Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Част от шампионите за 2003нови  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано06.01.04 18:45



Персийски




Мейн Кун

3-та група

и Сиямките в 4-та





Тема Re: Част от шампионите за 2003нови [re: true^boy]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано06.01.04 20:42



Забравих да уточня че споменатите котки са част от световните шампиони на FIFe за 2003-та, така че тука не става въпрос за котки грабнали по 3 CAC-а на международна изложба.



Тема Ама те са ужаснонови [re: true^boy]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.01.04 20:46



грозни!!!



Тема Re: Ама те са ужаснонови [re: PanTer]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано06.01.04 21:36



Ох, забравих че тука ревностно защитавате и не породистите котки, така че ето и победителите без родословия. Все пак и те са световни шампиони в своя клас







Тема Тези са по-нови [re: true^boy]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.01.04 11:50



добре.
Не, че защитавам някакви котки, просто онези ми се сториха ужасно грозни Въпрос на вкус, какво да направя.



Тема въпроснови [re: true^boy]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано07.01.04 14:57



този черничкия е много сладък :)

представям си колко леймърско звучи изказването ми в твоите очи, но аз съм само прост юзър - и наистина не-родословните котки, които показа, ми харесват повече, и също като на ПанТер другите ми се струват грозни.

Абе защо е така, ако направим едно гласуване съм убедена, че повечето хора ще харесат обикновените котки повече от шампионките - ами защо са се наложили такива стандарти за шампионките тогава?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: въпроснови [re: Loretta]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано07.01.04 15:25



Мейн кунът е як, макар че като се сетя колко струва... лошо ми става

Аз вярвам, че котките трябва да се подаряват на хора, които ще ги обичат. Така се сдобих с първото си коте: грижих се около месец за бременната й майка, собствениците й решиха, че съм отговорна и надеждна личност, която ще обича бебето и ми подариха чистопородно* сиамче на 43 дни. Отгледах си я от шушулка направо.

*Поне собствениците твърдяха, че е чистопородна -- моята сиамка никога не е водена по изложби, защото смятам, че на подобни места животните изживяват страховит стрес само и само да удовлетворят някакво тъпо човешко его.

--
Shine on~


Тема Re: въпроснови [re: NeonSun]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.01.04 16:02



Ами те "чистопородните" по принцип са създадени да удовлетворяват чисто човешкото его, като се има предвид, че повечето (в същност независимо дали са котки или кучета) са създадени с изкуствена селекция. Като при това за самите животинки това определено не е полезно, искам да кажа, че си плащат за "чистата порода" с дефекти в някой и друг орган.
Поне лично аз определено не съм във възторг от намесата на хората в природата. Не само заради външния вид, не само заради цената, която котките плащат, а просто защото това ми се струва твърде... егоцентрично - най-меко и кратко казано.

Редактирано от PanTer на 07.01.04 16:04.



Тема КЪМ ВСИЧКИ ДО ТУКнови [re: PanTer]  
Автор BadBoyOO7 (грозников)
Публикувано07.01.04 18:06



А ми да, то е като притчата за "лисицата и гроздето". Като неможеш да си позволиш чистопородно коте, за да си спасиш одраните ръце, скъсаните тапети и обезобразени мебели така ще разсъждаваш. Същото е и сам да си внушаваш, че тези от улицата са най-истинските котки и при тях няма човешка намеса за тяхното съществуване. Много сте задръстени, щом мислите по такъв начин. Нямате си представа дори ЗАЩО се развъждат "изкуствените" породи. Но няма и смисъл да ви се обеснява. Вие тука искате сами да си повярвате в това, което си приказвате и само вие си вярвате. Хайде чао и си махнете капаците от очите!



Тема АУ,нови [re: BadBoyOO7]  
Автор PanTer ()
Публикувано07.01.04 19:25



това защо ли ми намирисва на мания за величие?

Хиляди извинения ако не съм права, но за да ги получиш докажи,че бъркам.

Редактирано от PanTer на 07.01.04 19:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.