Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ох! Нападна ни куче!нови  
АвторЦвeти и MъpДжo (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 10:27



Слава Богу без последствия! Това е най-важното!

Живеем в къща, вината беше моя. МърДжо все драпа да излиза на двора, но не го пускам. В събота го изпуснах и докато го догоня, до него вече беше стигнал кварталният пес. В ужаса си милия МърДжо само тичаше нагоре-надолу, а аз крещях и тичах след тях, налагайки кучето с единственото, което имах под ръка - пластмасова бутилка. След второто догонване котето най-накрая се сети да се прибере обратно в къщи. Щателната проверка не откри и драскотина по него, макар че бях убедена, че ще има кървави рани - кучето го хапеше по гръбнака!!! Явно МърДжо е успял да се извърти и стегне, не знам! Най-странното е, че никакъв инстинкт не заработи у него - не се обърна да изсъска, да дере, да хапе! Нищо! Не се защити с нищо, освен с тичане! След края на екшъна естествено кучето си отнесе як бой от мен, вече с пръчка! Котьо беше старателно изкъпан, прегледан и нахокан за глупостта си. Май аз се стресирах най-много от ситуацията. Но всичко е добре, щом свършва добре! Ох...



Тема Re: Ох! Нападна ни куче!нови [re: Цвeти и MъpДжo]  
АвторLucky (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 11:51



Здравей,
Направо изтръпнах, като видях заглавието. Добре, че всичко се е разминало без последствия за МърДжо. Майка му също изпитва панически ужас от големи кучета. Ако наоколо (разбира се на село, тук тя не излиза) се появи някой пес, тя за части от секундата е най-високото клонче на близкото дърво. Но явно синса й, роден и отраснал само сред хора, може би няма подобни реакции, а не знам дали е имало наблизо дърво. Дано да запомни този ужас, за да не бяга пак и да му се случи нещо.
Ако не си много заета, обади ми се, имам цветенца за тебе, които трябва да се посадят.
И дано на животинката не й остане за дълго неприятен спомен от случката.



Тема Ама и ти с това заглавиенови [re: Цвeти и MъpДжo]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.07.04 12:11



не мислиш за нашите нерви, ама хич!
Много се радвам, че ви се е разминало само с уплаха.
Във всеки случай не разчитай особено, че ще се вразуми МърДжо. Понякога котките имат странната способност да забравят нещата, които не им харесват, макар, че се случва да помнят бетер слонове.
Няма нужда да изказвам предложение за бездомните кучета около вас, нали?
Макар че накрая сама ще се възползвам от тях, защото около нашия блок глутницата расте, а проклетата кучка, която хранят непрекъснато лае по хората и ги гони като бясна. Та само ако още веднъж хукне след мен....



Тема Извинявам се за заглавиетонови [re: Цвeти и MъpДжo]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 12:36



Просто съм още леко шокирана! В първия момент ми идеше да ревна, ама с това нямаше на никой да помогна. Просто вече го виждах беглеца на парчета и окървавен! Цяло чудо е, че няма и драскотина! Не вярвах на очите си просто. После вече започнах да разсъждавам над случката - имаше къде да се качи - и дърво имаме, и други високи местенца... Да не говорим, че най-разумно щеше да е просто да се върне обратно от вратата, от която е изскочил, а не да обикаля нагоре-надолу. По пердетата умира да виси, поне веднъж седмично отнасям по някой комплект зъби и нокти по време на игра, а като трябваше да се защити - тцъ! Маймуна рижава е той! Така се е "облагородил" и "одомошарил", а аз разчитам, че ако ми се вестне мишка в къщи, ще я хване! Дръжки! Много му се ядосах после на котешкия ум. Грам инстинкти не са му останали.

Много се ядосах, честно! Сега ще го наблюдавам и ако даде признаци на депресия или нещо, ще се водим и на доктор. Вчера обаче си яде нормално, върши си "тоалетните задължения" нормално, дано да се разминем само с уплах...

Лъки, при първа възможност ще ти се обадя. Ако цветето не може да чака - ами сади го, не се съобразявай с мен. Аз ако излизам отпуска, ще е чак септември и то е под въпрос.

Лек ден и да са ви живи и здрави котаците!



