Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:45 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ах, гадината капризна!  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано11.08.04 10:30



Изработи ме русата космата топка! Вече не мога да го излъжа! Обичаше гадината да си похапва от неговите консерви, отделно обича и разни други работи като грах, царевица, фъстъчки, риба, мляко... Няколко пъти се случва напоследък поради липсата на неговата консерва (Х) да му купуваме друга (У)... И от няколко дни яде гадината руса, само колкото да не припадне от глад. Води ни в кухнята, жално МЯЯЯЯУ-ка и не близва! Ни риба, ни мляко, нищо! Накрая се притесних дали е поредния му каприз или нещо му има. Тая сутрин извадихме тайния запас от консерва У и той даже я позна по етикета! Не знам котките виждат ли цветно, не помня да съм го учила да чете, обаче я позна!!! И като почна едно мъркане, едно галене, едно чесане - не мен, консервата гали! И да не ви казвам как изяде почти двойна доза манджа за отрицателно време! Накрая налиташе и на тенекето на косервата да го оближе!

Маймунска му работа! А аз се бях притеснила, че "детето" не ще да яде! И май изпуснах фронта! И друг път е имал напъни да отказва ядене, но с малко разнообразие, фантазия и инат от моя страна съм надделявала! Но повече не! Изработи ме и туй то! Сега трябва да търся къде продават на едро новата му страст (консерва У), защото по магазините забелязвам вариации в цената с +- 50ст., което ме навежда на мисълта, че и са си турили достатъчно голяма надценка!

И вашите сладури ли са толкова капризни?

Бъдете живи и здрави! Скоро ще пусна няколко нови снимки!

ПП - умишлено не пиша марките на консервите, защото те в случая нямат значение като конкретни имена!



Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: Ах, гадината капризна!нови [re: Цвeти]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 10:45



много хитро от твоя страна да не пишеш марките на консервите - иначе би било жива реклама Нашият любимец като си го осиновихме, го подкарахме на разнообразна храна. Спомням си, че първото, което му купихме (освен консервата, която купихме заедно с любимеца в магазина), беше един пакет пилешки шийки, сварих ги и той ги яде с небивал интерес. Бяха ни предупредили за млеката - прясно - не (разхлабвало стомахчетата), само кисело. Редувах му: консерва-варена скумрия-консерва-варено пилешко месце-консерва. И така беше няколко месеца. След което получи едно затягане на корема - та един нефелник му прави клизми Заведохме го при друг лекар, направиха му рентген и се оказа, че има топка косми в стомаха (той персиец и има много козина и като се близка - всичко отива в стомахчето), казаха ни да му купуваме от храните на Роял Канин (аз пък смело назовавам марката) една, която е специално за персианци - казва се персиан - тя разграждала космените топки в стомаха. Купихме му я - и не знам как точно действа - но той периодично си връща космените топки през устата. И оттогова лека-полека започна да отказва любимата си рибка, пилешко и консерви. И вече не яде нищо друго, освен тия гранулки Понякога яде кисело мляко, но само ако му го даваме с лъжичка - близка си от нея, понякога близка лютеница и обича печена белена червена чушка - но ги яде, само ако му ги подаваме в устата. Иначе - капризи - само Персиан!



Тема Re: Ах, гадината капризна!нови [re: Цвeти]  
Автор Survivor (новак)
Публикувано11.08.04 12:02



