Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 17.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Котката ми повръща  
Автор Junak (neosazhdan)
Публикувано26.08.03 11:22



10 годишна сиамка.От месец насам като се нахрани и след 10-тина минути повръща.Яде само суха храна,но не пакетирана,а смесваме няколко вида в магазина.Досега такъв проблем съм нямал.Помогнете!!!Ветеринарят каза,че нищо и няма.Ама що така не му вярвам много?

The golden rule is: "if you don’t know – ask"


Тема !нови [re: Junak]  
Автор TWlSTED (Hallucinogen)
Публикувано26.08.03 18:02



пробвайте да смените храната - да не е суха за известно време. може да пробвате с пилешки глави (или крака) - хем ще е по-евтино. само трябва да ги сварите хубаво (в тенджера под налягане да ре4ем...)

след това и дайте 1-2 глави, като преди това ги нарежете и и давате пар4етата едно по едно (щото инак ще се нагулта като гъска)

после като посвикне (ако е била глезена), няма нужда да режете главите на ситно - справят се отли4но с тях

ПС: между другото, нали знаеш, 4е сухата храна е вредна за бъбреците (а и могат да се образуват пясъзи в пико4ния мехур и да се запуши пико4опровода - тогава трябва бързо да се извика ветеринар, който да сложи катетър на животното). Както и да е, това се слу4ва по4ти 100% при котараците, защото пико4ния канал е дълъг и тесен.



Тема Re: !нови [re: TWlSTED]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано26.08.03 22:43



TWISTED, като най-върл защитник на сухата храна ще си позволя да не се съглася с думите ти, че сухата храна докарва камъни в бъбреците -- ако използваш правилните смески котето никога няма да има подобни проблеми. Естествено ако го тъпчеш с долнопробни псевдохрани... Освен това ти личи, че не си запознат с капризността на сиамките Моето животинче ще стои гладно с дни наред, но няма да яде нищо различно от любимите й Роял Канен. Така сме от 10 години вече.

Junak, да не се е нагълтала сиамката с косми? Ако си я къпал наскоро и тя съответно се е близала много или пък нещо да се е стреснала и да се скубе повече от нормално... Сиамката ми периодически пасе цветя и веднага след това повръща. Ветеринарят каза, че няма проблем, това било нормално за всички котки.

--
Shine on~


Тема Re: !нови [re: NeonSun]  
АвторJunak (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 09:46



Сварих и глави и крилца,не ги куса.Докато ги подуши и започна да рови.Сега ме гледа свирепо и чака да и сваля купата с храната.Не съм я къпал,не забелязвам и да се скубе повече от обикновено.И трева не ще да пасе.
Благодаря за стговорите.Ще видя кво ще я прая.



Тема Re: !нови [re: NeonSun]  
Автор TWlSTED (Hallucinogen)
Публикувано27.08.03 22:02



прав си, не споря

аз на моя котарак понякога му купувам диети4на суха храна за възрастни котки... ц... ц... ц...

ина4е, наистина нямам сиамски котки, така 4е - вервам ти



Тема Re: !нови [re: TWlSTED]  
Автор PanTer ()
Публикувано02.09.03 09:04



Ако продължава да повръща смени ветеринаря. Котка без причина не повръща (особено щом до този момент не го е правила).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.