирана тоалетна за 14 лв., когато ядеше " Бенто" - то, но добре, че не я хареса по предназначение, а само за игра - целият апартамент беше осеян с малки топчета и само с толкова се разминах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.