Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 09.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема grooming  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано06.09.04 23:01



интересува ме собствениците на персийски котки как се справят с ежедневния им тоалет. например колко пъти дневно се решат, с какви гребени или четки и т.н.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано07.09.04 07:48



Е, определено колкото повече ресане - толкова по-хубаво, и за котето, и за изгледа. Иначе моите съм ги зарязвала по една седмиса нересани, нищо не им става, след това си наваксват :) С гребена се сресва първо, а после с четката, но ако нямаш време - само с едното. Ползват се или стоманени, или от дървен материал, за да не се наелектрезира, следователно - чупи, къса, изтънява и оплита косъма. Но мисля, че по-важно е редовното миене на очите. Забелязала съм обаче, че количеството и качеството на секретите при различните котки е различно... и се появява най-вече след хранене.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 11:08



моя котарак го реша сутрин и вечер - т.е., когато оправям и моя тоалет. Реша го с метален гребен - първоначално бяхме му купили само четка, но с гребена ресането май е по-качествено - първо с гребена, после за пуфкавост - с четката. Много добре им се отразява и "сухото къпане" на персийците - със специална котешка пудра (продава се в зоомагазините): напудрям го, след което хубаво разнасям пудрата с ръка (като внимавам да не попадне в очичките), след което го сресвам. Струва ми се, белите и екстремалните персийци имат проблеми с очичките, защото на белите козинката около очите от сълзенето се оцветява в жълтеникаво. Моят котарак е сив и неекстремален - т.е. носът не му е м/у очите и няма такива проблеми, на 2-3 дена може и да му се съберат нещо като гурелчета на очичките - почиствам ги с тампонче с топла вода. И още нещо - за една година ресане на персийски котарак съм си събрала една немалка торбичка с косми, които остават по гребенчето - може би ще си направя след още доста години персийски килим?



Тема Re: groomingнови [re: KAPИ]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано08.09.04 15:34



не ми беше хрумнало да си събирам козинката. аз имам и дългокосместо куче та щях вече да имам два килима

питам за ресането защото ме е страх да не прекалявам. днес ако 10 пъти я среша си пада едно и също количество козина както и ако е само един път. мисълта ми е така да не вредя на козината.

и още-какви точно са тези гребени. аз имам един много гъст обаче ме е страх да го ползвам. реша я всеки ден с една четка, а с гребена веднъж на няколко седмици за основно почистване от мъртвите косми



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано09.09.04 10:45



С ресането ще улесниш не само животното, но и себе си - ще се разхождаш с по-малко косми по дрехите.

Аз моята котана я сресвам през ден, сега като има котенца въобще не я пипам, че си е достатъчно изнервена и не искам да я травирам още.
Има специални четки и гребени за дългокосмести котки, които ги продават във ветеринарните магазини.
Моята глезуна много мрази да я сресвам като види четката направо ме убива с поглед, разярява се, явно е котка мърлячка и не обича да се грижа за външния и вид, въпреки че съм много внимателна да не скубя. Дано твоита да не е такава, че голям зор ще видиш с това ресане.
А очичките и можеш да ги миеш един път седмично с памуче и разтвор от лайка, не знам дали е правилно, но на Фифчето и действа добре. Лайката има успокояващо действие и не дразни очите.


Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson

Редактирано от Puzzle на 09.09.04 10:55.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано09.09.04 11:26



аз го реша сутрин и вечер (вече го написах де) - и мисля, че е достатъчно 2 пъти дневно, първоначално го решехме само с четка котенцето - но ми се струва, че тя отскубва повече косми (и не такива, които естествено са готови за отстраняване), но след като почнахме с гребена да го решим - ми се струва, че козинката му е по-хубава - той не скубе - четката май е само за придаване на пухкавост - а за гребена - както Puzzle пише - продават ги във всеки зоомагазин, също Puzlle пише за тампончето с отвара от лайка - в специализираната литература за котки съм чела, че може и капки Visin даже да им се капят в очичките - но не съм пробвала, а що се отнася до събраната козинка: показах я веднъж на едни дами - и те изпаднаха в екстаз - поискаха да им я продам - да си изплетат шалчета



