Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хванахме си мишканови  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.07.04 14:52



Имаме една котка тип отговорна другарка. Ако има някое малко край нея и тя на момента го осиновява.
Патката загубена веднъж дори пометна защото се опитваше да кърми чужди котета докато беше бременна. А майка им в това време се сляеше на някъде.

Както и да е.
Снощи чувам скърцотене.
Тръгвам да търся - и гледам Покето си хванала мишка и я разнася.
А мишката писка, ама кой ли да я чуе. Тръгнах да гоня Покето - така де или да яде нещастното мишле или да го пуска. Ама къде ти. Хич дава ли се мишка хваната с толкова труд?
Нема начин. Избяга гадината та и останалите диванета след нея.
На сутринта всички на строевия преглед бяха цели и в парадни униформи.
Строени в гъста тълпа около паничките. Така де мишката си е мишка папото си е папо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хванахме си мишканови [re: bira_more]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.07.04 15:25



Сладури.
Я вземи, че кажи имената на всички котаци около теб. Търся си имена. Спряла съм се на две, но.... не съм много сигурна.



Тема Re: Хванахме си мишка [re: PanTer]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.07.04 15:32



Поке - от покетмонстер, отговорна другарка, и крадла на чужди котета :))) Направо е готова да бие майките и да им взима котетата - и тя обича малки котета явно :)

Шушата, която е доайенка и е най-едрата. И обожава сутрешна гимнастика, като например скачане от гардероб на батут, по липса на батут използва моя орем :) И да обожава да шушка нещо и въобще да шумолка.

Хитрана. Не знам що я кръстихме така като е умерено глупаво коте, ама адски сладка.

Един кретьо, който все още не ще да става дворен котарак.

И едно малко черничко женско, което си търси друг стопанин. Всъщност ние бихме искали да му намерим че са ни малко в повече. Другото му име е пробитото коте :))) Има шанс да стане истинска котка от нея (По Тери Прачет :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хванахме си мишканови [re: bira_more]  
Автор PanTer ()
Публикувано22.07.04 16:09



Мдааа, хубаво е когато си проличи котешкия характер.
Ама тия двете са прекалено големи мъници още. Наистина са пробити, поспаливи, глезени, хапят като за последно и са много любопитни разузнавачи. Обаче нищо до тук не подсказва какви стойки ще се окажат. В началото им казвахме Туфи 1 и Туфи 2 поред на раждането, но Туфито започна да се мръщи неразбиращо защо използваме името и без да говорим на нея и набързо ни се изясни колко е тъпа идеята.

П.П. Мишката в апартамента ли беше?

Редактирано от PanTer на 22.07.04 16:10.



Тема Re: Хванахме си мишканови [re: PanTer]  
Автор Гъceниk (минаващ)
Публикувано22.07.04 16:32



Даааааааа не винаги им личи от самото начало какво ще стане от тях Нашия го кръстихме Малинчо фон Нойман (не питай защо), но това беше преди да заподозрем какви летателни способности има. От как бодро прелетя от седмия етаж се подвизава с различни партизански имена от сорта на Безмоторен пилот, Летец изпитател, Кривокракий и т.н. Но за сега са налага универсалното котешко име Коткомаршоттука (за справка пак Тери Пратчет)

В България няма условия за живот, но живот има!


Тема Re: Хванахме си мишканови [re: PanTer]  
Автор Survivor (новак)
Публикувано22.07.04 16:40



