Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:33 22.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 7 групи разцветки на персийски коткинови  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 13:46



дайте да доразвием тази статия очаквам идеи-критики-съвети-предложения и т.н.
------------------
Има 7 групи разцветки на персийски котки признати от CFA.

1. едноцветни

• бяло
• черна
• синя
• кремава
• червена
• шоколадова
• лилава

2. сребърни и златни

• сребърна чинчила
• златна чинчила

3. опушени

• червена чинчила
• кремава чинчила
• черна опушена
• синя опушена
• кремава опушена
• червена опушена
• костенуркова опушена
• синьо-кремаво опушена

4. тигрови (таби)

• класическа таби
• кофява таби
• червена таби
• кремава таби
• сребърна таби
• синя таби
• шоколодова таби
• лилава таби

5. костенуркови

• костенуркова
• синьо-кремава
• шоколадова костенуркова
• лилаво-кремава

6. двуцветни и трицветни

• костенуркова с бяло
• синьо-кремава с бяло
• шоколодова костенуркова с бяло
• лилаво-кремава с бяло
• двуцветна-всеки цвят от едноцветните с бяло
• опушена костенуркова с бяло
• синьо кремава опушена с бяло
• опушена костенуркова с бяло
• опушена шоколадова костенуркова с бяло
• опушена лилава костенуркова с бяло
• червена таби с бяло
• кофява таби с бяло
• друга таби с бяло

7. хималайски

• шоколадова
• черна (тюленов тип)
• лилава
• синя
• червено (огнена)
• кремава
• костенуркова
• синьо-кремава
• ливо-кремава
• шоколадова костенуркова
• тюленова таби
• синя таби
• червена таби
• кремава таби
• костенуркова таби
• синьо-кремава таби
• шоколадова таби
• лилава таби
• шоколадова котенуркова таби
• лилаво-кремава таби

Благодарности към форум котки






Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: zoomaniak]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 17:06



Ти си спецът, така както си дал нещата, не виждам какво можем да развием, защото това е таблицата с цветовете според CFA. В България има само 2 развъдника, които са регистрирани в тази организация, повечето членуват във FIFe или симпатизират на WCF. Ако искаш да се развива подобна тема, трябва да се обясни на хората, че организациите са различни. Всяка от тях работи по различни системи и използва различни означения за различните цветове. Мисля, че трябва да се започне оттам. Ако не ме лъже паметта, при чинчили са пропуснати двете вариации на сребристата чинчила - shell и shaded, но сега нямам време да обяснявам разликите. Ако наистина искаш да развиеш темата ти предлагам да прикрепиш снимка с кратко описанийце за цвета и с какво се отличава от сходните му. Ако имаш интерес, мога да ти съдействам, но не сега, а по- късно, стига това да е интересно, а аз смятам, че е. Нека все пак и другите да оставят мнението си, защото е доста работа.
Ще проследя дали има интерес по въпроса и ще се включа. Пиши, ако ти се занимава. Ако започнем работа, ще помоля за копие от сглобения вариант за сайта на НФФе.



Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано21.10.04 17:15



това са цветовете-няма други при другите организации. пропуснати са не само тези цветове, а и различните таби разновидности. но просто повечето от тях не могат да се преведат на български. вероятно ти затова също използваш английските термини. разликата е минимална между окраските които описваш и предполагам че не е фатално. няма нужда да се издребнява.

The brave are always the first to die


Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: fantik]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 17:43



Благодаря ти че отговори - познавам вашата работа - тоест сайта на развъдника ви. Впечатлен съм от всичко и Ви уважавам всички от Федерациите в България. Но прекрасно знаеш, че не съм спец. Ние с Вас и хора във форума и хора зад мен, които ми помагат - само тогава сме спецовете. Просто не сме ли обединени - не правим нищо. Знаеш го това нали :)
-
Кои са тези развъдника които членуват там - дай ми имена и линкове ако имат сайтове :)
-
Напиши едно такова пояснение кам тази инфо за това как различни организации работят по различен начин и т.н. и ще го добавя :) никога не съм казвал, че аз Пешо - Гошо или Пенка трябва да правим сами нещата. Винаги ми е било чест и слава да работя със хора като теб и колегите ти от Федерациите в България.
-
Прати ми на мейла с точно указание пропуснатите вариации + превода им и ще ги добавя :)
-
Обясни с няколко изречения и разликите между тях ако прецениш :)
-
Снимките току що пристигнаха на мейла ми и след тук като ти отговоря отивам ад ги оправям. Няма да са всички снимки но аз не обичам да правя изведнъж хубавите неща. Тази саттия ще я развиваме поне 15 дни :)
-
Аз винаги съм имал интерес - ПОВТАРЯМ ГО - отново и не задържам информацията за мен или Зоомания - давав я на Свободният котешки народ + в който ти спадаш и развъдниците
-
Работата не трябва да ни плаши - щом ти ме подкрепяш поне така съдя от думите ти - ще стане готино и истинско и качествено информиране
-
Интерес ще има и винаги е имало по такива въпроси
-
Пиша виждаш - а и това ОТНОВО ПОВТАРЯМ ми е начин на живот. Не ми е хоби говоря за мен работата ми и Зоомания. Предай моля те на Федерациите да се възползват от енергията ми. Можем само в общ интерес да работим. Иначе ако се сърдим като моите приятели от Пловдив - става кофти :(
-
Аз сам щях да Ви дам Копие от тази статия на вас и на всеки в България - но след като я завършим изцяло - :)) отново казвам не пазя за мене тази информация или за Зоомания - създадаох Зоомания точно с цел да акомулира енергиите на хората и да ги насочва в правилната посока. БЕЗ ДА ГИ ДЕЛИ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ - ЛЮБИТЕЛИ ИЛИ РАЗВЪДНИЦИ ИЛИ ФЕДЕРАЦИИ. За мен всички вие сте личности

