Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 01.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема molba za savetнови  
Авторleo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 18:16



Zdraveite,

Predi niakolko dni si kupih persiiche, i bih jelala da popitam horata zanimavashti se s porodata dali to e kachestveno i ima li shans da poluchi otlichna ocenka na niakoia izlojba? Interesuva me i dali e ot staria ili ot novia tip persiiki? Mnogo shte sam vi blagodarna za otgovorite.

Tova sa niakolko negovi snimki, zabravih da kaja, toi e mujki i e na 2 meseca.











Тема Re: molba za savetнови [re: leo]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано13.10.04 18:36



нямам идея откъде си го взел/а но котето е невероятно хубаво(колко пари ако не е тайна и от къде?-чисто любопитство). ако има родословие вероятно може да вземе и награда, ако няма по-добре не го води. това е стрес и няма смисъл. наистина е качествено екстремално (новия тип) коте. още обаче е много младо и ще се променя. в каква насока - никой не може да ти каже, но има шансове да стана невероятен котарак. мечта за всяка котка



Тема Re: molba za savetнови [re: pc.com]  
Авторleo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 21:35



Zdravei, blagodaria ti za otgovora, mnogo me zaradva to i az si go vijdam che e hubavo ama drugo e drug da mi go kaje

Kupih si go po obiava v internet za 100 lv, kazaha mi che roditelite mu imat rodoslovie, no to vse oshte ne.. Ostanah s vpechatlenie che sobstvenicite na maikata ne im se zanimava da stavat chlenove na klub i da hodiat po izlojbi, taka che ne znam dali pri tova polojenie moia Leo shte poluchi oficialen rodosloven dokument.

Vsashtnost az daje ne go kupih za men a za drugi hora, no tolkova se vliubih v nego che veche ne mi se dava a i ot dosta vreme si mechtaia da imam rasovo persiiche, daje predi vreme biah si haresala edno v tozi sait

stava vapros za eto tova tuk:


Daje se obajdah po telefona v Rusia da pitam za cenata, i mi kazaha 1500 dolara + transportnite razhodi... tokova mnogo mi se iskashe da go imam tova kote, che se biah navila da dam vsichkite si pari za nego.. no sobstvenichkata mu neshto se chudeshe dali da go prodade tochno na men i taka posle az se razkolebah i ne i se obadih poveche. Posle zabravih vremenno za ideiata da se sdobivam s persiiche, dokato Leo ne vleze v doma mi.

Sega gledam pak ruskia sait i snimkite v nego i se chudia naistina li e tolkova goliama razlikata mejdu moia Leo i tova kote ot saita naprimer:


Sigurno ima dosta razliki, kato gledam razlikata v cenata, no az tai kato ne sam dostatachno zapoznata sas standartite na porodata i ne moga da gi vidia , zatova bih se radvala ako niakoi mi obiasni po-podrobno, za formata na glavata, za ushite i ochite, kakvi triabva da badat, koe e jelano i koe se vodi nedostatak.

Sigurno vaprosite mi izglejdat smeshni na po-razbirashtite ot men, za koeto predvaritelno se izviniavam, nadiavam se che shte mi pomognete da naucha poveche za porodata.



Тема Re: molba za savetнови [re: leo]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано13.10.04 21:56



оооооооо, разлики има много. и съм сигурен че ги забелязваш, но просто много обичаш Лео. това всъщност е много хубаво. аз ще се опитам да ти обясня макар да не разбирам толкова много. надявам се ако бъркам някъде да ме поправят, че хем аз да се науча хем да не те заблуждавам.
в основни линии персийката трябва да бъде средно голяма до едра котка с набита конструкция. костите са едри и масивни, лапите са едри и кръгли с дълги снопове косми излизащи между пръстите. това което съм научил е че като гледаш персийско коте трябва да създава впечатление за топка-късо и ниско тяло. най-важна е главата. трябва да е кръгла и масивна, без наравности. носа трябва да е "сплескан" с ясно ограничен стоп на нивот на зениците. ушите са възможно най-малки и по-ниско разположени отстрани на глават. очите са големи и кръгли. всъщност по-важно е не толкова отговарянето на тези условия а така нареченото "бебешко лице". просто трябва всичко да е съразмерно. важен е и цвета на окраската и очите-колкото се може по наситено кафяв, син или зелен. това зависи от цвета на козината. някои комбинации са забранени. опашката е каса и силно окосмена, като я обърнеш към главата не бива да е пъ-дълга от средата на раменете. има още много неща но това стига за сега. ако те интересува нещо конкретно-питай и ще се опитам да отговоря

не се притеснявай да питаш, иначе не можеш да се научиш. всички са били в твоето положение. котето обаче е наистина много хубаво и ще ти призная че си помислих че си го взел/а ог професионален развъдник. най важното е да го обичаш и да се грижиш за него. само ще си позволя да ти кажа едно нещо-преди да му даваш какнито и да е лекарства добре се съветвай с много доктори и книжки. казавам ти го защото не знам дали си гледал/а коте, от незнание наистина се правят много грешки. а само като те чета и ми става ясно че не искаш това. желая ви много дълги години да се радвата взаимно и много да се обичате



Тема Re: molba za savetнови [re: pc.com]  
Авторleo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 22:18



Blagodaria ti mnogo za izcherpatelnia otgovor , naistina ima kakvo da se nauchi ot teb... a az vaprosi imam mnogo

Parvo, sega zabeliavah che na Leo ne mu e nared zahapkata, dolnata mu cheliust e po-kasa ot gornata, mislia che pri kuchetata se kazvashe papagalska zahapka.. pri kotkite ne znam , ta vaprosa mi e ima li shans s vremeto dolnata cheliust da se udalji i zahapkata mu da se opravi? Pri kucheto na edna moia priatelka tochno taka se poluchi, no pri kote ne znam dali e vazmojno..

