Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За и против сухите храни  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано06.10.03 11:27



Здравейте! Искам да ви попитам за личното ви мнение за или против сухите котешки храни. Аз от скоро съм горд коткопритежател на най-прекрасното рижаво мъжко котараче на света! И чета много по въпроса - в интернет доста изчетох, назад в архива стигнах до преди 1 година, но... мненията са крайно противоположни! Някои казват - в никакъв случай на мъжко коте, други пък само с това ги хранят! Докторът ни каза да се стараем храната му да не е само гранули, но не ми отговори еднозначно вредни ли са те! И аз продължавам да питам и търся отговор! За или против? Вие с какво си храните котенцата - суха храна, консерви или и от двете?




Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Цвeти]  
Автормидa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 12:13



Аз го храня с двете т.е. смесвам ги например слагам две лъжица от консервата и една не цяла даже шепа гранули и го разбърквам. Така свикна още от малък.



Тема Re: За и против сухите хранинови [re: мидa]  
Автор KristiANNA (dobra)
Публикувано06.10.03 12:15



и аз я храня и от двете..... само че разделени...в различни купички....тя си хапва от което й се яде

Нека сме добри.....


Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Цвeти]  
Автор PanTer ()
Публикувано06.10.03 12:45



Ти си чела моето мнение, щом си гледала архива и затова няма да се повтарям.
Само ще ти кажа, че котаракът ми умря от камъни в бъбреците. Беше много мъчително и затова няма да разказвам. Лекарите тогава обаче бяха единодушни, че е от храната и че е доста често срещано. Ние го хранехме 80 - 90 % само със суха храна, защото пък преди това ни бяха обяснили колко е полезна, здравословна и балансирана.
Едва ли ти помогнах, но това е, което мога да ти кажа.
И едва ли има нужда да допълвам, че само да ми припадне единия от докторите......... няма да ви казвам какво ще му направя



Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Цвeти]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано09.10.03 01:01



Предполагам, че причината мненията да са противоречиви е в това, че хората имат различен опит, който е несъпоставим. Собствениците на мъжки, които са имали проблеми като на ПанТер, са крайно против. Собствениците на женски в повечето случаи нямат проблеми.

Но след като ветеринарите сами признават, че сухата храна може да се окаже опасна за бъбреците, и то особено при мъжки котки, и след като имаш тук нагледен пример от препатил човек, според мен няма какво повече да се колебаеш.

Естествено, едва ли е толкова страшно, та да не можеш да си позволиш от време на време да му даваш за разнообразие (винаги да има прясна вода за пиене!), но внимавай защото ако котарачко реши, че тази храна му е по-вкусна от другите, може да започне да те изнудва да му даваш само от нея (като отказва другите), а това вече може да е опасно.

Що се отнася до това, че била балансирана и прочие, добре, но и консервите са специални храни за котки и те също са балансирани, особено тези, произведени от реномирани марки. Ако ли не, ще му даваш добавки каквито са необходими, там витамини, калций, знам ли какво се дава - но не го свиквай на изцяло гранулена диета в никакъв случай.

Това е, което аз мога да кажа като редовен посетител в този клуб от година и половина. Личният ми опит е с женска котка, така че не е приложим в твоя случай. Просто ако любопитстваш: обожава гранули и й ги давам наравно с консервите, старая се да е 50-50, но през лятото тя сама си мина само на гранули и предполагам, че може и така да си остане. И съм изключително доволна, котето ми е здраво, жизнено и изглежда прекрасно. Да чукна на дърво - но е още рано да се проявят евентуални проблеми - малка е, на година и 7 месеца. И никога не изключвам, че може и да се появят...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Loretta]  
Автор GlRLlCHKA (непознат)
Публикувано09.10.03 11:01



Аз говорих преди седмица с нашия ветеринар на тази тема, а повода беше, че кастрирахме единия от мъжките ни котараци. Той ни увери, че няма никакви проблеми да яде суха храна стига да пие много вода и да се движи много. Основните причини за образуването на камъни в бъбреците и запушването на пикочните канали са малкото количество вода и обездвижването. За целта ни посъветва да сложим купички с вода на 3-4 различни места из апартамента. Аз бях много скептично насторена към съвета му, защото те винаги имат купа с вода до останалите купички с храна и тя винаги си е пълна, но го послушах и още на следващата сутрин бях много изненадана, че всички панички с вода са празни с изключение на старата
Сега без никакви притеснения давам суха храна заедно с храната от консерва. Те се чувстват много добре и се надявам и занапред да е така.



Тема Re: За и против сухите хранинови [re: GlRLlCHKA]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.10.03 15:17



Това с многото купички вода е крайно интересно. Ще взема и аз да го пробвам. Сегашната ми котка е женска, но като я гледаха на ехограф казаха, че има пясъци (тя също яде доста суха храна - като реших, че щом е женска няма опасност) и ми дадоха някаква специална храна на гранули (обаче и за това си има значение какво и е рн-то, защото само в един от случаите тази храна е полезна) като казаха да пие много вода. На мен ми стана странно как да я накарам да пие повече от колкото сама си решава.
Кажи след няколко дни още ли се изпразват купичките или им е минал интереса вече




Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Цвeти]  
Авторjwe (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 03:06



Ne ti prepory4vam vyob6te da si hrani6 koteto s suhi hrani. Vredni sa za bybrecite i 4erniq mu drob.



Тема Re: За и против сухите хранинови [re: Loretta]  
Автор catycat (непознат)
Публикувано11.10.03 16:49



Moiata siamka e na 10 godini sas suhite hrani ia hranim ot moje bi 4 godini, zasega e dobre, no az lichno sam protiv tiah.za sajalenie ne si jiveia v rodnia grad i kashta, za da moga da se znimavam i da i prigotviam i drugi hrani.Lelia mi pak ima sashto vazrasten kotarak i go hrani otdavna sas suha hrana, no zadaljitelno mu kalca magdanoz na mnogo sitno v kupichkata.



Тема Re: За и против сухите хранинови [re: GlRLlCHKA]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано12.10.03 04:41



Това е много интересно решение! Явно твоят ветеринар има разчупено мислене :)
Ще пробвам и аз с много купички, стана ми любопитно :)

Добре де, и защо точно тази, дето й е предназначена за вода, я пренебрегва?...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.