Мен малко ме е срам, че измествам темата от ловенето на мишки, но искам да споделя какви "временни" имена давахме на малките котета - уж докато си намерят собствени питомци.
Имаше значи един Майчо - майка му се казваше Мая, та на нея. Тя явно нямаше нищо против потомството да носи нейното име, май го приемаша като продължение на гордия и славен род на гълъбоубийците .
После имаше един Мърчо. Горкото беше премръзнало, когато го открихме да плаче в едно мазе посред зима. В момента, в който стъпи на топло в апартамента, започна да мърка и почти никога не спираше .
След това се появи едно котило, от което женските се казваха Маца1, Маца2, Маца3. За по-кратко им казвахме само Маца. Мъжките пък съответно бяха Котанчо1, Котанчо2 (за кратко - Котанчо). Накрая бяха останали само две (след усилено търсене на дом и домашни любимци) - Маца и Котанчо.
Малко след това Мая почина - МацаN и КотанчоN бяха последните потомци на гордата котка Мая. След нея имаше още един Майчо, който се влюби, избяга и повече не се появи , а сега пак е Мая. Сегашната котка Мая напълно заслужено носи това достойно име - горда, че дори надменна, лакома и бясна. С една дума - диване.
Иначе сме гледали и няколко Шани. Първия Шани беше чисто черен, а пък на френски "ша ноар" означава "черен котарак". Та името му лепна като ваденка. Следващите Шаневци бяха по инерция - нищо, че единия беше разкошен оранжев тигър, а другия осеян с цветни петна. Този последният нямаше преобладаващ цвят - не беше да речем черен на цветни петна, или пък бял на цветни петна, а просто на цветни петна. Все едно някой беше взел четири-пет козини с различен цвят и от тях беше сглобил неговата... За жалост всички тези прелестни Шаневци изчезваха в търсене на дамата на сърцето си и оттогава се заклех да гледам само женски котици - ако не друго, поне не се влюбват толкова лесно.

Ама и аз се отплеснах. Мисълта ми беше, че Маца и Котанчо (и сътветните им производни в съответния род) са страшно подходящи за временни имена. А универсални имена са Мая, Майчо, Шани (и за момченце, и за момиченце).

Как щях да забравя! Скоро гостувахме на едни роднини, които току-що се бяха сдобили с котаранчо на име Чами. Те обаче му казваха "Чуми", по очевадни причини .

Какво още? А, да. Познавах и една котка Луна - най-проклетото животно на света. Саможива, раздразнителна, надменна, не даваше на никой да се доближи до нея, камо ли пък да я погали . Иначе беше страшно красива сиамка...
Някой ми беше споменал и за една Котислава. Според мен е много подходящо име за някое диване от класа .

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Хванахме си мишканови [re: bira_more]  
Автор Survivor (новак)
Публикувано22.07.04 16:46



Старата Мая редовно ни носеше уловени мишки. Колко пъти сме намирали в леглото "плячка" не е истина просто. Веднъж дори беше докопала едно домашно мишле, едвам го спасихме милото. Но тя не се задоволяваше само с гризачи. Най-любими и бяха гълъбите. Чат-пат и врабчетата, но за тях не успявахме да реагираме на време. Иначе доста гълъби сме спасили от пастта ненаситна .
Човек би си помислил, че я държим гладна и жадна. А тя всъщност беше дива до мозъка на костите си. Вкъщи имаше вечно пълна паничка с отбрани деликатеси, на които дори не благоволяваше да обърне внимание. Най-много да ги подуши, да ги близне лекичко и да сбърчи нос от погнуса .

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: Хванахме си мишканови [re: Гъceниk]  
АвторKAPИ (Нерегистриран)
Публикувано22.07.04 16:57



а как е малинчо фон нойман? оправи ли се вече? Нашия КАРИ като го купихме, ни дадоха 95% гаранция, че е женски и го именувах Каризма, и така 6 месеца си го гледахме за женски, докато при някакъв лекар за нещо си го занесохме и той установи мъжкия му пол. И оттогава си е вече Кари. Но след като летя и му гипсираха предното краче - много приличаше на мумия - много смешен беше с гипса - до "рамото" и много сладко тропкаше с него по паркета и плочките и оттогава по-често му викаме МУМИ, отколкото Кари



Тема Ааа, ще ме прощаваш! [re: bira_more]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано23.07.04 02:12



Ама дуетът Скитър (Skitty-Bitty на галено) и Смоуки (a.k.a. Смокаланчо) засега са безспорните шампиони по мишкуване в клуба. При въпросната миша атака, от която мисля, че се оплаквах преди около 2 седмици, заловиха общо 5 мишлета за 48 часа.

А на Пантер пускам линк с една камара котешки имена - дано намери нещо:





Тема Значи истинска котка :)))нови [re: Survivor]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.07.04 12:29



Не знам дали съм разправял ама Силвестър, който е мутра на мутрите всред котките - даже и кучетата го заобикалят, един ден си върви.
По улицата.
Горд.
И крайно незаинтересован от някакво врабче което имало глупостта да кацне на неподходящо ниско храстче.
Та върви си гадта Силвестър и по едно време с най небрежно движение на главата ХАП и врабеца беше до там.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.