Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:57 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля ви, дайте ми съветнови  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 22:23



Здравейте,
Налага ми се да пътувам за три дни, а няма на кого да оставя котката си. Страх ме е да я оставя сама, дори и с много храна и вода и всичките стаи на нейно разположение. Така че, ще трябва да я взема със себе си.
Ще пътувам с кола и ще спя на хотел. Моля ви, помогнете ми със съвет. Трябва ли да й нося нещо специално? (нейните панички за храна и вода, например). В какво да я сложа за пътуването? Да я разхождам ли вечер на каишка? И всичко, за което се сетите. Моля ви, не възприемайте въпросите ми като смешни, наистина ми е притеснено.
Благодаря предварително за всички отговори.



Тема За пътуването е найнови [re: garconne]  
Автор Ckитницa (обичам те дотук)
Публикувано15.07.03 23:09



добре да и вземеш от тези котешки клетки?кафези?кошници?. Не се сещам за точната дума в момента, но представлява нещо като голяма клетка или кафез, със вратичка отпред, която се затваря. Стува между 20 и 50 лева и можеш да го купиш (ако си нямаш) от всеки зоомагазин магазин, както и при кабинетите на повечето ветиринарни лекари. Говори и с продавачите/лекарите. Повечето сами имат животинка, разбрани са и могат да те посъветват допълнително. А ако сложиш вътре любимото и одеало или някоя блуза или възглавничка, писанка ще се чувства по удобно и спокойно (ще и мирише на нещо нейно и познато). В никакъв случай не я оставяй да пътува свободно в колата, може да се стресира от преживяването и не е ясно как ще реагира, докато ако е в клетката и да се стресне, няма да може да се разбеснее и да се нарани.
Вземи и нейните панички, както и любимата и храна (тази, която много обича, но не я получава често), поглези я с две думи, да разбере че пътуването освен неудобствата (промяна на територията и навиците с които е свикнала), носи и някои хубави неща - хубава храна, много гушкане и угаждане (когато имаш време за това).
Не я разхождай, освен ако тя не прояви желание. От една страна, котките са животни които много се привързват към дома си, така че всяка промяна на местожителството, пък било и за кратко ще е стрес за нея. От друга те са и много любопитни, та може и бързо да се окопити и да хукне да разглежда и завоюва новата територия и да ти се изплъзне. Да изчезне.
Ако през деня си на работа и котето ще остава само в хотелската стая, предупреди евентуално камериерката; от една страна тя може да има страх от котки (познавам лично човек, който изпада в истерия ако го доближи котка)а от друга да не вземе да отвори вратата неподготвена и писана да духне нанейде. Освен това може би е добре да питаш предварително в хотела дали няма да е проблем, че ще заведеш там и котката си. Управителите може да не са разбрани и да ти направят проблем.
Общо взето това е за което се сещам в момента. Ако има нещо друго питай. Поздрави и лек път и на двамата/двете ви


до този мост, до тази гара

Вече съм един човек, от релсите излязъл


Тема Re: За пътуването е най [re: Ckитницa]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 09:23



Страшно многоти благодаря за този изчерпателен отговор! За повечето от нещата наистина не се бях сетила, а наистина са важни, особено за оставянето сам в хотелската стая. За това изобщо не ми беше минало през ума, мислех си че проблемът ще е само в преодоляването на рецепцията:)
Но искам да попитам и още нещо: как стои въпроса с ходенето до тоалетната? Той е научен да ходи в котешка тоалетна (сандъче с бентонит). Можеш ли да ми дадеш някакъв съвет и за това?
Пак ти благодаря и ти желая успешен и усмихнат ден :)



Тема Re: За пътуването е найнови [re: garconne]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано16.07.03 14:17



