Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема milosurdieнови  
Авторmilosurdie (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 18:43



zdraveite! reshih da pisha tuk ne tolkova za da si kaja istoriata,kolkoto da spodelia i eventualno da polucha suvet.kakvo e za vas milosurdieto? proiavavt li go horatata? do kakva stepen i kum kogo go proiavavavt? tui kato se namirame v "jivotinski" forum, iasno e che shte stava duma za jivotni.i po-konkretno za kotetta.znachi ne znam zashto,no vsiaka godina na men mi se sluchva edno i sushto nehto.i to vs prez liatoto.po obiasnimi prichini.vsiakak godina az namiram bezdomni kotetata i pak ne znam zashto ama vse v edna i sushta vuzrast.tokushto rodeni.i se zapochava edno turchene.kapkomeri,sprinzovki,mliako,zatopliane.koshmar.no na-loshoto idva posle.tui kato az imam veche 3 kotki ne moga da osinovaiavavm poveche.i vsichkite spaseni ot men se hvurliat obratno na ulizta ili izmirat.eto v momenta iamam 3.te veche porasnaha i se hraniat samostoiatelno,taka che ne e tolkova tejko.tejko e oabche 6 kotki v kushtata ti.maika mi ia izbiva na isteria veche.puskah obiavi kude li ne.nikoi ne iska obiknoveni kotki.a te edni mili,ktorki,sediat i me gledat s edni takiva ochi.......ujas,da ti se skusa surzeto.kajete mi kakvo se pravi? surze ne mi dava da gi vurna na ulizatat.tuk e prepulneno.a kato gi iznesa ( veche pravih opit) te gorkite ne znaiat kude se namirat,sus sviti ushi i opashka,gledat edno divo takova.abe ujas......ne znam,no vsiaka godina edno i sushto.........krai niama



Тема Re: milosurdieнови [re: milosurdie]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано26.09.04 20:24



тъй като се сещам кой(коя) си мога да ти кажа че по принцип в софия приемат котета в зоомагазините. поне знам със сигурност за един такъв. даваш котетата и те ги раздават. за около един месец ще раздадат 3 котета. не занам в града от къдета си дали е така, но мисля че и това е решение.
а за милосърдието мога да ти кажа че очевидно има. след като е пълно с хора които прибират котета от улицата. в този клуб са се събрали доста такива хора. а за тези които ги изхвърлят-това са заблудени души които не знаят какво правят. те не могат да оценят този живот пълноценно и смятат че като не ги удавят или обесят а ги оставят до кофата са им направили кой знае каква услуга. просто въпрос на възпитание. за това е важно на какво учим децата си(не че аз имам такива ама.....)

успех



Тема Re: milosurdieнови [re: pc.com]  
Авторdeni (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 20:34



da be,da.zashto az ne gi vijdam tia hora.povecheto samo na dumi sa takiva.ne che iskam vsichki da se vturnat da vzemat kotki ot ulizite,no dumichkite bez deistvia sa nishto.

mechtata mi e da stana mnopgo mnogo ama ujasno mnogo bogata i da napravia veriga priuti kudeto da subera vsichki neshtastni bezdomni tvari v bg. dali shte se sbudne?! :)



Тема Re: milosurdieнови [re: deni]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано26.09.04 20:59



надявам се.
а дори и ти да не успееш да направиш такива приюти се надявам да е поне някои който обича животните като теб а не някой който иска да прави пари за сметка на нещастните твари



Тема Re: milosurdieнови [re: pc.com]  
Авторdeni (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 21:10



mi nie ne sme li svideteli veche na tova. v lozenez i milite sustradatelni gospoda tam.dobre che pone ima koordinatori ta da spasiavat po niakoia sluchaina tvar



Тема Re: milosurdieнови [re: milosurdie]  
Автор BenyB (Вятърничава)
Публикувано26.09.04 23:09



ето ти един практически съвет(казвала съм го и друг път,ама хайде-и на теб)работи със сигурност.
взимаш котетата едно по едно,въоръжаваш се с кашонче с надпис,че се подарява и заставаш на някое оживено място в неделен ден,в слънчево време.може да е край пазар или нещо от сорта.стоиш там с котето и казваш на всички,които идват да му се порадват,че се подарява.хората като видят животинката се трогват-тези,които биха си взели-на тази човешка особеност разчитат и печелят парите си зоомагазините.така съм раздала безброй котета.малко е кофти за теб,естествено,ама има ефект



Тема Re: milosurdieнови [re: BenyB]  
Авторmilosurdie (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 00:05



мм да,идеята е добра и предполагам че ще е ефективна,но за съжаление става въпрос за гр.В.Търново.тук се съмнявям че ще постигна успех,но може би наистина ще опитам.ако намеря време.наистина ми е много жал за тяв защото са наистина ужасно кротки и сладки.благодаря.сигурно ще опитам.стискай палзи



Тема Re: milosurdieнови [re: milosurdie]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 12:57



Draga, milosurdie,

predlagam ti edno reshenie ,koeto mi se stryva naj-efektivno i smisleno. To se bazira vurhy prichinite, a ne vurhy sledstviata. Predlagam ti ,vidish li na ulicata bezdomna kotka ili kotarak i imash malko svobodno vreme, opitaj se da gi hvanesh, s niakakva mrezha ili da gi primamish s hrana, sled tova gi zavedi na veterinar da gi kastrirat (ne e skupo) i posle ja/go pusni tam kudeto si go namerila(tova e negovata teritoria). Kogato si kastrirala samo edna kotka, efekta mozhe bi ne e tolkova goliam(makar che efekt ima, zashtoto tja si pazi teritoriata i pudi razlichni razgoneni kotki-potencialni budeshti majki ottam), no kogato zavedesh na kastracia 10 kotki, tova veche oznachava pone 100 bezdomni koteta po-malko (zashtoto kotaracite zaplodiavat poveche ot edna kotki)samo za tazi godina i dosta poveche prez vremeto na celia zhivot na tezi kotki. Tyka , v chuzhbina pochti vsichki kotki i kotaraci sa kastrirani i hich nishto im niama i po ylicite niama neshtastni nedohraneni bezdomni suzdania.
Inache te privetstvam za tova che se opitvash da pomognesh na malchocite!!!Pozhelavam ti yspeh!! I ne namiram nishto sramno v tova da se opitash da namerish dom na edno bezpomoshtno bezdomno suzdanie!!!



Тема Re: milosurdieнови [re: milosurdie]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.09.04 14:51



И в Търново има готини хора. Не се отказвай, а си избери най-оживеното място в най-оживения ден. Особено ако от там минават и деца с родителите си.
Така преди време до една кофа за боклук намерхме 2 ангорски котета - чисто бяло и чисто черно. На няма и седмица. Гушнах ги и веднага тръгнах да се прибирам с тролейчето. Да, ама там се намери една майка с 2 дечица, които писнаха, че искат котенце. Накрая - за мое безкрайно съжаление (нямаше да се дам, ама тогава имах един огромен котарак и не знаех как ще приеме бебетата) жената успя да ме склони да и ги дам и двете.
Та успех ти желаем и кажи после какво е станало.



Тема Re: milosurdieнови [re: PanTer]  
Авторmilosurdie (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 15:38



много насърчаващо.благодаря.вече почти съм изгубила надежда за малките палавници.но ще опитам.стискайте палци.не че се превземам или нещо подобно,но ми се иска всяко животинче да се радва на обичта на стопани като вас тук.като ги гледам какви са по улиците,едни диви,гладни,болни.както и дае.заставам на пост на пазара.:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.