Сега отивам да работя - надявам се да работим в полза на обществото ни не на сайтове или Федерации. Макар че това си е част от общополезната дейност в България :)

Оставам с уважение Стамен Василев Стаменов
гр.Перник


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Докрадвам за Фантик и всички :)нови [re: zoomaniak]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 21:48



Работя в момента над статията - вижда се в Зоомания - слагам снимките. Вие сте наред да пишете


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: fantik]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано21.10.04 22:15



Определено за мен е повече от интересно :) Благодаря!


Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: netcat]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 22:27



Служиме на народа на Република Зоомания


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: 7 групи разцветки на персийски коткинови [re: zoomaniak]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано21.10.04 22:38



Привет!:)
Само едно искане имам към теб. Когато говориш за федерации, моля те, споменавай за коя точно става въпрос, защото така объркваш всички ни, и се създава погрешно впечатление за хората...
И на въпроса, на който не ти отговорих, понеже се пренапълни темата: защо са ти са се "нахвърлили" или "накарали" (или незнам как точно беше) от дружеството Пловдив? Заради мен ли? За това, че направих забележката да си правят рекламата със собствени котки, а не такива от нета?!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: 7 групи разцветки на персийски котки [re: netcat]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 22:54



O да прва си за което съжалявам - но все пак не е станало голямо лошо нещо :)

Просто аз показах недоволство при това мое "излагане" с колажа ми тъй като си мислех, че котките са на НФФ-Плд и даже спорих с тебе :( и показах недоволството си и бях забутал някъде в бележките ми техните права в Зоомания нямах достъп до Галерията оная сгрешената и за това им изпратих писмо с Тема: Спешно - да ми ги пратят да ги оправя недоразуменията и те ми ги пратиха + лафа: "На ти ми куклите дай си ми парцалките" - бяха убидени от моите слова които слова просто показваха моето недоволство от факта че са качвани снимки от интернет без да се покаже това и аз съм се заблудил + куп други слова да не се повтарям

Но аз отново казвам за НФФ Плд - че няма смисъл да се убиждаме а вратите са ми и винаги са ми били отворени - просто трябваше да се оправят нещата и аз ги оправих и в колажа и в галерията и това е

Но ти имаш "косвена" вина тъй като просто доведе нещата до край :)

Но те не са спокос на тебе убидени а на мене - ще се оправиме с тях време има - при добро желание пак ще работиме заедно

Аз не виждам проблем между мен и НФФ Плд - просто детски сръдни :(

Май е това отивам да работя


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: Докрадвам за Фантик и всички :)нови [re: zoomaniak]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 23:44



За всички, които посещават форума. В световен мащаб има 4 по-големи организации за котки. CFA- организация с регистрация в САЩ - разполага с най-големия регистър на родословни котки в света и на нейни изложби се представят едни от най-качествените животни в световен мащаб, има отделни клубове членове в Европа,Русия и Украйна. FIFe - най-старата организация в света, работата й е консервативна, но качествена и също разполага със сериозен регистър от родословни животни. Нови членове се приемат трудно и изискванията за това са доста високи. От средата на тази година Националната федерация по фелинология е приета за асоцииран член на тази организация. WCF - млада организация със седалище в Германия, но основна членска маса в страните от бившия СССР. Изисканията за членство са по-занижени от тези при другите организации. Засега в сайта й не е включен представител на България. ТІСА - млада организация от САЩ - основна дейност е организиране на изложби. Няма представител в България.
Относно цветовете: разликата в признатите цветове при персийските котки не са големи, но все пак има. Между другото определянето на цвета на дадено коте е много важно нещо, защото той се записва в родословието му, а след това на негова база става записването на животното в изложбения каталог и когато има несъответствия се получават доста неприятни положения. В България хората са доста непросветени в тази област / имам предвид и себе си/ и всяка червена котка например се записва като червена, а тя е червена мраморна, червена на точки или червена тигрова......




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.