Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До кога расте  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано29.10.03 12:33



Извинявам се за може би глупавия въпрос, но не срещнах подобна тема в архива, а изчетох наистина почти всичко. Та питането ми е до кога малките котаци нарастват с това невероятно темпо, с което расте моят хубавец? Мърджо няма още 4 месеца, а вече има размерите на "нормална" котка. Отсъствах от България за броени дни и като се върнах, видимо ми направи впечатление, че се е променил - хем се издължава, хем натежава, макар и да не е дебел в никакъв случай. Даже ми изглежда кльощав на моменти, може би защото бързо се издължава... Четох, че на 6 месечна възраст достигат около 75% от размерите и теглото на възрастна котка от породата, ама аз се чудя ние с тези темпове на 6 месеца дали няма да имаме някое малко тигърче, а не коте?

Таааа... какво ще кажете по въпроса?






Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!

Тема Не знам....нови [re: Цвeти]  
АвторPaлицa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 13:39



Здравей, Цвети,
Радвам се, че котака продължава да е такъв сладур. Надявам се, че вече не е толкова плашлив, какъвто беше като бебе. Колкото до размерите - спомни си майка му. Тя може да е слаба, но е много дълга котка. А изглежда че и таткото не е бил от малките - черно-бялото братче на Мърджо беше на 2 месеца и половина, когато си намери нов дом, а краката му бяха по-дебели и лапите по-големи от тези на майка му. Все пак те са котараци и е нормално да са по-едри. Така че може наистина да си имаш малък тигър в къщи. Но това нали не е лошо.

Записах си снимките. Наистина е станал голям чаровник. Но внимавай с прозорците. Ако е наследил желанието на майка си да лети навсякъде, ще трябва да сложиш мрежи, за да не полети навън. Тя всячески се опитва да полети от втория етаж, дори навън да няма пилета.



Тема Re: До кога растенови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано29.10.03 18:16



Да ти е жив и здрав котака.
Не помня докога растяха, но имах котарак, който от върха на муцуната до върха на опашката като се опъне хубаво по тялото ми (когато реши да спи лятото ) имаше метър и мъничко, а на тегло беше 9,5кг. Като имаш пред вид, че по него нямаше грам тлъстина и месища, а само хубави мускули.
Хич не е зле да си имаш малък тигър в къщи




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.