Тема Re: groomingнови [re: KAPИ]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 14:34



Темата е интересна за мен и ще споделя с вас опита си. Подръжката на една персийски котки е доста сложна работа и всеки, който е решен да се занимава с породата, трябва да избере един от вариантите: или да се грижи за козината, или да подстригва животното. Правило при груминга на котката е да се реши толкова често, колкото е възможно. За разресване на животното Ви е необходима четка - тип пуходерка и двустранен гребен с различна ширина на зъбите. С помощта на четката се отстраняват сплъстяванията, като е редно да се обърне внимание на областите зад ушите и между крайниците, защото там козината е най-мека и склонна към заплитане. След щателно разресване с четката, можете да използвате гребен за поддържане. Ако сте привели котката си в нормален вид и сте отстранили всички сплъстявания, Ви съветвам да да я къпете редовно/ по възможност 1 път в седмицата/ и Ви гарантирам, че проблемите Ви с козина навсякъде ще се решат донякъде благодарение на грижите, които полагате за животното си.
Тук ще си позволя да цитирам мнението на една от авторките на един он-лайн магазин за персийски и екзотични котки: " Чистата котка е щастлива котка". Желая Ви успех.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
АвторБъkcи (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 16:05



От честото рясане козината на котката става по-здрава. Така че трябва де се реше колкото се може по-често. Честотата на рясане зависи и от дължината на косъма. Например старото ми коте Арнолд имаше дълга козина, но тя не се оплиташе често. За разлика от него, новият писан Бъкси има козина дълга близо 20см, която се оплита на всеки 1-2 часа и баща ми го побърква от рясане, когато си остане вкъщи.
Относно очичките:
Те зависят от разположението на носа. Съществуват 5 вида нос: под очите; на долната линия на очите; на нивото на очите; на горната линия на очите и над очите. Сълзенето е съвсем нормално за персийките. То зависи от степента на "сплескване" на носа. Почистват се щом се види, че са замърсени. Могат да се слагат и капки за очи, но те все пак са лекарства. Аз слагах на моето коте, но сълзенето само се засили. Намалихме го единствено с отвара от лайка.

И НЕЩО МНОГО ВАЖНО!!!!!!
КЪПЕТЕ ИЗЦЯЛО КОТКИТЕ СИ НА НАЙ-МАЛКО 6 МЕСЕЦА. ПОВЕЧЕ САМО АКО Е МНОГО НАЛОЖИТЕЛНО. ОТ КОЖАТА ЧРЕЗ БЛИЗАНЕТО КОТКАТА СИ НАБАВЯ ВИТАМИНИ. ЕСТЕСТВЕНО, МОЖЕ ДА МИЕТЕ ДУПЕТО НА КОТЕТО АКО Е ИЗЦАПАНО, НО ГЛЕДАЙТЕ ДА МОКРИТЕ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО-МАЛКО ЖИВОТИНЧЕТО.

Приятно занимаване с вашите любимци.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 18:08



Драги Бакси,
изглежда информацията Ви за къпането е доста поостаряла. Персийската котка се къпе колкото се може по-често и тази процедура е доста сложна.
Доскоро в България схващането за къпане на тези котки беше, че те не трябва да се къпят, но факта, че всяка втора е болна от микроспория говори за тъкмо обратното. Опитът показва, че съчетанието от редовно къпане и ресане благоприятства израстването на дълга и здрава козина. Сега ще драсна няколко стъпки за ежеседмично къпане, като подчертавам, че това не е предизложбено къпане.
1. Обезмасляване на котката. Използвайте разтворено веро / най-добре Фери или Пур Екстра. Котката се накисва в препарата за около 10 минути и се сапунисва добре, като се внимава за омазнената козина зад ушите и между крайниците.
2. Измиване със шампоан. Използват се само препарати за домашни любимци, като се съобразявате с цвета на животното. Препоръчвам продуктите на американската фирма Биогрум.
3. Нанасяне на балсам. Същата фирма предлага и голяма гама от кондиционери.
4. Изсушаване на бавна струя на сешоара, като ресането и струята са в противоположна посока на растежа на косъма.
Опитайте и ще останете поразени от ефекта.
Желая Ви успех.
Ако темата събуди интерес, ще се радвам да Ви бъда полезен с опита си.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано19.09.04 18:53



