Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема groomingнови  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано06.09.04 23:01



интересува ме собствениците на персийски котки как се справят с ежедневния им тоалет. например колко пъти дневно се решат, с какви гребени или четки и т.н.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано07.09.04 07:48



Е, определено колкото повече ресане - толкова по-хубаво, и за котето, и за изгледа. Иначе моите съм ги зарязвала по една седмиса нересани, нищо не им става, след това си наваксват :) С гребена се сресва първо, а после с четката, но ако нямаш време - само с едното. Ползват се или стоманени, или от дървен материал, за да не се наелектрезира, следователно - чупи, къса, изтънява и оплита косъма. Но мисля, че по-важно е редовното миене на очите. Забелязала съм обаче, че количеството и качеството на секретите при различните котки е различно... и се появява най-вече след хранене.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 11:08



моя котарак го реша сутрин и вечер - т.е., когато оправям и моя тоалет. Реша го с метален гребен - първоначално бяхме му купили само четка, но с гребена ресането май е по-качествено - първо с гребена, после за пуфкавост - с четката. Много добре им се отразява и "сухото къпане" на персийците - със специална котешка пудра (продава се в зоомагазините): напудрям го, след което хубаво разнасям пудрата с ръка (като внимавам да не попадне в очичките), след което го сресвам. Струва ми се, белите и екстремалните персийци имат проблеми с очичките, защото на белите козинката около очите от сълзенето се оцветява в жълтеникаво. Моят котарак е сив и неекстремален - т.е. носът не му е м/у очите и няма такива проблеми, на 2-3 дена може и да му се съберат нещо като гурелчета на очичките - почиствам ги с тампонче с топла вода. И още нещо - за една година ресане на персийски котарак съм си събрала една немалка торбичка с косми, които остават по гребенчето - може би ще си направя след още доста години персийски килим?



Тема Re: groomingнови [re: KAPИ]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано08.09.04 15:34



не ми беше хрумнало да си събирам козинката. аз имам и дългокосместо куче та щях вече да имам два килима

питам за ресането защото ме е страх да не прекалявам. днес ако 10 пъти я среша си пада едно и също количество козина както и ако е само един път. мисълта ми е така да не вредя на козината.

и още-какви точно са тези гребени. аз имам един много гъст обаче ме е страх да го ползвам. реша я всеки ден с една четка, а с гребена веднъж на няколко седмици за основно почистване от мъртвите косми



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано09.09.04 10:45



С ресането ще улесниш не само животното, но и себе си - ще се разхождаш с по-малко косми по дрехите.

Аз моята котана я сресвам през ден, сега като има котенца въобще не я пипам, че си е достатъчно изнервена и не искам да я травирам още.
Има специални четки и гребени за дългокосмести котки, които ги продават във ветеринарните магазини.
Моята глезуна много мрази да я сресвам като види четката направо ме убива с поглед, разярява се, явно е котка мърлячка и не обича да се грижа за външния и вид, въпреки че съм много внимателна да не скубя. Дано твоита да не е такава, че голям зор ще видиш с това ресане.
А очичките и можеш да ги миеш един път седмично с памуче и разтвор от лайка, не знам дали е правилно, но на Фифчето и действа добре. Лайката има успокояващо действие и не дразни очите.


Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson

Редактирано от Puzzle на 09.09.04 10:55.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 11:26



аз го реша сутрин и вечер (вече го написах де) - и мисля, че е достатъчно 2 пъти дневно, първоначално го решехме само с четка котенцето - но ми се струва, че тя отскубва повече косми (и не такива, които естествено са готови за отстраняване), но след като почнахме с гребена да го решим - ми се струва, че козинката му е по-хубава - той не скубе - четката май е само за придаване на пухкавост - а за гребена - както Puzzle пише - продават ги във всеки зоомагазин, също Puzlle пише за тампончето с отвара от лайка - в специализираната литература за котки съм чела, че може и капки Visin даже да им се капят в очичките - но не съм пробвала, а що се отнася до събраната козинка: показах я веднъж на едни дами - и те изпаднаха в екстаз - поискаха да им я продам - да си изплетат шалчета



Тема Re: groomingнови [re: KAPИ]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 14:34



