Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: водата!нови [re: Loretta]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано26.02.04 18:39



От известно време и Purina ProPlan имат храни за различни възрасти и състояния на котки, аз съм много доволна, малко са скъпи, но...
Да отбележа, че ако имат непрекъснато храна котките, трябва да не е много голямо количество, не защото ще я изядат цялата като кучетата, а защото като стои дълго време и се позагубва ароматът й и някой котки я "подритват"

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: Сухата хрананови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано27.02.04 09:51



Решила съм в неделя да се видя с ветеринарния ни лекар и да поговорим за котарака.
Нощес ужасно ме е вбесил. Чух го как пишка някъде в стаята, после пак. Видях как се стичат струйки по вратата върху килима. На сутринта установих, че целият капак на аквариума плува в ... познай какво. Явно е решил да се прави на "Мартенски котарак" и ще става по-лошо. Колкото и да ме е страх от поредната операция, вероятно ще ме принуди да го кастрирам.



Тема Re: Сухата хрананови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано27.02.04 13:18



А пишка или маркира?
И ние Томи го кастрирахме поради тази причина. После така и не си простихме.
Имай предвид обаче, че с това не решаваш проблема с камъните. С него ще трябва да се занимаеш отделно.
Успех! И пиши какво става.



Тема Re: suhata hranaнови [re: PanTer]  
Авторnetcat (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 00:37



С комерсиална цел....... едва ли. Не се споменават марки. Ставаше въпрос единствено за проблема. А той идвал от наличието на една съставка в тях - неподходящите мин. соли. Дозите от магнезий причинявали появата на S.U.F. (котешки уринарен синдром). Като не става въпрос за заболяване, а сериозни нарушения, причинявани от натрупванията на микрокристали в бъбреците на котетата, и най-вече при мъжките (ти вече кза защо). Което от своя страна причинява цистит, хематурия (кръв в урината) и запушване на пикочните канали.
Като изрично се подчертава, че производителите на повечето висококачествени храни, са в течение на всичко това по-горе. И дори много от тях лекуват подобни поражения причинени от храни или заболявания.



Тема Re: водата!нови [re: nousha]  
Авторnetcat (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 01:01



В момента има промоционална партида от тази храна. Купуваш една, а ти дават две. Всъшност, поне за бебешката, за другите видове не съм гледала. Но изобщо не излиза скъпо, 6 лв. за 2 пакета, точно толкова, колкото и "Whiskas" и "Friskies", иначе вярно повече се харесва, но все пак котетата си искат разнообразие. Ако ги храниш примерно цяла седмица с нея, и след това им дадеш да избират между нея и някоя друга... - веднага ще се нахвърлят на другата. А за извитряването на храната - вярно е. Ако постои малко и повече не я ядат. По мои наблюдения Royal Canin най-бавно извитрява. Може би, защото е най-силно ароматизирана, от всички, на които съм попадала.
Kоя е любимата на твоята черна котана btw?



Тема Re: suhata hranaнови [re: netcat]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.02.04 13:35



много ти благодаря за инфото



Тема Re: Сухата хрананови [re: PanTer]  
АвторБoнбoн (Нерегистриран)
Публикувано01.03.04 12:25



Честита Баба Марта! Да сте здрави и щастливи!

Не ходих на лекар. Пак бях на работа. А котарака маркира и не спира.



Тема Re: Сухата хрананови [re: Бoнбoн]  
Автор PanTer ()
Публикувано01.03.04 14:02



Мерси, честита и на вас! Да сте живи и здрави и ти и твоите котараци



Тема глезотиинови [re: netcat]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано02.03.04 20:23



Ами чернилчето няма особени предпочитания, за моя щастие яде всичко, само никак не харесва Любимец и понякога й щуква нещо и не харесва някоя от консервните храни, ама не мога да хвана някаква последователност. Със сигурност примира за ония скъпите храни в пликчетата, дето са за едно хранене, разни Делис и прочее, ама няма кой да й ги купува. Глезех я, като беше бременна...а тази промоция в кой магазин е или навсякъде? Да тичам да напазаря за добитъка у дома, може и кучето да намаже...

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: suhata hranaнови [re: PanTer]  
Автор nCaT[OxFF] (Not here)
Публикувано07.03.04 17:02



За нищо! ;-)

Цивилизациите x и y се търсят една друга...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.