Гадинаааа
Наш'то блонди също се пробваше да ни изнудва са храна, обаче ние не се поддадохме. Не че не сме податливи, просто в онзи момент бяхме във финансова дупка и известно време се налагаше малко да ограничим разходите. Като послушни питомци първо минахме от ток на газ (и досега се топлим и си готвим с газ ), после станахме "вегетарианци" (и любимата реплика "Че то е и полезно"), а през това време котица-мотица маа "маркови" манджи . Обаче в един момент просто се наложи и тя да мине на по-ненатоварващ режим. То не бяха муцуни и фасони, не бяха гладни стачки, не беше умилкване около хладилника. И един такъв обиден поглед тип "На МЕН, бялата пухкава прелестна мър-мячеща принцеса да ми поднесат ТОВА".. А "ТОВА" беше я варени пилешки глави, я някой специален котешки колбас . За две-три седмици, докато се закрепи положението, си играехме на "царската особа е обидена на прислугата", но после свикна. И започна да се радва и на по-обикновени, че дори и необикновени манджи. Сега пак и купуваме деликатеси (и ние си имаме една консерва, от която направо пощурява), но и тя пък нищо не отказва.
Един път даже сме седнали да приготвяме разни вксотийки за едно гости. Докато белим варени картофи за салатата, един картоф се изхлузи от чинията и падна на земята. Майко мила, бялата стрела така се хвърли отгоре му, човек да си помисли, че прясно месце е надушила. А един път я сварих сладко-сладко да си хрупка току-що нарязани домати... От ступор даже не се сетих да я изгоня от масата, само послушно и поставих чинията на пода . Добичето ми сладичко!
Но тя по принцип е доста схватлива. Все още се опитва да ни "действа", но бързо разбира, че няма пет-шест. И знае няколко думички, пък и ние понаучихме котешки, та се разбираме. Вчера легнала на спалнята, ама така, че от всякъде има място за половин човек (не знам как го прави тоя номер, но винаги успява). Само и казах "Хайде на твоето легло" и моментално се махна и си отиде на нейното "легло" - върху секцията .

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Ах, гадината капризна!нови [re: Цвeти]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано11.08.04 12:48



ОХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ болна тема. Вкъщи само рибени консерви се ядат. Пилешко и птиче само ако умираме от глад и то по - малко. А пък за заешко хич нешем и да чуем - много обидено гледаме, когато го получим. Аа агнешко също ядем, за да разнообразим рибата. Аз нито едното нито другото обичам да ям и даже ми призлява от мириса им ама какво да правя като желанията на принцесата трябва да бъдат изпълнени. Рибата тон е абсолютен хит при нас. Вчера дори получи човешка риба тон, не от котешка консерва и беше безкрайно благодарна.



Тема И той ли като майка си!нови [re: Цвeти]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 14:43



Здравей, досега си мислех, че за разлика от майка си, МърДжо не е капризен на ядене. Но явно с възрастта се проявява. Аз съм се видяла в чудо. По капризен звер не съм виждала! Хареса си нещо, яде го известно време - и после край. Назляндисва се на суха храна, консерви, пилешко месо, риба и какво ли още не. Май само варената таранка не й омръзва, но много рядко успявам да намеря.
Като че ли е породиста разглезена котка от сто години! Способна е по няколко дни да не хапне нищо, ако не го хареса. От време на време съседската котка се урежда с неизядена част от консерва. Но явно няма оправия.



Тема Няма управия ли?нови [re: Lucky]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.08.04 16:18



Я да видиш като са цяло стадо в нас какво става.
Назландисват се само на някакви гадни бисквити - абсолютен noname.
Всичко друго ядат та чак ушите им щракат.
И не че са прегладняли нещо ама конкуренцията е велика работа.

Една от гадините - Шушата - особено умна и хитра котка си придърпва някоя от паничките.
Други обикалят и се чудят от коя паничка точно да ядат сега....
Изтървах една порция картофи с малко мръвка в тях на земята. И им я сервирам.
Мръвката изчезна с пукот.
Картофите обаче стоят. Жената вика - събери ги и ги изхвърли, няма да ги ядат.
На другия ден всичко лъснато. Няма да ручат ли....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ах, гадината капризна!нови [re: Цвeти]  
Автор 747 (на кого му пука)
Публикувано11.08.04 21:51



Абе, няма спасение. Скоро пак в една друга тема писах как Нейно Величество и майка ми си бяха обявили "спаринг" коя ще издържи повече. Естествено, майка ми се предаде...



Тема Re: Няма управия ли?нови [re: bira_more]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 09:55



а пък на нашия мъжкар като му доведат женска - носят й и от любимата храна - и тогава "няма не искам, няма недей - щом има женска - ставам злодей и й изяждам храната" - и то храна, която в друг случай не би погледнал




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.