Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ваксина  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано25.06.03 11:29



Кажете какво, що, как, къде, колко?

Котето е на 2 месеца и половина - рано ли му е или може да се ваксинира?

А, и още нещо:
Кажете ми някакво ЕФИКАСНО средство против бълхи, защото след 2-3 употреби на досегашното ефектът е нулев...а никак не е приятно да видиш бълха на леглото си...

Дали ако го изкъпя ще премахна бълхите?
А пък и си мисля, че е малко още за къпане...
Да не говорим, че със сигурност няма въобще да позволи подобно нещо и ръцете ми ще приличат на решето след евентуален опит от моя страна да наложа подобна хигиена. Малък звяр е това, еййй... Представям си, ако беше по-голямо...дет се вика дупе да ми е яко...








Тема Re: Ваксинанови [re: Dew-drop]  
Авторnsi (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 13:25



Зравей по повод бълхите ,аз ги унищожих със спрей-ЕКТОМИН от ветеринарната аптека.котето се напръсква със спрея без главичката след това се изсушава със сушуар,като не му се позволява да се ближе докато е мокро, защото е отровно ,от един път всички гадини се унижожиха.



Тема Re: Ваксинанови [re: Dew-drop]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано25.06.03 13:37



Ох, и на нас бълхите са ни голям пробле. Отровихме си котето, а бълхите - нула реакция. Дори по нас започнаха да скачат. Досега ползвахме няколко вида спрейове, кремчета, прахчета и други боклуци. Тия дни смятам да и купя каишка, дано помогне.
Кучето на майка ми от 10 години се перчи с противобуболечкова каишка и досега (да чукна на дърво) дори кърлежи не е прихващало. А наша маца, дето не излиза от апартамента, бъка от кръвопийци .
За ваксините знам, че трябва животното да е на поне 3 месеца, иначе може да се "повреди".
Ами успех с котенцето.

Един въпрос - нали няма да го учиш да гони малки невинни птички като оня разбойник в подписа ти

стой та гледай


Тема хм...нови [re: nsi]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 15:02



страшно ми е интересно как ще се изчистят бълхите, ако не се напръска и главата, или те ще се скрият в главата, докато пръскаш тялото, а после пак ще се разходят навсякъде... ;)

и как ще удържа тая фурия да не се ближе докато изсъхне?...

ммм, забравих, че и звука от сешоара няма да го понесе над главата си...

просто...mission impossible...






Тема абе аз го пудрих с някаква пудра...нови [re: lndependent]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 15:07



против бълхи, дето на етикета са нарисувани куче и котка, а всъщност пише, че пудрата е предназначена за селскостопански птици и други някакви такива животни...!?? - абе...българска работа, човек не може да разбере какво купува... Още повече, че въпросната пудра мирише и прилича много на...прах за пране?!...нямам думи...като нищо може и това да е...

каишка не знам дали не сме малки да носим и дали въобще ще я изтърпим на врата си...

а за малките невинни птички...дано не им се случва да ги докопа, че каквато е разбойница...






Тема Пробвай с Тапиланнови [re: Dew-drop]  
Автор Лyдa Kaтepицa (bombenlieger)
Публикувано25.06.03 16:21



Мисля че така се казваше и май във всяка ветеринарна аптека го има. Доста е ефикасно и не е особено скъпо. И поне на нашата маца и помага.
Само че я пудри брат ми, че тя има повече респект от него. Хваща я, мокри си ръката, прокарва я по козината и, после я наръсва с пудра. И през цялото време котана стои като препарирана След като я напудри, я гушка малко, за да не се оближи веднага. А иначе и тя е бойна единица, но него го слуша
Друг вариант е да я заведеш на ветиринарен лекар или да я изкапеш с противобълхов шампоан или пък да напръскаш в апартамента и пред него с някой препарат против бълхи и прочие гадини или да и сложиш каишка, колкото по малка е, толкова по лесно ще свикне с нея. А иначе бълхите може да идваи и отвън, а един път щом са в къщата вече се въдят на воля


I'm sooo shy...but I just don't show it!!!


Тема Re: абе аз го пудрих с някаква пудра...нови [re: Dew-drop]  
Автор Persian Cat ()
Публикувано25.06.03 16:41



Здрасти! Явно имаш голям проблем и искам да ти помогна. Виж сега, откакто се помня гледам котки и знам някои важни неща. Сегашният ми котарак е голям разбойник на година и два месеца, ваксинирах го на 7 месеца /малко късно, но все пак навреме/ и го кастрирах на 8 месеца. Къпя го през 2 месеца /с голям зор, и независимо по какви причини влезе с мен в банята се наежва като че ли пред него е някое голямо куче, можеш да си представиш гледката!/ и до сега не съм имала проблем с бълхите и онези гадини космоядите. Има един шампоан "Джеси" много е ефикасен с неутрален мирис, пробвай с него, само внимавай с ушичките, котките имат инстинкт и ги дърпат назад, но твоя котарак е още малък и трябва ти да се погрижиш. Най-лесния начин за къпане е в един по-голям леген /2-3 пъти по-голям от него/ и използвай подвижен душ така е най лесно. Проблема е че независимо колко често го къпеш малкия и колко често го пръскаш с разни гадни пудри и сперейове, които между другото те съветвам да не използваш!!!, няма да се отървеш от бълхи докато не изпереш всичко, не си мисли, че като минеш с прахосмукачката навсякъде те ще изчезнат, това са глупости /предполагам, че си имал друга котка преди това или сте донесли бълхите от друго място иначе няма начин малкия да ги има в апартамент, а аз живея в къща?!?/ и имай в предвид, че бълхите живеят няколко месеца без храна.
Остави ми бележка ако има ефект или обратното ако не съм ти помогнала с нищо. До скоро и успех. Сега е мой ред да питам препатили.



Тема Re: абе аз го пудрих с някаква пудра...нови [re: Persian Cat]  
АвторSEXX (Нерегистриран)
Публикувано16.07.03 16:38



Ами те бълхите си снасян яйцата в килимите най-вече... ужас са....



Тема Re: Ваксинанови [re: Dew-drop]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано17.07.03 18:39



Ваксинирай си бебето веднага!

С гадовете почти се преборихме ... за момента.
Борбата обаче е мн жестока.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Ваксинанови [re: Dragoness]  
Автор true^boy (since_1994)
Публикувано19.07.03 00:14



Абе хора вие за "Frontline" не сте ли чували. Може да използвате спрея за моментно обезпаразитяване (но ефекта е за момента) или "пипетката" която действа безотказно 3 месеца и е най-доброто за момента. Скъпичко е (от към 7 до 10 лв.) но поне си струва.Има го в опаковки за кучета и котки. Аиде стига съм го рекламирал




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.