I za hraneneto iskam da te popitam, az mu vzeh Royal canin za malki koteta, tova dostatachno li mu e ili triabva da mu davam i neshto dopalnitelno? A za kapaneto, rano li mu e oshte, i ochichkite mu kak da gi chistia i kolko chesto?

Mai tova e koeto se seshtam zasega, po-natatak moje i drugo da pitam



Тема Re: molba za savetнови [re: leo]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано13.10.04 22:28



Страхотно ти е котенцето (Лео ли се казва?)! :)
Аз също се влюбих в него! И на тази цена?!... Просто си излязла голяма късметлийка трябва да ти кажа. Дори и да не му дадат родословие, то няма да стане по-лошо (а и може да го запишеш в клас начинаещи /някой друг да обясни затова, понеже не съм запозната/), а много по-хмм...как да ги кажа котенца, и с родословие не могат въобще да се мерят с твоя Лео. :)
Да ти е жив и здрав! Другото не е много важно...
Може да погледнеш назад има изписано доста съвети за малкия (ако не си гледала такива животни). А ако нещо не можеш да откриеш - винаги можеш да попиташ, и да намериш любезен (ех, понякога недотам ) отговор.

П.П. Между другото, свикни го от малък с водата, че иначе... може да ти е проблем.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: molba za savetнови [re: netcat]  
Авторleo (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 23:18



Da, Leo mu vikam na galeno a inache e Leon Naistina izvadih goliam kasmet s nego, a i e mnogo gotin po harakter...mnogo e shtur, sabaria visichko po patia si, vilnee iz cialata kashta, varvi sled men kato kuche te kato mi go prodavaha mi kazaha che mu vikali banitcho... veche razbrah zashto , kogato doide koremcheto mu beshe snejno bialo...no veche ne e... vliza v baniata, mokri se, i posle se paha pod leglata da izbarshe prahta... zatova i popitah ot koga moga da zapochna da go kapia.

Inache predi sam gledala persiika, samo che beshe tamna na cviat, i ne se capashe tolkova lesno, a i pod ochite i ne lichese tolkova kogato sa izcapani.. S neia niamah kasmet, dano s Leo da mi provarvi, i da mu se radvam po-dalgo otkolkoto na neia.

Niakade v drugite temi chetoh che i ti imash persiiki, tvoite kakvi sa na cviat? Vodila li si gi na izlojbi? Ako da, kaji kakvi sa vpechatleniata ti?



Тема Re: molba za savetнови [re: leo]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано14.10.04 00:59



Честно да ти кажа досега не съм се интересувала много-много от изложби, но определено някой ден ще ги заведа Черно, бяло и червено-бяло са, а малката е сино-кремаво с бяло :)
Не мога да се съглася обаче и с мнението на pc.com, че биха се стресирали от това (защо мислиш така??). Моите и трите абсолютно много обичат излизанията навън, пътуването, смяната на обстановката. Оставяла съм ги при крайно непознати за тях хора - въобще... чувстват се като "у дома", а при срещите си с други животни никога не се държат агресивно или със страх, нито на собствена, нито на чужда територия. Или поне моите... но не знам, така си мисля, че е и за останалите?! Вие кажете...
Аа.. когато ги оставих, за малко да съжителстват с един късокосмест котарак, в начаалото се получи малък проблем. Не бяха свикнали с тънката котешка опашка и го преследваха известно време, играейки си с нея, мислейки го за мишка или незнам... Но до следващия ден вече се бяха примирили със странното тънкоопашато котараче...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: molba za savetнови [re: netcat]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано14.10.04 10:58



И какво имаш предвид с "нямаше късмет предишната..."
Мен много ме е страх за здравето на животните ми, повече от моето собствено, толкова колкото би ме било страх за здравето на детето ми. Губила съм животно и знам каква мъка е неописуема... Затова се стремя всякак да ги опазвам и от всичко. Особено тези от животните ми, които са по-податливи...
А имам иначе куче, за 16 години - само веднъж се е разболял и то като бебе. Страшно издържлив! :) И при положение, че живее изцяло навън!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: molba za savetнови [re: leo]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 11:27



АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ БОНБОН БОЖЕСТВЕН!!!!!! - поздравления за избора на прекрасната животинка - да ти е живо и здраво! Не съм прочела другите какво са ти написали и може би ще се повторя - съвета ми е да му почистваш редовно очичките с тампонче с преварена водичка - защото е светличко, а екстремалните персийски котки често имат сълзене от очите и ако не се почистват редовно, се получават едни кафеникаве петна в зонта на сълзенето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.