Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 25.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хайвер  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.10.04 11:26



Ядат ли котките хайвер ?
Купих пъстърва, в която имаше много хайвер и реших да направя пир на принцесата, но тя не му обърна абсолютно никакво внимание. Може би не трябваше да го варя, но не смея да й давам сурова храна.



Тема Re: Хайвернови [re: nbb]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 12:03



и правилно си направила - сурови неща - особено месо - не трябва да се дават на котките - хубаво е, ако котката яде риба, едва ли има нещо лошо в това да яде и хайвер - но щом не иска котенцето.....явно не му се харесва



Тема Да,нови [re: KAPИ]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.10.04 13:17



не е аристократка.



Тема Re: Хайвернови [re: KAPИ]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано13.10.04 13:27



между другото храненето със сурово месо е доказано най-полезната диета за котките. все пак те са хищници и в природата с това се хранят. разбира се е трудно, времеемко и трябва много да се чете за да се спазва. аз бих искал така да храня Сара но нямам време да чета информация от английски, а на български все още няма нищо. мога да пусна линкове с информация по темата, наистина е интересно. помага при голям брой здравословни проблеми на зъбите, храносмилателната и отделителната система.



Тема Re: Хайвернови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано13.10.04 14:05



навсякъде в "котешката" литература, която съм изчела, дебело се подчертава, че не бива да им се дава сурово месо, а само термично обработено - за котките, живеещи на свобода може би няма проблеми, все пак в книгите става въпрос за гледаните вкъщи котки...може би ако котарака ми ядеше месо, щях да се изкушавам да го пробвам, но той просто не обича месо - обича черни маслини, печена червена чушка и лютеница



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано13.10.04 14:05



A бе то май и кучетата му се мръщят на хайвера...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Хайвернови [re: KAPИ]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано13.10.04 14:15



По принцип за тях си е много по-полезно месото в суров вид, но все пак това си е само по принцип. Не можеш примерно да дадеш сурово месо на котка, хранена през целия си живот с котешка храна... Тя дори и да го хареса, най-много да го повърне/да се подриска, просто защото стомаха й не е свикнал с това (при тях /месоядните/ е малко по-различно - като си изградят един стериотип и трудно приемат промените /особено драстичните/). От друга страна паразитозите. Голям риск е да се дава в суров вид, без предварително да се стерилизира (независимо, че е купено от магазина). И на последно място те все пак не могат да ядат 100% месо, а едва ли всички от тях ще са съгласни, след порцията месо, да приемат порция зеленчук, овес, ориз и т.н. (каквото им е нужно). Така че... не виждам кой ще си храни котката с месо. Да не забравяме, че е и по-скъпо отколкото с нормалната храна...
След всичко казано, излишно е май допълнително да си усложняваме живота...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Хайвернови [re: KAPИ]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано13.10.04 14:20



Иначе суровото месо им подкиселява урината и по съвсем естествен начин ги предпазва от уринарни камъни. Също много добре почиства зъбите (като ги предпазва от зъбен камък) и заздравява венците.
(казаното се отнася само за месото в суров вид, не свареното)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Хайвернови [re: pc.com]  
Автор PanTer ()
Публикувано13.10.04 17:25



Честно да си пирзная не мисля, че замразяването убива вредните паразити. Много от тях (поне според скромните ми познания) умират само след термична обработка, а някои са толкова упорити, че изискват определена температура определено време.
Ако не си гледах котката в къщи и ако не ме беше толкова страх за нейното (а и за моето и на евентуалните ми хипотетични деца) здраве може би щях точно така да я храня защото твърдо вярвам, че природата си знае работата и трябва да се придържаме максимално към нея.



Тема Re: Хайвернови [re: PanTer]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано13.10.04 17:42



ама ти да не изчете всичко. аз със копи и пейст го писах и след това само като ги видях ми стана лошо

не занам дали е толкова сигурно убиването на паразитите, ама все пак става дума за контролирано месо за хора, а и периодично котката пак си се обезпаразитява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.