Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 28.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сучещо голямо котенови  
АвторQueen (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 21:13



Здравейте!
Радвам се, че ви открих. Котето ми е мъжко, на около 4 месеца и половина. Гледам го от 1 месец и половина. От самото начало, когато го галя в скута ми, започваше да мърка и суче дрехите ми. По-късно започна да суче и спалното бельо. Забелязах, че го прави, когато му мирише на чисто и особено се възбужда от ароматизатори и омекотители.
Лошото е, че мъжът ми се дразни от това, защото котето намокря обилно това, което суче, а и почти всяка сутрин ни буди рано, защото ни суче пижамите.
Дали с възрастта този навик ще бъде забравен? Как да го отуча?



Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: Queen]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано13.10.04 23:55



А...не се притеснявай :) Всички май са така За сученето незнам дали ще се отучи, обаче при миризмата (и особено на някой) от измиващите продукти и моите се държат така - драскат с нокти, навират муцуни...ужас. Пробвай само да им покажеш коса, още мокра след къпане да видиш какво правят... - ресане

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: Queen]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.10.04 11:53



Казват, че това го парвят котките, които като малки не са си досукали.
Не знам дали можеш да го отучиш, но не се дразни. Просто прибирайте това, което може да бъде прибрано и като го хванете да го прави го премествайте.
И си помислете само колко е хубаво, че суче, вместо например да ви хапе



Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: Queen]  
Автор Survivor (минаващ)
Публикувано14.10.04 13:51



Ох, ние бяхме прибрали едно мъничко коте от улицата, което правеше точно така. Една вечер се прибирах от работа, когато то се навря в краката ми треперещо от студ и страх. Едни улични кучета го бяха погнали и то, милото, от нямане къде да се скрие, се намърда при мен. Сърце не ми даваше да го зарежа на улицата. Беше едно гадно студено и влажно време, точно като в момента. Пък и индустриална зона, дет' се вика едно мазе няма, където да се завре на топло. Гушнах си го и докато чаках да се появи такси, една жена ми обясни, че то две-три седмици се навъртало в тоя район. Както и да е, в къщи не можаха да се разберат с капризната котица Мая (старата Мая, тая проклетия не се разбираше с никого) и го занесох у родителите ми. Там с куче Лиза се спогодиха много добре даже, тя си го гледаше като нейно си кутре. Котьо (кръстихме го Споти, защото беше разкошен петнист черно-бял уличен котарачко, обаче по семейна традиция му викахме коте Споте) престоя около месец у тях, като за това време не престана да суче каквото му попадне. Дрехи, найлонови покривки, връзки за обувки... Трябва да е бил на около месец и нещо, когато го намерих, значи на около два-три месеца той продължаваше да суче.
За съжаление се наложи да го дадат на едни добри хора от квартала. Известно време им ходих на гости - Споти така и не престане да суче докъм 6-месечна възраст. След това тези хора заминаха за чужбина и го взеха със себе си, та изгубих контакт с тях и не знам дали след това се е оправил.
Та Споти рано-рано беше останал самичък, очевидно не беше сукал достатъчно, в началото нямаше никакви хигиенни навици (Лиза го научи на всички, ама по кучешки ). Мисля, че и вашето коте е било отбито прекалено рано. Предполагам, че ако имате търпение и го гледате и обичате и нежно и внимателно му обяснявате кое не трябва и кое може, то рано или късно ще разбере. Стискам ви палци!
Знам, че не помогнах много, ама аз съм си така

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: Survivor]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.10.04 14:28



Не знам дали ще те успокоя, но моята котка е на година и половина вече и всеки ден ми "суче" в косата. Много ме дразнеше в началото, защото с лапички свива и отпуска и ме дере, но вече свикнах, дори я оставям да се "полигави" малко и после й се карам, въпреки че думата НЕ, не я възприема. Дразнещото беше, когато заспя и през нощта ми се зарови в косата отзад, слава богу, след не знам колко нощи спане през глава със завивката престана.
Макар че, си има и добрата страна - имам си личен фризьор в къщи



Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: Queen]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 00:36



това ми напомни за периода когато имах котка тя не знам това дали ще се нарече сучене но когато спеше при мен идваше и просто нахално искаше да ме ближе под мишниците незнам човешката пот кво и правеше но ме е срам малко да споделя тая новина

налагаше се простода я бутна от леглото че не се отказваше не знам дали това е смучене :)


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Надежда всяка забравете! [re: Queen]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано21.10.04 08:21



Моят котарак е вече на 2.5 години и продължава да си суче със страшен кеф. За съжаление, само мен. Ако съм заета и не може да се намести в скута ми, суче чаршафите ми или измъква някоя моя тениска от коша с прането

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: zoomaniak]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.10.04 14:20



Това вече не е сукане



Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: PanTer]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано21.10.04 14:26



е какво е тогава
това съм го забелязал и при други котки живеещи в къщи питах стопани 2-3 казват лятно време потта ни ближат :(((
а при породистите няма :)))

егати дилемата


Един човек. Един сайт. Един живот.

Тема Re: Сучещо голямо котенови [re: zoomaniak]  
Автор PanTer ()
Публикувано21.10.04 14:40



Това е близане и увиране. Правят го с какво ли не. Друхи, обувки, чорапи. Дължи се на миризмите на хората.
Някои шампоани ги провокират да го правят и с коси.
Сукането е по съвсем друг начин. Мен ме е сукало едно коте по ръката и затова знам. Звука е много смешен мляскащ и усещането е крайно интересно




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.