Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Перушинанови  
Автор mimas (луда гъба)
Публикувано12.06.03 18:44



Значи, тази сутрин докато премитах се сблъсках със следния феномен: пилешки пухчета под леглото. Бяха съвсем малко, но несъмнено пилешки. По подозрителното е, че нямаше и следа от пиле

Нищичко вкъщи не е пухено, че да са до разръфали двете ми котки, а и от 7 месеца живея в тази квартира -- за първи път виждам пух.

Въпросите ми са:
#1 Те добре са изловили пилето, но къде е в момента? Някой да има опит с котки-ловци?

#2 Не е ли опасно да наяждат каквото им падне, пилето може да е болно или заразено, а те не са ваксинирани?



=========================
I can shine even in the darkness...


Тема Re: Перушинанови [re: mimas]  
Автор Juck (shemet)
Публикувано12.06.03 18:49



Опасно е, затова и са ваксините.

Ловци - да - всичко се сервира в краката ми.

Ако знаех къде си губя времето, нямаше да го губя.


Тема Ами... [re: mimas]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано13.06.03 16:34



очевидно е къде е пилето. Странното е че перушина е останала. Всичко, което са уловили, излапват. И петна от кръв не остават.

А да е болно, заразно - малко е вероятно нещо което ходи по птиците да създава проблеми на котките.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Ами...нови [re: Яceн]  
Автор mimas (луда гъба)
Публикувано13.06.03 19:36



Е, не може така всичко, поне един-два кокала трябва да са твърде големи са устите им...

Тези животинки ме изненадват всеки ден...


=========================
I can shine even in the darkness...


Тема "Къде е пилето?"нови [re: mimas]  
АвторПpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 13:56



Пилето най-вероятно е минало през котешката тоалетна и като вторичен продукт е заминало вече в казаните....
По-интересно е как е влязло - от отворен прозорец ли... пролуки в дограмата ли...?

А сега на сериозно: Ваксинирай си животинките, дори и да не излизат от къщи! Това, което вкарваш с обувките или погалване с НЕизмити ръце е достатъчно да ти отвори неприятности, които ще ти костват много повече от 15 лв /имунизацията/.

Пазете си котките да не ви облизват обувките - ако сте стъпили неволно в антифриз и имунизацията не помага /парализират се бъбреците и .... за часове/!!!



Тема Re: "Къде е пилето?"нови [re: Пpиятeл]  
Автор mimas (луда гъба)
Публикувано14.06.03 16:07



Не е толкова лесно да ги ваксинирам -- и двете котки не са мои, аз само временно ги наглеждам. Нещо като котешки хотел съм, но е приятно (особено единия като ми заръфа пръстите на краката, а другата засмуче косата ми към 3-4 сутринта)... общо взето целия процес на ваксинации, котешки паспорти и т.н. си е работа на собствениците им, но непременно ще се опитам да ги убедя, че животинките трябва да се нашишкат с инжекции (и сигурно много ги боли после от иглата, а?)

А пилетата си ходят по покрива, преди май имах популация от средно-тлъсти гълъби на покрива, но ... вече май я няма, защото от както котките са вкъщи съм ги оставила да ходят където си искат, и те през балкона, по кермидите и право на покрива.. не мисля, че им е скучно де

=========================
I can shine even in the darkness...

Редактирано от mimas на 14.06.03 16:09.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.