Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 28.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема създаване на потомствонови  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 11:41



Здравейте, имаме мъжки котарак, който в момента си има приятелка. Вършат някакви "срамни" неща, но тя продължава да вие жално и да е разгонена. Вече почти цяла седмица са заедно, а не знаем още колко време да ги оставим да "другаруват"? Някой може ли да ми каже?



Тема Re: създаване на потомствонови [re: нeзнaeщ]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.07.04 12:22



А сигурен ли си, че успяват да я свършат, защото е странно женската да не се успокои за цяла седмица.
Чуват ли се силни крясъци?



Тема Re: създаване на потомствонови [re: PanTer]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 12:29



ухаааа, крясъци да искаш вчера след един от "актовете" даже гледах на женската под опашката - имаше нещо като слуз там



Тема Re: създаване на потомствонови [re: нeзнaeщ]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.07.04 13:01



Малко инфо.
Женските овулират след непрекъснат контакт с котарак от 24ч. Дали обаче ще станат котета зависи от сперматозоидите на котарака, които за съжаление в този период (от юни до септември) са най-слаби и вероятността за бебета не е голяма. За сметка на това вероятността за симулирана бременност (поради факта, че 100% е настъпила овулация) е голям. Това обаче не е нито притеснително, нито страшно.
Дали ще ги разделиш или ще ги оставиш докато котката не започне да гони котарака е въпрос на избор. Ако не ти пречат ги остави.
При нас котетата станаха за 48 часа.



Тема Re: създаване на потомствонови [re: PanTer]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:19



не ми пречат, разбира се тая женска е такава смешничка - сладуранка, ама направо ми става мъчно за нея като почне да хленчи....имам чувството, че страда. Собствениците й много искат да имат котенца и решихме да ги оставим заедно още известно време - но не знаем още колко



Тема Re: създаване на потомствонови [re: PanTer]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:22



а - и още един въпрос: ако станат котенца - ние как ще разберем? тя би трябвало да започне да страни от мъжкия ли?



Тема Re: създаване на потомствонови [re: нeзнaeщ]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.07.04 13:33



Ами тя така или иначе в един момент няма вече да го пуска. Това обаче няма да означава, че със сигурност са станали котенца.
Бременността започва да личи към 3тата седмица по лекото нарастване на цицките (особено ако и е за първи път). Корема се уголемява значително чак в края на бременността. Това дали котката ще се разгони пак или не също не е гаранция - има бременни котки, които се разгонват. По време на бременността котката трябва да се остави на мира - никакво натискане на коремчето (води до аборти), никакви по-груби отношение. Силна храна и почивка. Трябва да се поощрява и да си играе - колкото иска.
Никакъв рентген за проверка на бременността - много е вреден за котетата. И на ветеринар не е хубаво да се води за да установи той бременността - изобщо, всяка интервенция върху нея е абсолютно нежелателна.
Само трябва да се има предвид задължителното обезпаразитяване на бременната котка (не съм 100% сигурна, но май трябваше да стане в края на първия месец) и да не и се дава риба в никакъв вид - прониква в плацентата и забавя развитието на котетата.
Във всеки случаи обясни на стопаните на котката, че ако искат котета най-сигурно е след октомври нататък да ви я доведат. Та чак до април-май може да стане работата спокойно


Опс, забравих, че и ваксини препоръчват по някое време през бременността, но аз не съм им фенка и не ги правя.

Редактирано от PanTer на 14.07.04 13:35.



Тема Re: създаване на потомствонови [re: PanTer]  
Авторнeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:43



ужасно ти благодаря! Много компетентна информация ми даде!



Тема Re: създаване на потомствонови [re: нeзнaeщ]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.07.04 14:06



За нищо. И да пратиш снимки после!



Тема Re: създаване на потомствонови [re: PanTer]  
АвторAdi (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 20:09



Това за рибата много ме учуди. Коя по-точно съставка на
рибата прониква в плацентата - костите или някакви други
вещества, които се съдържат в нея? Дай повече информация!
Моите котки хапват риба на всеки 2-3 дни, но не съм
забелязала да се е отразило на качествата на котетата -
напротив (да чукам на дърво!) досега са ми се раждали
винаги здрави и доста едри котенца, които проглеждат
не по-късно от 7-ия ден - обикновено на 5-6-ия (струва ми
се, че при повечето котета това става по-късно) и се
развиват чудесно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.