Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как да отледам достойни котараци а лентяи?нови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 20:08



Живея в дом всред природата. Преди 3 месеца се сдобихме с котета на около 4 месеца. Оказаха се и трите мъжки. Ето го

a тук са .

Работата е в това, че искам да ги отгледам като достойни потомци на котешкия род а не жалки просяци, които да прекарват живота си около вратата в очакване на следващата порция храна.
Тук бъка от гущери, змии, мишки, катерици и т.н. Проблема може би е, че нямат майка, която да им покаже къде и как да си ги ловят. Аз успях да им хвана 4 съсела (нещо средно между мишка и катерица), пуснах им ги в затворено помещение и те се справиха отлично. При все това не искат да ходят на лов а само се чудят как да се промъкнат в къщата и да искат храна. Храня ги само сутрин с попара от риба и хляб.

Kак да ги науча да се оправят сами в живота?



Тема :(нови [re: Людмил]  
Автор lQ (predator)
Публикувано05.09.04 11:36



горките съсели!

абе, човек, аз се чудя как да отуча моя котарак да трепе мишки, плъхове и птичета, ти искаш да учиш твоите!?

няма нужда да ги учиш - щом ги храниш само с няква попара, а и са на свобода, те сами ще се научат да ловуват. номера е, че най-вероятно няма да искат да ядат жертвите си като са научени на домашна храна.

и моля те, недей и ти да трепеш диви животни - 3 котараци са предостатъчни!

...хайку за вълци...


Тема Re: :(нови [re: lQ]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 15:08



Ами тези съсели жиеят на тавана и гризат де що видят дървения, включително прозорци и т.н.. Какво да ги правя?
А котките си ги хапнаха с видимо удоволствие.



Тема Re: Как да отледам достойни котараци а лентяи?нови [re: Людмил]  
Автор PanTer ()
Публикувано05.09.04 15:37



Много са ти готини мъниците
Виж сега няма наистина нужда (а то и няма и начин) да ги научиш на това.
Сега по принцип ако си си взел котетата само за да ти ловуват наоколо по-добре ги раздай на други хора още сега.
Котките са независи и горди същества, които не можеш да дресираш. Би трябвало да си чувал, че са единствените животни неподлежащи на дресировка. Ако решат да си хванат нещо ще го направят. Ако решиш ти да ги принудиш като спреш да ги храниш твърде вероятно е:
1. да избягат
2. да умрат от глад (вероятно само най-малкото)
3. част от тях при всички положения ще се научат да се хранят сами, но вероятно няма да ги видиш повече

Съвет - така или иначе 3 котарака на едно място ще ловуват и още как ако не ги направиш разглезени и изнежени пухковчи, а ти според мен нямаш такова намерение. Така че - повече свобода за малките. Продължавай както и до сега с храненето. И помни едно - котката винаги ще ти се глези ако среща в теб добро отношение, а това доста често включва и искането на храна от теб, независимо, че може добре да са си хапнали вече. Това не е признак на "просия", а "удостояване с честта да ги поглезиш"
Хайде, успех и пиши какво става!



Тема Re: Как да отледам достойни котараци а не лентяи?нови [re: PanTer]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 20:29



В отговор на:

Продължавай както и до сега с храненето. И помни едно - котката винаги ще ти се глези ако среща в теб добро отношение, а това доста често включва и искането на храна от теб, независимо, че може добре да са си хапнали вече. Това не е признак на "просия", а "удостояване с честта да ги поглезиш"



Вярно е, ако ти кажа, че белия излапа два съсела, дето бяха на половината на него (къде ги събра, представа нямам ) изду се като футбол и само след час-два ми показваше, че е гладен...



Тема Re: Как да отледам достойни котараци а лентяи?нови [re: Людмил]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано06.09.04 11:37



Големи са сладури и така като ги гледам са и много щури беладжии!

Ще ти дам един пример, за това че котките никога не губят животинското в себе си! Майка ми има един котарак, който е на 5 години и след първото му влизане на 2 месеца, никога след това не е излизал от апартамента. Голям е мързелан само спи и яде и нищо друго не прави, за 5 години дори не се е разгонвал, защото май и за това го мързи! Та така можеш да добиеш представа за какъв социален котор става въпрос! Преди месец майка ми се обади много потресена от факта, че Оскар е хванал гълъб на терасата и го е изял - Беше ужасно потресена как може да направи подобно нещо при положение, че купичката му винаги е пълна с храна!?!
Затова, че споко котките са си котки и независимо дали са домашни или не, те си имат своите инстинкти, които ние хората не можем да притъпим! При уличните котаци са по-изострени, но при тях е въпрос на оцеляване!
PanTer хубаво ти каза да внимаваш да не ги умориш от глад или да ги прокудиш. Обичай ги, грижи се за тях а останалото остави на природата!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Как да отледам достойни котараци а не лентяи?нови [re: Puzzle]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 20:11



Опитвам се да бъда добър стопанин: обръщам внимание на всички по равно за да няма ревност между тях. В началото ги взимах на разходка с мен а сега идват сами. Голяма веселба е, отивам доста надалече а те -- след мен. Разхождаме се из гората, из запустелите градини. Те скачат, катерят се по дърветата а когато тревата е твърде висока и не ме виждат започват да ме викат. Когато се обадя се успокояват и идват. Последния път слизах до града да им купя риба и двете ме следваха. Пътеката е около 2 км. и после гората свършва и излиза на шосе по което се отива до града. Като стигнах до там се спрях и им казах по мъжки, че трябва да ме чакат тук. Те се спряха на едно място а аз продължих по шосето. Оглеждах се от време на време назад да видя дали ще ме последват но ги нямаше. Бавих се близо час в града, като мислено им казвах, че всичко е наред и не трябва да излизат на пътя. Като се върнах обратно стигнах до началото на пътеката, повиках ги и те изкочиха от храстите Е, получиха по един рибен медал за послушание...



Тема Жестоко!нови [re: Людмил]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.09.04 11:27



Не знам къде си, но си нямаш идея колко се радвам и за теб и за котенцата.
Ей, че ме размечта и аз да живея на някое такова място и да мога така да оставя Туфито на воля да отгледа малките си и да не трябва да ги раздавам и.... Абе въобще - размечта ме.
Пиши по-често.



Тема Re: Как да отледам достойни котараци а не лентяи?нови [re: Людмил]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано07.09.04 12:29



Браво страшни са, явно са големи умници от малки
И аз като ПанТер се размечтах да живея на някое подобно място и да си гледам на воля колкото и каквито животинки си искам........, но не мога.........
Ти явно много си се привързал към мъниците Честито, да са ти живи и здрави и да пишеш какви ги вършат, че със сигурност ще са интересни!!!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Как да отледам достойни котараци а не лентяи?нови [re: Людмил]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано07.09.04 12:53



Котараците са страхотни. Не знам как ще стане за напред с храненето. Аз също съм на мнение, че има неща, които природата е записала много дълбоко в котешкото "съзнание" и нищо и никой не може да промени. Просто когато има по-лесен начин, защо да се "бъхтят", душиците":)))) Щом разполагаш с възможности наистина е добре да ги задържиш, още повече щом става въпрос за толкова интелигентни същества...........

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.