Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема какво ядат в жегите?  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано12.07.03 20:25



Нашта зверчочка винаги си е била капризна, ама в момента вече съм загрижена за здравето й - не яде изобщо консерва, предпочита гранули, а тях ги яде само колкото да не е без хич - и в резултат вече е станала само кожа и кости, а преди си беше една приятна дунда.
Споделих с познат и той ми каза, че неговите котки също се хвърлят повече на гранулите през лятото, и че не искат мократа храна. Било заради жегата. И също били отслабнали.
С вашите котки наблюдава ли се такава тенденция?

А аз какво да правя - да се опитвам ли да я тъпча повече (бих могла да избирам само най-любимия й вид консерва, а и гранули има за капризни котки...) или да я оставя да яде колкото и когато иска и да не й се връзвам на капризите?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Не се плаши!нови [re: Loretta]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 00:36



Няма да умре от глад. Особено при стопанка като теб. Не рискувай да я глезиш само с най-предпочитаната храна, че после....?
Може би и тя има нужда от малко разтоварване.



Тема Не се тормози,нови [re: Loretta]  
Авторnbb (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 01:19



явно с всички котки е така в тези жеги. Моята котка отказа дори любимия си деликатес - сьомга и пъстърва на Whiskas. Слагам й само гранули, пък наесен се надявам отново да прояде консервите.



Тема гранулите - за или против?нови [re: nbb]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 09:34



и моя котак обича да си ги хрупка, обаче майка ми оня ден ужасена ми сподели, че някаква котка била умряла от...нефрит, и това било заради гранулираната храна... Така че, спряхме да ги даваме...
Пък наш писан нещо откакто го поглезихме с пилешко, а после и със свинско месце... не ще и не ще вече ни ти сирене, ни ти мляко...само месо му дай!...

сега се чудя КАК да го свикна пак да си яде останалите работи...
ама е хитъррр...тази сутрин точно ставам, а той ме поглежда с един поглед, който казва "ела да ти покажа" и тръгва към мястото с храната, поглежда празната купичка от месото, после ме поглежда мен, вирва опашка нагоре и "мяууу?!", все едно: "ето, няма повече, сипи миии!"






Тема Много се писанови [re: Dew-drop]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.07.03 13:46



по този въпрос в клуба и половин година не давах на котката си гранули, но сега като не иска да яде нищо друго, пак до тях опрях. Слагам й повече вода за пиене, а и съм чула, че повече проблеми има при мъжките котки. Така че всеки решава за себе си какво да прави.



Тема Re: Много се писанови [re: nbb]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 15:25



Ами моята е мъжка!





Тема Re: какво ядат в жегите?нови [re: Loretta]  
Автор Wildberry (mild©)
Публикувано14.07.03 23:39



Ах,защо ли не отказват моите консерви

Малкия яде,да пушек се вдига, сутрин като застане на вратата на спалнята и каже "мияууу",ама с много точно изразени гласни ,и трябва да скоча и да напълня купичката!

Пък Машка-глупашка веднага пристига и тя ,да не пропусне случайно

Мисълта беше,че няма жега за мойте, ядат,колкото могат!



Тема Re: гранулите - за или против?нови [re: Dew-drop]  
Автор Zlobara (добри намерения)
Публикувано15.07.03 20:19



Моята 8 годишна персийка също предпочита гранули, както и дъщеря й (отглеждана от майка ми)...на пазара вече има гранули както за капризни, така и профилактични с/у бъбречни заболявания, както и срещу сплитания на космите (от което повръщат)...явно са много, ама много вкусни защото от две седмици котките не желаят да погледнат друго. Даже при смесване с гранули на конвенционални Frieskas успяват да отделят "зърното от плявата".
НО!!!!!
1. през миналите години по тава време и двете котки бяха на инжекции поради бъбречни неблагополучия;
2. спряха да повръщат - характерно за този сезон (сменят си козината)...та:
ROYAL CANINE (съжалявам за цената):-)))

И това ще отмине.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.