Тема Един ден чувам аз писъцинови [re: Цвeти]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.07.04 12:56



И изкачам, щот знам че има един куп котки на вън.
Въоръжен с един бокен за всеки случай.
И гледам Силвестър, който е местната котешка мутра (а жената го отгледа от една шепа шугаво при това коте) погнал сина си. И сина му бяга в кръг и мячи ужасено. А гадта Силвестър не се впечатлява от нищо - има си цел в живота в случая да ошамари поредния котак. И не се шашка от моите жалки опити за намеса.
Е спасихме котака (още е малък и беганье му е майката).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ох! Нападна ни куче!нови [re: Цвeти и MъpДжo]  
Автор Survivor (новак)
Публикувано26.07.04 13:38



Боже мили! Сърцето ми за малко да изскочи, докато се отвори темата ! Така се разтреперих... Слава богу, че е жив и здрав, диването му с диване! Че за такъв оранджав красавец дъълго щях съжалявам .
Наистина, не се надявай да се стресне и да престане да бяга. От личен опит знам, че котараците нещо ги тегли навън - не е за разправяне колко разкошни мърчовци сме изгубили заради пустия им мерак да приключенстват ... Само пазене с всички възможни средства ще го спаси.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Той котака не е виновен,нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.07.04 13:46



не му се сърди. Виновна е хорската простотия.
Значи тези бездомни кучета:
1. се роят като хлебарки
2. носят бълхи
3. носят кърлежи
4. носят куп вируси, бактерии, паразити и мизерии
5. никога не знаеш кога ще превъртят по някаква причина и ще нападнат теб, хора като теб, детето ти (за котката ти няма да говоря като доста по-маловажно същество според някои)
6. никога не знаеш кога това чудо ще остави гадинките си по колата ти или просто минавайки покрай теб ще реши да се погали и... после защо в къщи има бълхи? от къде се появи кърлежа върху детето (котката) ми, от къде се взе тази болест на моето коте? и я да тичаме за противобесни ваксини, щото....
Изобщо не разбирам - от какъв зор тъпите хора хранят още по-тъпите кучета и ги оставят да се плодят в несвяст?!?!?

Редактирано от PanTer на 26.07.04 13:48.



Тема Re: Той котака не е виновен,нови [re: PanTer]  
АвторЦвeти (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 14:10



Абе ние веднага го вкарахме под душа и го окъпахме с котешки шампоан. И без това му беше време, ама все отлагах това къпане, като знам какво ме чака. Така поне събрахме двата стреса на куп! Да се надяваме, че бълхи и кърлежи няма да завъдим.
Иначе той МърДжо винаги е имал ищаха да тича навън и в къщи се влиза и излиза на принципа - посрещаш котка, хващаш котка, мяташ котка, затваряш вратата и т.н. Ама с времето нахитря маймуната и точно в онзи ден го изпуснах! Приплъзна ми се като да не казвам какво в кенеф!

На него дали ще му е за урок не знам, ама на мен със сигурност. Оставям на страна темата за кварталните песове, щото по някога ми е жал за тях, ама като ме наръфа едно преди години и ...



Тема Re: Той котака не е виновен,нови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано26.07.04 14:43



Дано къпането е достатъчно. Вече е късно да ви казвам да му капнете от онова чудо зад вратлето дето пази от гадинки. Да се знам в.... никога не си правя труда да запомням имената на нещата (освен на котките) Извинявай.

Добре, де, а как може да ти е жал за тези проклетии - кварталните песове? Още повече пък като си пострадала от тях?
Не ми прави никак чест, обаче от няколко дни усещам, че съм наполовина готова да се съглася с предложението на някои хора около мен да вземем да "поразчистим" малко квартала. И то точно аз - човек, който не иска да яде месо, защото за това е отнет живот.



Тема Re: Извинявам се за заглавието [re: Цвeти]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано26.07.04 15:21



Пу, пу, пу акъла си изкарах с това заглавие. Викам си, ей на станала белята... Слава богу, че само с уплах сте се оттървали - и ти, и той. Нашата и тя милата никакви инстинкти не са и останали - една муха голям зор вижда докато хване, пък ако се появи мишка сигурно аз ще трябва да и я хващам. Тя като се ядоса на мухата, че неможе да я улови и все при мене идва и почва да мяука да ида аз да я хвана... Абе тва домашните котки са домашни мързели да знаеш. Ако мога всичко вместо нея да свърша най - хубаво. А вие да сте живи и здрави и да не ви се случват повече такива приключения...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.