Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 05.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някой може ли да ми помогне?нови  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 14:02



Може би на някой от вас се е случвало да бъде по-дълбоко одраскан от домашния си любимец и раната да се възпали?! Е на мен май това ми се случи(раната се възпали)... Сега ближа рани. След като Саймън ме одраска се промих със спирт и сложих сулфатиацол, но вече втори ден и нещата не вървят на добре... Та, исках да ви попитам дали знаете някакъв ефикасен лек, някакъв мехлем или нещо.... не знам какво точно. В момента съм се намазала с един антибиотик и отгоре съм сложила марля...Не ми се ходи по доктори.
Ще съм ви благодарна ако ми помогнете.Извинявам се, че ви знимавам с бойните си рани
Бъдете здрави!!!



Тема Re: Някой може ли да ми помогне?нови [re: Лили]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано05.03.04 15:16



Много пъти жестоко съм драскан и най-вече хапан от котарак, но никога не ми се се случвало такова нешо. Не се досещам за нищо друго, аз съм се лекувал само със спирт и превръзка. Понякога може да помогнве йодна тинктура, но ако се влоши, трябва лекар.
Ваксинирана ли си против тетанус?



Тема Re: Някой може ли да ми помогне?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор PanTer ()
Публикувано05.03.04 15:48



Да, пробвай с йод. Дано да помогне.



Тема Re: Някой може ли да ми помогне?нови [re: Лили]  
Автор Sony^- (love)
Публикувано05.03.04 16:01



И аз съм се лекувала само със спирт и превръзка. Много упорити рани са тея от котките, поне на мен много бавно ми зарастваха и после с месеци оставаха белези от тях. Поизчакай малко, мажи го пак и с йод, но ако забележиш, че се влошава тичай на доктор, че може нещо по-сериозно да се окаже.



Тема Re: Някой може ли да ми помогне?нови [re: Cвeтпeн]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 16:28



Мисля, че не или ако съм, то това сигурно е било някъде в детските ми години. Поне през последните няколко не съм правила такива манипулации



Тема Re: Благодаря на всичкинови [re: Лили]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 16:50



Ще опитам с йод. Преди време имах подабен проблем на бедрото си. Тогава също раната се беше възпалила и ми трябваше доста време до окончателното възстановяване на кожата-дори и сега имам белег Тогава се мажех с йод и правех превръзки-може пък това да ми е помогнало. Човек никога не знае......
Благодаря на всички още веднъж!
Останете си със здраве!!!



Тема Re: Някой може ли да ми помогне?нови [re: Лили]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано05.03.04 18:23



Освен йод се сещам за един спрей - Оксикорт. Поне едно време масово го продаваха в аптеките. Съдържа някакъв антибиотик и е идеален за възпаления.
Аз отдавна не съм драскана от котка (е, поне не жестоко), но лятото на морето си надрах коляното на един подводен камък. Голям ужас - поду се, възпали се, адски болки. Една седмица ходих с превръзки, но оксикорта ме оправи.

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: съвет [re: Лили]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано05.03.04 20:58



Не пишеш дали котето излиза навън или е гледано само в домашни условия. Ако то излиза навън е хубаво да си внимателна с подобни одрасквания. Предполагам всички знаете за Фелинозата или така наречената зараза от одраскване на котка. Това заболяване може да има доста сериозни последици и няма лошо да се консултираш с лекар, ако наистина считаш че нещата се усложняват. Инкубационния период на заболяването е около 2 до 3 седмици. Първоначално мястото се зачервява, след това се превръща в мехурче и после загноява. При това заболяване се развива и възпаление на лимфните възли обикновено по шията или под мишниците. Хубаво е да се имат пред вид такива неща, защото едно одраскване не винаги е безобидно, човек никога не знае...



We will someday cross the
Rainbow Bridge together




Тема Re: Честит 8-ми Мартнови [re: минaвaщa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 16:26



Котаракът е домашен. Гледан е само в апартамент. И аз съм чувала за фелинозата, че води до оток на лимфните възли и прочие усложнения. На мен и този път изглежда ми се размина....
П.П. Честит 8-ми Март на всички, които празнуват този празник!!!



Тема Re: Честит 8-ми Мартнови [re: Лили]  
Автор минaвaщa (open-minded)
Публикувано08.03.04 17:25



Честит и на теб! И внимавайте с котьо на бойното поле






We will someday cross the
Rainbow Bridge together





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.