Аз мисля,че не бива да подлагаш котето на такъв стрес,като пътуване Много ще се натовариш и ти и то. Остави го в къщи,напълни му купичките с повечко суха храна,смени му тоалетната преди да тръгнеш,и ако имаш възможност ,дай ключ на някой познат/съсед да го наглежда и да ти се обажда как са нещата. По-лесно ще ти е,ако го помъкнеш с теб,ще го стресираш много. Аз моите го оставях за 4 дни саминки и нямаше никакви проблеми (с изключение на една изгризана свещ). Аз само до ветеринаря да тръгна и едва се справям,особено с голямата,която се нервира страхотно и мяука като луда в кошницата 10 минути в колата ,направо издивява от ужас

Помисли си. Щом е свикнало в котешка тоалетна да ходи,трябва и нея да помъкнеш

Редактирано от Wildberry на 16.07.03 16:54.



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: garconne]  
АвторSEXX (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 16:25



Ами дано котката е излизала преди от апартамента, защото иначе може много да се стресне:)))
Съветът ми е да и вземеш паничките...



Тема Re: За пътуването е найнови [re: Wildberry]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 19:52



Абсолютно си прав/а, но просто няма на кого да го оставя. От няколко дни правя мислени списъци, но все нещо не е наред. А и не мога да ангажирам никого да чисти котешката тоалетна, нали. Той (котаракът ми) е на 5 години и досега не е излизал по-далеч от входната врата, с едно-единствено изключение, когато реших да го изведа сред природата, но да не ви занимавам. И е нощувал съвсем самичък една-единсвтена нощ и знаеш ли какво направи? Изгриза великденския козунак, а дотогава изобщо не беше посягал на човешка храна, включително месо и колбаси. След това също не е посягал. Мисля си, че го направи тогава от стрес, че е бил съвсем сам. И затова не ми се иска да го оставям.
Май ще ми е по-лесно да се откажа да пътувам, макар че отдавна го чакам това пътуване
Но ти благодаря за отговора :)



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: SEXX]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 19:58



Излизала е само веднъж, както вече написах в горния постинг. Бях поканена на едно село и я взех, да я разходя малко сред природата, мислех си че ще й е приятно. С пътуването нямаше проблеми, защото я бях сложила в един огромен плик за одеало и я гушках през цялото време, но като я изнесох на двора, за да види врабчетата и да се прави на дебнещ тигър, така й се разтупа сърцето, чак се уплаших да не получи инфаркт (не знам дали котките получават инфаркт, но така си го помислих). Просто се паникьоса и ме издра ужасно, защото искаше да избяга и да се скрие някъде. Оттогава не съм я извеждала.
Извинете ме всички, ако ви занимавам с глупости :(
Благодаря още веднъж за отзивчивостта :)



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: garconne]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 22:56



Постави я в плътно затворена кутия или найлонова торба и я заключи в багажника.



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: Az]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 23:25



аз, ти си съдист. защо даваш съвети изобщо..............

Аз мисля, че е най добре да оставиш котарака в къщи и да му обясниш. че ще се върнеш след три дни, Така е най добре и за двама ви. Щом за 5 години е излизал само 1 път,не го тормози.
Другият вариант е да гооставиш при ветеринарния му доктор срещу заплащане.

Пожелавам ти успех



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: kaт]  
АвторALEX (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 18:27



НАЙ-ДОБРЕЕ В КЪЩИ,НЯМА КАКВО ДА МУ СЕ СЛУЧИ-ПОЗНАТА ОБСТАНОВКА.МОЯТА ЛЮБИМКА ПО ЦЯЛ ДЕН ЛЕНТЯЙСТВА КАТО НЯМА НИКОЙ В КЪЩИ,но приберем ли се започват глезотий и мяучкане,сега от 3 дни като малко бебе -стане ли 21 30-22 00 часа започва страшно мякане иска да я заведат,завият и да се стои при нея докато заспи.ОТПЛЕСНАХ СЕ МИСЛЯ ,ЧЕ САМА ЩЕ И БЪДЕ ПО-ДОБРЕ ОТКОЛКОТО РАЗКАРВАНЕ ПО ПЪТИШТА И ХОТЕЛИ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.