Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 24.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: КЪМ ВСИЧКИ ДО ТУКнови [re: BadBoyOO7]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано08.01.04 01:17



Напротив, опитваме се да разберем и да водим диалог. Не е нужно всички да сме на едно мнение, но е интересно да разберем противното.

Аз зададох конкретен въпрос, от чист интерес, а не за да се заяждам. Как са възникнали критериите за оценка на породистите котки? Озадачена съм, защото група специалисти постоянно намират за красиви животни, които аз не намирам за такива.

Ето ти добре го каза - нямаме си представа ЗАЩО се развъждат изкуствените породи.
Обясни ни!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Част от шампионите за 2003нови [re: true^boy]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано08.01.04 13:15



И на мен от породистите най-много ми хареса мей-кунът (леле, така ли се пише членувано?). Само той прилича на истинска котка, от тия, които от време оно се катерят по дърветата.

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Възмущениенови [re: lndependent]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано08.01.04 16:20



Грозни? Всички ли котки различни от вашия Мъро, който вероятно храните с няй-евтините храни, са грозни? И това ми били любители на котките! Разликата в развъждането на породисти и недотам такива котки е, че Вие с вашата развъдна дейност не правите нищо повече, освен да увеличавате броя на уличните котки. Съгласен съм че някои породи изглеждат странно и дори смущаващо, но има породи които са възникнали случайно и неумишлено. Разнообразието на породите е просто едно богатство!
И накрая си позволявам да цитирам Коко Шанел: “По въпроса за вкусовете може да се спори, но безвкусицата е безспорна!”




Тема Ама защо връз мен?нови [re: true^boy]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано08.01.04 17:24



Точно аз никъде не съм употребила думата "грозен". Всъщност на мен и останалите са ми симпатични, но просто не влизат в представата ми за котка. Ако са ми подръка, и тях ще ги нагаля и нагушкам, както всички останали. Моят Мъро (по-скоро е Мъра, но карай да върви) се храни с качествени храни и редовно ходи на "дофтор". Нищо, че не е породиста и си няма родословие. И никога, ама никога и за нищо на света не бих пуснала бебовците и на улицата. Какво от това, че са безпородни? Нали и те обичат да се пъхнат под одеялото, като е студено, и те обичат да бръмчат, когато са се наяли като за последно, и те обичат да се катерят по пердетата и да се заяждат с плюшените ми пантофи.
И изобщо каква е тая неприязън към котките без родословие? Не мога да те разбера, честно.
Аз пък обичам непородистите писанковци. Това не ми пречи да обичам и породистите такива. Има някои породи, които ме оставят безмълвна от възхита - норвежка горска, регдол (така и не разбрах дали се пише слято), шотландските клепчовци, ангорките. Че дори и някои персийки. Но има и породи, които ме шокират - сфинксовете например. Самият факт, че някой може да остави без козина такова топлолюбиво животно като котката направо ме изпълва с ярост. Или онези мишлета, на които нослето им е прекалено близо до очетата и от това се получават безброй инфекции, че понякога и ослепяване. Да не говорим, че в процеса на селекция на "чисти линии" някои породи си навличат такива вродени заболявания, че свят да ти се завие. Ако за човешки ембрион се установят подобни болести, се препоръчва незабавен аборт. Или се предприемат невиждани и нечувани предродилни операции. А котките цял живот живеят с тях.
Да, разнообразието на породите е наистина страхотно богатство. И да, има породи, толкова осакатени от човешкото разбиране за естетика, че чак намирисва на престъпление. Точно тези породи са плод на безвкусицата, за която говориш.
Аз лично предпочитам непородисто, но здраво и щастливо коте, пред някой шампион с два камиона награди, който от 6-годишна възраст страда от човешкото его.

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Възмущениенови [re: true^boy]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.01.04 17:55



А аз бих поспорила с теб на тема какво наричаш ти безсвкусица, защото такова нещо по същество няма. Всичко е въпрос на вкус, а за това наистина не може да се спори. Времената се променят, хората се променят, вкуса на времената и хората се променя. Бих казала, че това е напълно естесвен ход на живота.

