Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 16.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 19:43



Четката, която използвате не може да Ви свърши работа за фино разресване. Трябва Ви пуходерка или т.н. "Пудел Компакт". В България освен ментетата се предлагат на 2 фирми "Trixie" и "Ferplast", като тези на първата са с бодлички без предпазител, а на втората са с предпазител и от другата страна имат обикновена четка за събиране на козината, но не Ви препоръчвам да я използвате върху котката, защото ще има статичен ефект. Гребенът и четката, която имате се използват при разресано животно. С пуходерката ще можете фино да разплетете сплъстяванията и когато останат съвсем тънки, ги изрешете с гребена. Отново се обръщам към всички и апелирам да къпете редовно животните си. Ще останете приятно изненадани от ефекта след 1-2 месеца. Винаги си личи кога едно животно се къпе редовно и кога не. Повярвайте, че тези котки, които си разменяте на снимки се къпят дори 2 пъти седмично, за да изглеждат по този начин.
Очите на персийската котка се почистват 1 или 2 пъти дневно с марличка в посока срещуположна на растежа на косъма и след като сте отстранили засъхналите секрети, можете да използвате Visine или изкуствени сълзи. Ако имате бели или светли животни и Ви дразнят жълтите петна и пигментирани косми около очите и по шията, ще Ви изпратя проста рецепта, с която ще можете да решите проблема. Успех



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано19.09.04 20:02



нещо като тази ли имаш предвид

колко пъти на ден с това(ако е това което трябва) и по колко пъти с другите работи?

а за къпането съм много скептичен. не може толкова често къпане да е полезно. дори при хората е вредно. не искам да споря-просто убеждения.



Тема Re: groomingнови [re: pc.com]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 00:46



Да, това е пуходерката на фирмата Trixie, има и по-голям размер без гребенчето, а най-добрият вариант е на Ferplast, но всички вършат работа. С тази четка се прави фино разресване и това е първа крачка. След това можеш да използваш гребена и другата четка. Ако ти е по-удобно можеш да използваш и само пуходерка. С нея се отстраняват чудесно и косми от мебелите.
Онтово се връщам на темата за къпането. Довери ми се и ще се убедиш сам. Системата ми за къпане е копирана от американски и руски сайтове, където са професионалисти в това отношение и е изпробвана върху доста от котките ми, като резултатите са изумителни. Козината на котките няма нищо общо с човешката коса, въпреки, че някои хуманни препарати могат да се използват за котки. Освен това при животните всичко е навик и инстинкт и при малко повече упорство от ваша страна, къпането би могло да се превърне в удоволствие за котката.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано20.09.04 08:24



чел съм ги тези неща и просто не ми допада. сега през зимата няма да си изкъпя котката да не настине но лятото вероятно пак ще я изкъпя 2-3 пъти. освен това не мога да я кисна в нищо тъй като изпада в паника. мога само да я поливам. тогава е кротка като агънце. мерси за информацията за ресането. вече започнахме новата система. засега резултатите са дабри и ако не видя че започва да се влошава козината така ще продължим.
а защо й казват пуходерка. аз не искам да й свалям пухения подкосъм и да остане само твърдата дълга козина



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано20.09.04 12:08



Какво ти стана, пощуря ли или така си пишеш?!? Как ще си изкъпя котката с Фери или Пур Екстра!?!

Тя да не е мазна тава или какво!?!

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: groomingнови [re: Puzzle]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 13:55



Четката се нарича пуходерка, защото с нейна помощ може да се отстрани излишния и мъртъв подкосъм, който най-лесно се заплита и е най-големият проблем при нередовна подръжка на котката.

Аз не съм полудял, а тези препарати наистина се използват за обезмасляване на козината при котките. Идеята звучи малко налудничаво, но първата и най-важна крачка при къпането на персийската котка е качественото й обезмасляване. Тези препарати съдържат органични киселини в оптимални и безвредни за целта количества. Ако дългокосместата котка не е добре обезмаслена, козината не може да се почисти достатъчно добре и след сушенето със сешоар, тя ще изглежда толкова мазна, колкото и в началото. Важно е да се отбележи, че препаратите трябва да се използват предварително разредени във вода, защото в противен случай не могат да се отмият добре от животното. Най-лесната проверка за това дали сте се справили добре с работата е като след изсушаване обърнете част от падащата козина в обратната на растежа страна. Живата и добре поддържана козина се връща в изходна позиция, а омазнената и мъртва остава на мястото си. Вероятно методите могат да се сторят на някого малко крути, но както е казал народът: КРАСОТАТА ИЗИСКВА ЖЕРТВИ!
В крайна сметка в момента се дискутира темата груминг, а къпането е едва първата стъпка от грумирането на една персийски котка.



Тема Re: groomingнови [re: fantik]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано20.09.04 15:05



Абе аз няма да си изкъпя котката с веро независимо от аргументите, които ми прилагаш!

КРАСОТАТА ИЗИСКВА ЖЕРТВИ

Кои прави жертвите - Ние или котката? Защо трябва да тормозим животинките само защото на нас така ни харесва или сме го прочели в някои форум - Примерно. Моята котана мрази да я къпя аз и не го правя. Може да звучи тъпо и може би е, но това е нейния избор, да бъде мърлячка, какво като е персийка........................

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема NEVER!!!нови [re: Puzzle]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 11:08



никога не бих "измила" котарака с някакво веро! първо - той не е мазен, и второ - според мен човека, препоръчващ този драстичен метод явно гледа породисти котки само за изложби! Негова си работа



Тема Re: NEVER!!!нови [re: KAPИ]  
Авторfantik (Нерегистриран)
Публикувано21.09.04 14:14



Не Кари, този човек е лекар и просто знае, че голяма част от заболяванията по животните са следствие от лошата хигиена, която упражняват техните собственици. Аз просто не мога да разбера защо трябва да се възмущаваме, когато чуем нещо, което е ново за нас и е малко по-различно от това, което сме си представяли. Аз не отричам, че водя животните си по изложби и не мисля, че трябва да се срамувам от това, а нещата, които пиша за хигиенните изисквания на породата са доказана истина, но след като не Ви харесват, аз просто няма да пиша повече, защото явно тази тема не Ви е интересна. Желая успех на всички участници и читатели.



Тема Re: NEVER!!!нови [re: fantik]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано21.09.04 14:28



ми то да не е лошо. всеки който гледа котката си за изложби я гледа толкова добре че да може да покаже най доброто от нея. това означава не само да изглежда добре а и да се чувства добре-здрава психически и физически. и аз не бих го направил но и никого не съдя за това че се грежи за котката си по най-правилния за него начин. в крайна сметка на зададен въпрос той отговаря така както смята за правилно и това което прави със своите домашни любимци. решението е лично за всеки. знам че за изложбени котки се прави точно така. моята а и повечето тук не са такива. това прави всичко много по просто но все пак сравнително честото къпане е добро за персийката. къпането на 2-3 месеца е необходимост за тях, тъй като те не могат да подържат такава хигиена както късокосместите. първо че дългата козина се цапа повече и втора- се чисти по трудно.
нека всички бъдат по отворени за нови неща. никой никого не кара да прави каквото и да е а само се излагат факти.

за fantik: няма нужда да спираш да пишеш във форума. тук наистина само се излагат мнения и това че те не харесват на някой не означава че не харесват на всички. на мен това което ми писа за ресането ми беше изключително полезно. вероятно има много други неща които мога да науча от теб. достатъчно много хора са напуснали клуба. няма нужда повече хора да го правят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.