Темата е интересна за мен и ще споделя с вас опита си. Подръжката на една персийски котки е доста сложна работа и всеки, който е решен да се занимава с породата, трябва да избере един от вариантите: или да се грижи за козината, или да подстригва животното. Правило при груминга на котката е да се реши толкова често, колкото е възможно. За разресване на животното Ви е необходима четка - тип пуходерка и двустранен гребен с различна ширина на зъбите. С помощта на четката се отстраняват сплъстяванията, като е редно да се обърне внимание на областите зад ушите и между крайниците, защото там козината е най-мека и склонна към заплитане. След щателно разресване с четката, можете да използвате гребен за поддържане. Ако сте привели котката си в нормален вид и сте отстранили всички сплъстявания, Ви съветвам да да я къпете редовно/ по възможност 1 път в седмицата/ и Ви гарантирам, че проблемите Ви с козина навсякъде ще се решат донякъде благодарение на грижите, които полагате за животното си.
Тук ще си позволя да цитирам мнението на една от авторките на един он-лайн магазин за персийски и екзотични котки: " Чистата котка е щастлива котка". Желая Ви успех.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
АвторБъkcи (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 16:05



От честото рясане козината на котката става по-здрава. Така че трябва де се реше колкото се може по-често. Честотата на рясане зависи и от дължината на косъма. Например старото ми коте Арнолд имаше дълга козина, но тя не се оплиташе често. За разлика от него, новият писан Бъкси има козина дълга близо 20см, която се оплита на всеки 1-2 часа и баща ми го побърква от рясане, когато си остане вкъщи.
Относно очичките:
Те зависят от разположението на носа. Съществуват 5 вида нос: под очите; на долната линия на очите; на нивото на очите; на горната линия на очите и над очите. Сълзенето е съвсем нормално за персийките. То зависи от степента на "сплескване" на носа. Почистват се щом се види, че са замърсени. Могат да се слагат и капки за очи, но те все пак са лекарства. Аз слагах на моето коте, но сълзенето само се засили. Намалихме го единствено с отвара от лайка.

И НЕЩО МНОГО ВАЖНО!!!!!!
КЪПЕТЕ ИЗЦЯЛО КОТКИТЕ СИ НА НАЙ-МАЛКО 6 МЕСЕЦА. ПОВЕЧЕ САМО АКО Е МНОГО НАЛОЖИТЕЛНО. ОТ КОЖАТА ЧРЕЗ БЛИЗАНЕТО КОТКАТА СИ НАБАВЯ ВИТАМИНИ. ЕСТЕСТВЕНО, МОЖЕ ДА МИЕТЕ ДУПЕТО НА КОТЕТО АКО Е ИЗЦАПАНО, НО ГЛЕДАЙТЕ ДА МОКРИТЕ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-МАЛКО ЖИВОТИНЧЕТО.

Приятно занимаване с вашите любимци.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 18:08



Драги Бакси,
изглежда информацията Ви за къпането е доста поостаряла. Персийската котка се къпе колкото се може по-често и тази процедура е доста сложна.
Доскоро в България схващането за къпане на тези котки беше, че те не трябва да се къпят, но факта, че всяка втора е болна от микроспория говори за тъкмо обратното. Опитът показва, че съчетанието от редовно къпане и ресане благоприятства израстването на дълга и здрава козина. Сега ще драсна няколко стъпки за ежеседмично къпане, като подчертавам, че това не е предизложбено къпане.
1. Обезмасляване на котката. Използвайте разтворено веро / най-добре Фери или Пур Екстра. Котката се накисва в препарата за около 10 минути и се сапунисва добре, като се внимава за омазнената козина зад ушите и между крайниците.
2. Измиване със шампоан. Използват се само препарати за домашни любимци, като се съобразявате с цвета на животното. Препоръчвам продуктите на американската фирма Биогрум.
3. Нанасяне на балсам. Същата фирма предлага и голяма гама от кондиционери.
4. Изсушаване на бавна струя на сешоара, като ресането и струята са в противоположна посока на растежа на косъма.
Опитайте и ще останете поразени от ефекта.
Желая Ви успех.
Ако темата събуди интерес, ще се радвам да Ви бъда полезен с опита си.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано19.09.04 18:53



определено буди интерес - поне у мен. и по този повод имам въпроси.
по принцип реша котката си ежедневно с четка като тази

доста по рядко я сресвам с гребен като този

с четката правя козината по пухкава а гребена сваля много козина и отскубва сплъстяванията. това е причината да ме е страх да я реша с него твърде често въпреки че слад това изглежда страхотно. да не би да се проскубе ми е въпроса.

а за къпането гледам да е веднъж в годината за да не се омазнява прекалено. всъщност до сега съм я къпал два пъти през около месец и и двата пъти нямаше голяма разлика. къпах я с човешки яйчен шампоан тъй като четох че е подходящ за целта.

ще се радвам на малко повече съвети особено по отношение на ресането.

за очичките да кажа-голям напредък имах с капането на изкуствени капки за очи. по 1-2 пъти на ден във всяко око по 1 капка. от тогава очите й почти не са сълзели. това ми е препоръчано от ветеринарен лекар така че е безопасно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.