определено буди интерес - поне у мен. и по този повод имам въпроси.
по принцип реша котката си ежедневно с четка като тази

доста по рядко я сресвам с гребен като този

с четката правя козината по пухкава а гребена сваля много козина и отскубва сплъстяванията. това е причината да ме е страх да я реша с него твърде често въпреки че слад това изглежда страхотно. да не би да се проскубе ми е въпроса.

а за къпането гледам да е веднъж в годината за да не се омазнява прекалено. всъщност до сега съм я къпал два пъти през около месец и и двата пъти нямаше голяма разлика. къпах я с човешки яйчен шампоан тъй като четох че е подходящ за целта.

ще се радвам на малко повече съвети особено по отношение на ресането.

за очичките да кажа-голям напредък имах с капането на изкуствени капки за очи. по 1-2 пъти на ден във всяко око по 1 капка. от тогава очите й почти не са сълзели. това ми е препоръчано от ветеринарен лекар така че е безопасно



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 19:43



Четката, която използвате не може да Ви свърши работа за фино разресване. Трябва Ви пуходерка или т.н. "Пудел Компакт". В България освен ментетата се предлагат на 2 фирми "Trixie" и "Ferplast", като тези на първата са с бодлички без предпазител, а на втората са с предпазител и от другата страна имат обикновена четка за събиране на козината, но не Ви препоръчвам да я използвате върху котката, защото ще има статичен ефект. Гребенът и четката, която имате се използват при разресано животно. С пуходерката ще можете фино да разплетете сплъстяванията и когато останат съвсем тънки, ги изрешете с гребена. Отново се обръщам към всички и апелирам да къпете редовно животните си. Ще останете приятно изненадани от ефекта след 1-2 месеца. Винаги си личи кога едно животно се къпе редовно и кога не. Повярвайте, че тези котки, които си разменяте на снимки се къпят дори 2 пъти седмично, за да изглеждат по този начин.
Очите на персийската котка се почистват 1 или 2 пъти дневно с марличка в посока срещуположна на растежа на косъма и след като сте отстранили засъхналите секрети, можете да използвате Visine или изкуствени сълзи. Ако имате бели или светли животни и Ви дразнят жълтите петна и пигментирани косми около очите и по шията, ще Ви изпратя проста рецепта, с която ще можете да решите проблема. Успех



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано19.09.04 20:02



нещо като тази ли имаш предвид

колко пъти на ден с това(ако е това което трябва) и по колко пъти с другите работи?

а за къпането съм много скептичен. не може толкова често къпане да е полезно. дори при хората е вредно. не искам да споря-просто убеждения.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 00:46



Да, това е пуходерката на фирмата Trixie, има и по-голям размер без гребенчето, а най-добрият вариант е на Ferplast, но всички вършат работа. С тази четка се прави фино разресване и това е първа крачка. След това можеш да използваш гребена и другата четка. Ако ти е по-удобно можеш да използваш и само пуходерка. С нея се отстраняват чудесно и косми от мебелите.
Онтово се връщам на темата за къпането. Довери ми се и ще се убедиш сам. Системата ми за къпане е копирана от американски и руски сайтове, където са професионалисти в това отношение и е изпробвана върху доста от котките ми, като резултатите са изумителни. Козината на котките няма нищо общо с човешката коса, въпреки, че някои хуманни препарати могат да се използват за котки. Освен това при животните всичко е навик и инстинкт и при малко повече упорство от ваша страна, къпането би могло да се превърне в удоволствие за котката.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано20.09.04 08:24



чел съм ги тези неща и просто не ми допада. сега през зимата няма да си изкъпя котката да не настине но лятото вероятно пак ще я изкъпя 2-3 пъти. освен това не мога да я кисна в нищо тъй като изпада в паника. мога само да я поливам. тогава е кротка като агънце. мерси за информацията за ресането. вече започнахме новата система. засега резултатите са дабри и ако не видя че започва да се влошава козината така ще продължим.
а защо й казват пуходерка. аз не искам да й свалям пухения подкосъм и да остане само твърдата дълга козина



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано20.09.04 12:08



Какво ти стана, пощуря ли или така си пишеш?!? Как ще си изкъпя котката с Фери или Пур Екстра!?!

