Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Голяма котканови  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 09:57



Въпросът ми е към хора, които са изпадали в подобна ситуация:
Предлагат ми един ангорски котарак (едва ли е чиста порода, но това няма значение), кастриран, на 3 години. Проблема ми е, дали ще свикне с новата къща и семейството? Защото това си е един котарак с изградени навици и привързаност към определени хора. Как ще реагира и въобще какво да правя, ако срещна трудности?



Тема Ще свикне.нови [re: Taня]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано26.07.03 11:25



аз си дадох моята котка на едно място и сега даже се прави че не ме познава.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Голяма котканови [re: Taня]  
Автор PanTer (приятел)
Публикувано30.07.03 17:04



Зависи от котарака.
Аз моята котка не мога да я преместя от едно жилище в друго - очите и се разширяват, сърчицето ще изхвъркне и става абсолютно неадекватна. Ако не може да се мушне в ъгълче или зад нещо просто се обръща с муцунка към стената и нито приема, нито предава. А като погледнеш в очите и - все едно няма никой.
Трябва да пробваш - друг начин просто няма.
Можеш да срещнеш всякакви трудности, за които ще питаш като се появят, но може и всичко да мине много гладко.



Тема Re: Голяма котканови [re: Taня]  
Автор Иryaнa (iguanodont)
Публикувано31.07.03 18:57



Мисля, че трябва да я посещаваш докато посвикне с теб. После да се премести при теб може да не е чак такъв шок.



Тема Re: Голяма котканови [re: Иryaнa]  
Автор PanTer ()
Публикувано01.08.03 12:05



Трудността ще бъде най-вече в смяната на мястото. В книгите препоръчват да се уговори пробен половин или едномесечен срок в който да може да се върне котето в случай, че не може да свикне с промяната.



Тема Re: Голяма котканови [re: PanTer]  
Авторanito (Нерегистриран)
Публикувано02.08.03 18:58



spored men 6te svikne! predi okolo 2 meseca ba6ta mi si vze angorski kotarak,koito be6e ve4e na 1 godina - predi6nijat mu stopanin zamina za 4uzbina i ne moze6e ve4e da go gleda....no ne tova e vaprosat...iskam da ti kaza,4e parvite njakolko dni,dori sedmizi ne mu be6e lesno na koteto - vse obikalja6e,javno si tarse6e predi6nija stopanin,ne iska6e da jade,mina dosta vreme predi da svikne da go galjat drugi hora i taka...no sega moga da te uverja,4e e mnogo dobre,njama problemi nito s jadeneto,nito sus sanja....ve4e sam idva da go galjat i dori po4va da hape,ako ne mu se obarne vnimanie.... ne se pritesnjavai - 6te svikne i tvoeto kote! vjarno,4e e dosta po-goljamo,no mislja,4e njama da ima6 problemi s nego



Тема Re: Голяма котканови [re: anito]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 12:32



Вероятно другата седмица ще ида да се запозная с въпросния котак и да го взема. Дано да свикне бързо. Знам, че не е лесно да се отделиш от хората, с които си бил досега и да трябва да свикваш с нов дом и нови хора:(



Тема Re: Голяма котканови [re: Taня]  
Автор PanTer ()
Публикувано13.08.03 21:05



Успех!
И не забравяй (стига да имаш възможност, разбира се) да си уговориш пробен период от половин - един месец в който все пак да можеш да го върнеш, ако не свикне. Няма да остане котака на улицата, а



Тема Re: Голяма котканови [re: PanTer]  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 15:18



Ходих да го видя на негова територия миналата седмица и той ме хареса Обаче днес като го доведем вкъщи не знам какво ще направиУтре ще докладвам.



Тема Re: Голяма котка [re: Taня]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано19.08.03 14:43



Моят котарак е живял с мен по студентски град и по квартири и винаги се е адаптирал бързо към новата обстановка. В момента е на 11 години.
Когато се роди детето, дадохме котарака на родителите ми. Но те май го гледаха без много желание и той се чувстваше неприятно. Скубеше се, пикаеше тук-там, събаряше...
Сега вече сме на 3 години и от 1 година Гнус пак си живее при нас. И пак си стана същия като преди - спокоен, здрав, непакостлив. Е, изяде ми растенията от няколко саксии, но не му се сърдя. Вината е моя, че не му осигурих навреме трева.
Счита се, че за котката е по-важна смяната на обстановката, отколкото на стопаните. Но ако истински желаете да живее с вас и го гледате добре, това ще му помогне да се адаптира. Ако положението е нетърпимо, може да идват да го виждат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.