Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 22.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За garconneнови [re: garconne]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 19:25



Моята стоя 1 месец сама,докато си бях в България, и нищо и нямаше. Е,разбира се,имаше човек да идва 2 пъти в седмицата да и дава храна и вода, но за 3 дни не си заслужава да измъчваш животинчето.Котките много от тях не обичат да пътуват, както и да сменят обстановката.



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: garconne]  
Автор SEXX (heat in veins)
Публикувано20.07.03 11:37



Ами аз също имах котарак и затова се намесвам:)) И не се извинявай, защото няма за какво Та думата беше, че ако не започнеш да ги извеждаш още от малки, като пораснат много се стряскат като ги изнесеш от вкъщи..
Така имахме един много неприятен случай, водихме котарака на вилата, която е в Стара планина... и го пуснахме навън, без изобщо да помислим, че ще му хрумне да направи нещо. То че изглеждаше притеснен, изглеждаше, ама решихме, че е нормално, защото му е за пръв път. Та само го проверявахме през 10тина минути.... и на поредните 10 минути просто го нямаше. Сигурно поне един час сме викали по гората, вече се отчаяхме... решихме, че от страх се е загубил някъде и няма да си го намерим вече. Само аз не се отказах и го потърсих около къщата... не знам какво ме накара да погледна на десетина крачки в една странична дупка на земята.. и той си беше там:)) През цялото време, докато сме го викал по горите, той си е бил при къщата, сбутал се в купчина пръст и сигурно е умирал от страх, че го няма неговото царство (демек вкъщи). Та така, беше доста стресиран след това.. но като го занесохме вкъщи на следващия ден и веднага му мина всякакъв страх и ужас
Та така, не исках да те плаша, а само да ти разкажа:) Ако го взимаш, много го пази!

Burning feathers, not an angel, Heaven's closed , Hell's sold out.


Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: SEXX]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 19:28



Те котките май много обичат да се крият, или поне моят. Отвреме-навреме все си намира някое неочаквано тайно местенце и аз се изумявам къде ли е изчезнал, при положение че балконските врати са затворени. И като го викам изобщо не се обажда, чак като чуе, че му вадя храната, излиза един важен-важен, все едно че нищо не е било. И аз винаги му прощавам :)
Последното му е да си прави леговище в някое сгънато одеало :)



Тема Re: За garconneнови [re: aз]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано20.07.03 19:37



Знам, че не обичат да пътуват и да сменят обстановката, но както писах вече в един от другите си постинги, той никога не е оставал съвсем сам. И ме е страх да не се притесни от това, че в очакваното време не се появява никой. Вярно, че и пътуването ще е за него повече стрес, отколкото приятно преживяване - жега, непознати шумове и миризми. А и той едва ли ще оцени познавателния характер на събитието. Дълбоко подозирам, че историческите и културни забележителности просто не го вълнуват :) Но се разкъсвам между двата варианта, въпреки чудесните постигни, които всички ми написахте :)
Май много го глезя... :)



Тема Re: За garconneнови [re: garconne]  
Авторpi (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 15:20



Не се тревожи, наистина нищо няма да му стане, ако го оставиш. Може да ти се поцупи малко, но ако има храна, вода и му е чист пясъка, няма какво да му стане. Само прибери всичко, което ти е ценно и може да стане обект на отмъщение.



Тема Re: За garconneнови [re: pi]  
Авторhelen (Нерегистриран)
Публикувано21.07.03 15:44



Най-много като се върнеш да те посрешне с истерично мяукане, което да продължи цял ден.Моят котарак така правеше /сега е в шок от падането от 6 етаж/, когато се връщам и той е бил сам. Все едно ми се кара и ми разказва колко е скучал и как е бил самичък, а пък аз лошата си гледам кефа.



Тема Re: За garconneнови [re: helen]  
Автор Cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано21.07.03 19:36



Същото правеше и моят някога...



Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: garconne]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано22.07.03 18:50



Освен всичко, казано дотук, някои животни, също както и някои хора, ужасно повръщат при пътуване. Моята го правеше и всяко пътуване (само на 100 км) беше кошмарно, спирах по 5- 6 пъти да почиствам и да й давам вода, също и да я измия. Щом животинчето не е пътувало, може да имаш същите проблеми.



Тема Re: За garconneнови [re: Cвeтпeн]  
Автор Peмeдиoc (самота)
Публикувано22.07.03 22:33



Мда, и моят... веднъж сме го оставяли за два дни и като се върнах, така ме омяучи, все едно че съм го затворила в кутия за обувки поне за седмица без храна и вода... Малки лигльовци:)

Aledar~


Тема Re: Моля ви, дайте ми съветнови [re: NDeu]  
Авторhelen (Нерегистриран)
Публикувано23.07.03 08:27



Има някакви хапчета специално за пътуване. Животното става леко сънливо и не му е зле на стомахчето. Не помня как се казват, обаче...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.