Тя да не е мазна тава или какво!?!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: groomingнови [re: Puzzle]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 13:55



Четката се нарича пуходерка, защото с нейна помощ може да се отстрани излишния и мъртъв подкосъм, който най-лесно се заплита и е най-големият проблем при нередовна подръжка на котката.

Аз не съм полудял, а тези препарати наистина се използват за обезмасляване на козината при котките. Идеята звучи малко налудничаво, но първата и най-важна крачка при къпането на персийската котка е качественото й обезмасляване. Тези препарати съдържат органични киселини в оптимални и безвредни за целта количества. Ако дългокосместата котка не е добре обезмаслена, козината не може да се почисти достатъчно добре и след сушенето със сешоар, тя ще изглежда толкова мазна, колкото и в началото. Важно е да се отбележи, че препаратите трябва да се използват предварително разредени във вода, защото в противен случай не могат да се отмият добре от животното. Най-лесната проверка за това дали сте се справили добре с работата е като след изсушаване обърнете част от падащата козина в обратната на растежа страна. Живата и добре поддържана козина се връща в изходна позиция, а омазнената и мъртва остава на мястото си. Вероятно методите могат да се сторят на някого малко крути, но както е казал народът: КРАСОТАТА ИЗИСКВА ЖЕРТВИ!
В крайна сметка в момента се дискутира темата груминг, а къпането е едва първата стъпка от грумирането на една персийски котка.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано20.09.04 15:05



Абе аз няма да си изкъпя котката с веро независимо от аргументите, които ми прилагаш!

КРАСОТАТА ИЗИСКВА ЖЕРТВИ

Кои прави жертвите - Ние или котката? Защо трябва да тормозим животинките само защото на нас така ни харесва или сме го прочели в някои форум - Примерно. Моята котана мрази да я къпя аз и не го правя. Може да звучи тъпо и може би е, но това е нейния избор, да бъде мърлячка, какво като е персийка........................

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема NEVER!!!нови [re: Puzzle]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 11:08



никога не бих "измила" котарака с някакво веро! първо - той не е мазен, и второ - според мен човека, препоръчващ този драстичен метод явно гледа породисти котки само за изложби! Негова си работа



Тема Re: NEVER!!!нови [re: KAPИ]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 14:14



Не Кари, този човек е лекар и просто знае, че голяма част от заболяванията по животните са следствие от лошата хигиена, която упражняват техните собственици. Аз просто не мога да разбера защо трябва да се възмущаваме, когато чуем нещо, което е ново за нас и е малко по-различно от това, което сме си представяли. Аз не отричам, че водя животните си по изложби и не мисля, че трябва да се срамувам от това, а нещата, които пиша за хигиенните изисквания на породата са доказана истина, но след като не Ви харесват, аз просто няма да пиша повече, защото явно тази тема не Ви е интересна. Желая успех на всички участници и читатели.



Тема Re: NEVER!!!нови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано21.09.04 14:28



ми то да не е лошо. всеки който гледа котката си за изложби я гледа толкова добре че да може да покаже най доброто от нея. това означава не само да изглежда добре а и да се чувства добре-здрава психически и физически. и аз не бих го направил но и никого не съдя за това че се грежи за котката си по най-правилния за него начин. в крайна сметка на зададен въпрос той отговаря така както смята за правилно и това което прави със своите домашни любимци. решението е лично за всеки. знам че за изложбени котки се прави точно така. моята а и повечето тук не са такива. това прави всичко много по просто но все пак сравнително честото къпане е добро за персийката. къпането на 2-3 месеца е необходимост за тях, тъй като те не могат да подържат такава хигиена както късокосместите. първо че дългата козина се цапа повече и втора- се чисти по трудно.
нека всички бъдат по отворени за нови неща. никой никого не кара да прави каквото и да е а само се излагат факти.