А и всяка живинка има право на живот. Не мисля, че твоята породиста писана е с нещо по-добра или по-лоша от "Мъро", "Писан" и т.н. и т.н.
Все ми се струва, че зад твърдото заставане зад "породистите" и само "породистите" прозират комплекси, мания за величие и неосъществени амбиции.
Ако искате само "най-чистите расови" животни какви ли изисквания имате към децата и съпрузите си? Лелееееее, добре че не съм на тяхно място.

И да допълня - абсолютно съм съгласна с последният постинг на Independent, лично аз споделям на 100% това и мнение.

Редактирано от PanTer на 08.01.04 18:04.



Тема Re: Възмущениенови [re: PanTer]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано08.01.04 21:24



И на двете искам да кажа да четете по-внимателно постингите. Не бях аз този който нарече котките грозни. А, с името Мъро нямах предвид конкретна котка.
Естествено е да защитавам любимата си порода, но НИКОГА не съм пренебрегвал и обиждал останалите котки за разлика от теб Panter. Ти от къде знаеш дали въобще имам някаква котка, че да говориш за мании и комплекси.
И аз бих могъл да кажа че зад котките Ви, прозират вашите комплекси по отношение на това че любимците Ви не принадлежат към дадена порода. Няма ли да спрете с тая война между чистопородни и нечистопородни, защото точно ти Panter я подхващаш всеки път в защита на твоята котка.
То човек да не Ви покаже нещо, ебаси негативизма!



Тема ВАЖНО !нови [re: lndependent]  
Автор BadBoyOO7 (красавец)
Публикувано08.01.04 22:53



Вижте ми отговора в другата тема "Падане на козина" ... " ВАЖНООО !!! "

САМО АЗ СЪМ ПРАВ !!! и от време на време жената


Тема СМЕШНИКнови [re: true^boy]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано08.01.04 23:46



Шампионите са много и е безмислено да пълня дира с пикове, аз искарах само част от световните победители на FIFe. Разбира се че това в четвърта група са сиамки. Вземи се просвети малко че има сиамки с рисови отмети – LYNX POINT които могат да бъдат сини, червени, кремави! Има световни победители при домашните котки! Не аз а ти се дъниш



Тема Re: СМЕШНИКнови [re: true^boy]  
Автор BadBoyOO7 (красавец)
Публикувано09.01.04 00:41



Ей ти Бойчо, само в България има "домашна котка". Незнаеше ли? Титлата "СВЕТОВЕН ПОБЕДИТЕЛ" - WW (World winner) се присъжда на котка, която е с родословие и е получила оценка "отличен" - С.А.С.; C.A.C.I.B. и т.н. на 25 международни изложби минимум в три държави на два континента. А сиамките, според информация от FIFe имат следните цветове: сил- пойнт, блю- пойнт, шоколад-пойнт, лайлек-пойнт, ред-пойнт, крим-пойнт и торти-пойнт. За твоята рисова - е недостатък в породата. Къде ти у нас световни победители бе? Не аз съм смешен, а на мене ми е смешно от теб. Хм,тц,тц,тц пък аз си мислих, че разбираш по-вече от тия другите сиамолюбки и уличнолюбителки. И да напълниш дира с всичките им снимки и информация, те пак няма да разберат. НЕ МОЖЕШ ДА ДАДЕШ НА НИКОЙ НАСИЛА ЗНАНИЯ, ако не иска. Ако си мислиш, че ще успееш .....!

САМО АЗ СЪМ ПРАВ !!! и от време на време жената


Тема Re: СМЕШНИКнови [re: BadBoyOO7]  
Автор true^boy (since 1994)
Публикувано09.01.04 02:57



Защо споменаваш книги които дори не си разгледал, ако беше щеше да видиш снимката на сиамка с такъв цвят. Умишлено показах сиамка с този рядък цвят, типoвете които изреди всеки ги е виждал. Под рисови отмети имам предвид отмети tabby. А ако все още се съмняваш че няма световни шампиони в клас домашни котки, погледни страницата на световното

Sorry ако си се засегнал!

Редактирано от true^boy на 09.01.04 03:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.