Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Трябва ли да се къпят котките?нови  
Автор мyминтpoл ()
Публикувано01.07.03 17:13



Бях чула някъде, че котетата трябвало да се къпят... ние отскоро си имаме писана и тя е в ужас от водата - ако случайно се напръска, започва да се ближе и е крайно недоволна. Така че не си я представям в легена...
та въпроса ми е - къпете ли си котките? Или те сами поддържат достатъчна хигиена?

Много глупав въпрос



Тема Re: Трябва ли да се къпят котките?нови [re: мyминтpoл]  
Автор NeonSun (Chrysobеryl)
Публикувано01.07.03 20:51



Разбира се, че се къпят. Моята сиамка също много мрази водата, но веднъж на 2 месеца просто не й мърда чипкането.

Техниката е доста сложна обаче. Намери й широко, но плитко легенче или ваничка. На дъното е най-добре да сложиш гумена подложка, която да хване с нокти -- ако се плъзга по пластмасата съвсем ще се паникьоса. С една ръка я придържай за врата точно над ушичките, с другата -- сапунисвай и плакни с водичка. А, да, намери добър котешки/кучешки шампоан, не я мъчи с човешки детергенти. Внимавай да не й мокриш главата много-много, ветеринарят ме предупреди, че очите и ушите били много чувствителни.

След първата година къпане във ваничка обаче моето коте-боте свикна с водата. Горе-долу, де. Сега я държа като бебе (през гърдичките, точно под предните лапки) под подвижния душ, пуснат сравнително слабо и тя си кротува. Спестявам си ванички, подложки, проблемности... След подсушаването обаче почва едно обикаляне на къщата и ядно мяукане. Ау, как само се оплакваме :) Всички комшии ни научават.

--
Shine on~


Тема Re: Трябва ли да се къпят котките?нови [re: мyминтpoл]  
Автор мaлka тъпa фeя (влюбена до уши)
Публикувано02.07.03 02:33



и о6те как...на6ата е 4исто бяла персийка,и ако не минава редовно през банята е направо ужас.След това 3 дни минимум е сърдита, ама и минава

Todo el mundo necesita un beso.


Тема Веченови [re: мyминтpoл]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.07.03 11:57



10 месеца не съм я къпала, а когато я взехме, за седмица я къпах три пъти. Обявиха ме за садистка и престанах да се грижа за хигиената й. Познати, които гледат котки от дълги години, ми казаха, че ги къпели максимум по веднъж на година. Не знам кое е правилното, но котката не излиза от вкъщи, така че е чиста, а и по цял ден се облизва, защо да я лишавам от заниманието й ?



Тема Re: Трябва ли да се къпят котките?нови [re: NeonSun]  
Автор мyминтpoл (гъмче)
Публикувано02.07.03 15:12



Благодаря ви на всички за подробния отговор! Вече се чудех как точно да го осъществя това. Май на мен ще ми се наложи - мъжът ми казва, че го е страх да къпе котето. Като беше по-малко си играеше с нас и ни направи ръцете на решето, така че не си представям какво ще стане като го сложа в легена.



Диктатура на гъмчетата!


Тема Re: Трябва ли да се къпят котките?нови [re: мyминтpoл]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано02.07.03 22:17



И моят сиамец го къпеме 1-2 пъти годишно.Не му харесва, но след банята се чувства доста добре и гледа блажено
Опасничко си е за този който го държи (обикновено аз) един път ми направи цепка дълга 10см на ръката
Изпозваме само специални шампоани.Както вече се спомена пази му очите,ушите и устата




Тема Re: Веченови [re: nbb]  
Автор true^boy (since_1994)
Публикувано03.07.03 01:15



Когато се сресват редовно може и да не се къпят,освен за изложба!



Тема Re: Трябва ли да се къпят котките?нови [re: NeonSun]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 17:41



Трябва да се къпят и след това да се изтискват старателно.



Тема въпрос на смелост... [re: мyминтpoл]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано16.07.03 04:12



значи, ако не са оцапани с нещо отровно и козината им е обикновена на дължина - справят се идеално сами. Може години наред да не се къпят и от това не стават мръсни или нехигиенични и не се разболяват. Мразят, освен това, водата и за изкъпване на котка трябват двама - един да държи, а друг да сапунисва и плакне, и без да ви издере няма да стане. Освен това, не са пригодени за мокрене и лесно настиват, но и не помисляйте за сешоар - паникьосва ги повече и от водата.

Един единствен път видях коте да си трае за къпането и то беше защото беше залято с нафта и вече беше опитало да се чисти само. (Защо беше цялото в нафта е дълга тема, която ми разкри нови и съвсем неподозирани, необятни вселени на човешката глупост)

с една дума - къпете само в краен случай, животинката хич не е намислена за това.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: въпрос на смелост...нови [re: Яceн]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано16.07.03 13:54



Това не е вярно за 100% от котките. Моята например много обича да се къпе. Понякога даже ми се струва, че нарочно ходи да се цапа. Един вид знае, че аз не мога да я понасям мърлява (прекрасната, блестяща бяла козинка става една мръсно сива, хич не е за гледане) и веднага ще я пъхна в банята. А там - кеф. Големият леген е пълен до горе с приятна топла вода, някой непрекъснато я гали (демек аз, докато манипулирам пяната), а след това какъв хубав масаж се получава с онази грамадна хавлия... Само дето сешоара я вбесява , затова я гушвам до мен под одеялото на топло. И започва да мърка още по-силно.
В банята изобщо не прави цирковете, за които слушам непрекъснато - само кротува и се наслаждава.

стой та гледай



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.