за fantik: няма нужда да спираш да пишеш във форума. тук наистина само се излагат мнения и това че те не харесват на някой не означава че не харесват на всички. на мен това което ми писа за ресането ми беше изключително полезно. вероятно има много други неща които мога да науча от теб. достатъчно много хора са напуснали клуба. няма нужда повече хора да го правят.



Тема ИЗВИНЕНИЕнови [re: fantik]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 15:42



fantic, съжалявам, ако съм те обидила - надявах се да не го възприемеш като обида - напротив и само напротив - убедих се, че мненията ти са повече от компетентни, просто преди време обсъждахме темата за представянето на котки на изложба - личното ми мнение е, че не бих завела котарака си на такава, защото това би бил голям стрес за него - а и повечето хора от форума, взели отношение по въпроса - собственици на котки - били те расови или непородисти - си обичаме любимците и дали котето ще бъде отличено на изложба или не - няма значение - всеки си обича животинката. Успех



Тема Re: NEVER!!!нови [re: fantik]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано22.09.04 08:56



Много се радвам, че засегна тази тема, понеже действително доста хора са в заблуждение относно това. И най-лошото което е, че самите ветеринари са най-големите виновници за разпространението на това заблуждение. Почти сигурна съм, че поне едно 90% от ветеринарите биха посъветвали стопаните да не си къпят котките по-често от веднъж на 2-3, че и повече месеца, а това съвсем не е така. Останалите 10% може би биха били микробиолозите или пък хора, които са си имали работа с дългокоси породи котки. Незнам за верото дали е подходящо (в момента нямам в наличност да проверя, но при първа възможност ще му измеря пХ-то и ще ви кажа дали става поне в това отношение, понеже козината, всъщност по-специално кожата на котката не позволява третирането й с каквито и да било кисели продукти, киселинността трябва да е значително по-ниска, от тази да речем при хората, да не би да става въпрос за чужди продукти?). Да си призная, и аз съм малко скептична относно това, може би предразсъдъци... но не бих си измила котките с подобен препарат, при наличието на толкова много добри котешки шампоани... не виждам къде е логиката да се мие с веро?!...
И нещо ВАЖНО да подчертая: да НЕ вземете сега масово да си къпите котките! В случая става въпрос само за ДЪЛГОКОСМЕСТИТЕ породи! Тези при които са силно развити потните и мастните желези, и тъкмо това налага и по-честото им къпане, а не само това, че щели да изглеждат по-добре, видиш ли...
Когато аз си взех моите мишки не бих ги къпала така, но факта че като ги взех бяха целите поразени от микроспория и трихофития (кожни болести) наложи доста често къпане за определено дълъг период. И това беше на микробиолог съвета. Бяха още съвсем мънички (60 дневни) и до края на редовното третиране бяха почти привикнали с водата. Може би е било за добро все пак, понеже ако не бяха болни не бих ги и къпала така (може би само веднъж) и нямаше кой да ми каже, нали всички масово съветват - не си къпете котките. Аз обаче ще ви посъветвам да си къпите котките (в случай, че са дългокосмести), ако искате те да са здрави. Кожата и козината съвсем логично имат най-вече защитна функция. А когато кожата или козината са наранени или не са в кондиция, тази функция се нарушава. (Да не забравяме също, че и през кожата тялото диша. Но не и когато тя е мазна!) Персийската котка трябва да се къпе минимум веднъж в седмицата, като добре е това да бъде дори по-често от 1 път. Козинката й не бива да бъде мазна или да застава на кичури, а да е свободно падаща по тялото, без възли и заплъстявания (които се получават най-вече от некъпане). Подкосмието трябва да е пухкаво и нежно, незаставащо както казах на кичури, а осилестите косми - с блясък, но не и блясък от мазнина, а блясък от добра поддръжка, отглеждане, храна... Това за витамините по козината също са митове и градски легенди - там има само вит. Д (получен от слънцето, в случай че не ходи навън или не стои на слънце и такъв няма), който котката при облизването получава, но не й е чак дотам необходим, понеже реално тя си получава всичко необходимо от храната.

П.П. Моля те, не се отказвай да пишеш повече! Не се засягай от подобни думи, Кари е човек, който действително не би те наранил умишлено! Все пак, на всеки се случва да изпадне в заблуждение, човешко е...
А и ти, по начина, по който пишеш... ми навяваш асоциации също на един човек - ветеринар, който отвреме-навреме чете тук, отглеждащ страхотни персийски и хималайски котки, бъркам ли?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: NEVER!!!нови [re: netcat]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 20:49



Хвана ме натясно, но аз си знаех, аз също те разконспирирах навремето, когато се водеха войните в клуба. Опитай с един от двата препарата, особено подходящ за бялата ти котка е синият Пур. Фери се намира само в Метро, затова не всеки може да си го набави. Ако сте чели внимателно използването на веро е само първата крачка при къпането, след това се използват шампоани и кондиционери, които подхранват кожата и козината. Между другото продуктите на Biogroom са вече в България и който има интерес от професионална козметика за кучета и котки, може да ми пише какво го интересува и ще му изпратя информация за продуктите.



Тема Re: NEVER!!!нови [re: fantik]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано23.09.04 13:55



Твоите съвети досега винаги са се оказвали безценни. Дори си мислих да те питам нещо на имейла, но мисля, че ще е най-добре да го сторя тук, за да може и други да се възползват от богатия ти и дълъг опит и познания.
За малкото
Не съм много наясно с новородени, засега всичко уж е наред с нея и майката, но има някой неща, които ме притесняват и незнам дали са нередности или са си характерни за породата. Най-вече ме притеснява защо малката зяпа? Почти през цялото време стои с отворена уста, особено когато спи вечно зяпа, понякога сънува, че суче и плези език, а когато я събудя временно я затваря, но след това пак стои леко отворена, а понякога изплезена... Притеснявам се дали няма проблем с нослето и дишането, или защото е още малка?! Опитите ми да проверя дали се диша и издиша през нослето, показват че преминава въздух оттам, но дали все пак не е затруднено... И другото което е - големината. Доколкото разбирам, персийчетата като малки са значително по-едри за възрастта си спрямо обикновенната котка, така ли е? Преди няколко дена при обиколка из Бг, попаднахме на едно бездомно мъниче (Оо.. страшно миниатюрно коте, и на ширина, и на дължина). По ушите (огромни уши!) и зъбите (всички в наличност) го определихме някъде за двумесечно. Но то е такъв маник... Взехме го в момента да го отглеждаме, докато се оправи (леко болно е), и след това ще му търсим стопани, понеже в момента живее с кучето навън. Но това, което исках да кажа - за големината - този мъник, двумесечен някъде е 2 пъти по-малък (съвсем сериозно - два!) от моето, което е на възраст 22 дневно (като изключвам козината). И няма зъби?! Май растат по-бавно, отколкото при непородистата котка? А челото - много силно изпъкнало (значително повече, отколкото при възрастна котка), дали е в нормата?
И последното: кога ще стане ясно за цвета, засега все още е синьо и кремаво (като на места синьото е в различни нюанси), дали ще се измени? Надявам се - не, понеже така е много красива...
Предварително ти благодаря от сърце за всичко!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: NEVER!!!нови [re: netcat]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано23.09.04 16:31



Здравейте,
Netcat,поздравления зя котето ти.По принцип персийските котета са едни от доста бавно развиващите се бебета, особено ако са есктремални. При наличие на старотипни и новотипни в едно котило разликата в растежа и развитието на котетата е очевадна. Същото се отнася като се сравняват с другите породи и размера им като възрастни не корелира с развитието им в началнине етапи. Това, че котето ти стои с отворена уста е нещо характерно за породата и този проблем ще се оправи с времето. Просто тези животни имат силмо развита долна челюст и понакога тя се развива по-бързо от горната. Това, което е важно за теб е да следиш, когато започне растежа на забите и да обърнеш внимание дали котето няма лицева асиметрия. Тези проблеми са доста актуални при тази порода и се срещат често, когато се кръстосват новотипни и старотипни котки/ екстремални с класици/.
Както ми го описваш, котето ти е синьо-кремаво, независимо, че има нюанси на сивото, когато животното стане на 1.5 месеца, цветът на козината ще се изравни, а и не забравяй, че дължината на козината играе важна роля и там, където тя е по-къса, козината изглежда по-тъмна. Ако котето ти е от биколорката, има вероятност бебето да е dilute calico, тоест трицветно рецесивно - бяло, кремаво и сиво, но тогава цветовете трябва да констрастират един на друг, а не да преливат и мисля, че котето ти е по-скоро син-крем. Ако ми изпратиш снимка ще ти кажа точно. По повод челото. Това, че то е широко и голямо трябва да само да те радва. Това е един от белезите на главата, които имат най-голямо значение. Челото трябва да бъде високо, плоскостта на лицето права, ушите трябва да са малки и поставени колкото се може по-широко. Ако имаш други въпрси, ще се радвам да ти бъда от полза. Успехи с потомството.



Тема Re: groomingнови [re: Puzzle]  
Авторcaтиp (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 02:02



омазняване и мазна са две различни неща, не мислиш ли ?
с къпането се премахва омазняването. научете се да четете бе хора!!!!



Тема Re: groomingнови [re: Puzzle]  
Авторcaтиp (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 02:04



ами опитай веднъж пък ако нищо не и стане фантик може и да е прав а? на моята нищо й няма определено изглежда по-добре в началото не беше много навита, но взе да свиква с къпането



Тема Re: NEVER!!!нови [re: KAPИ]  
Авторcaтиp (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 02:05



пак не четете това което беше написал фантик се отнасяше за неизложбено къпане така че може би е добре да послушаме опиталите



Тема Re: NEVER!!!нови [re: fantik]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано08.10.04 22:47



Привет! :)
Котенцето не е смеска, така че... няма опасност от подобни лицеви малформации. Няма и как да правя паралел с другите, понеже е само една, а и както казах - никога не съм имала. Благодаря за изчерпателния отговор. Действително устичката се затвори към 28-30-я ден. Челото знам че трябва да е голямо и широко, но нейното е сериозно изпъкнало и не знам това на възрастта ли трябва да го отдам или е отклонение... Засега като че ли или се оправя, или аз привикнах с него. Козината е калико разводнена все още без промяна (до 37 ден), но и калико да стане... пак ще е много сладка . Ще сложа снимки до няколко дена в различните й възрасти, макар че след първата седмица... няма почти никакви изменения в цвета на окраската, освен уголемяването на някой петна :)
Искам да те попитам и нещо за зъбите при големите, но мисля, че най-уместно ще е да го сторя в друга тема...
Благодаря! :)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано09.11.04 15:03



От къде мога да закупя козметика Биогрум? тел. или адрес????



Тема Re: groomingнови [re: aнoнимeн]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 07:55



Кажете какво точно Ви интерсува и ще Ви изпратя данни, цени и адрес. В момента не всички продукти са налични, но ако търсите нещо, което е изостанало в някой магазин, ще се погрижа да Ви го набавим.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Авторaнoнимeн (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 09:56



И аз искам да ги продавам . Ако можеш пусни ми някаква информация на bivet@abv.bg Предварително благодаря



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор true^boy (engaged)
Публикувано10.11.04 19:13



Kozinata e neshto koeto moje da preobrazi vasheto jivotno, taka che se vazpolzvaite ot savetite na fantik. Az otdavna sam se otkazal da postvam info v tozi forum predvid na nekolcinata zlobni sushtestva koito obojavat da si gubiat vremeto v bezmisleni sporove.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.