Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Малки бесовенови  
Автор mimosis (луда гъба)
Публикувано06.06.03 10:56



По няколко стечения на обстоятелствата се оказах с две котки, за които временно да се грижа. Проблемът е, че:

1. са разнополови (но собственика на женската май няма нищо против да гледа котенца, макар че според мен е още малка да ражда)

2. от един ден са заедно и вече се мразят, вероятно мразят и мен. Мъжкият го е страх до безобразие, той съска повече и като съска психира женската, която по принцип е много кротка, но вчера като я хванах уж да я успокоя и ме ухапа... после гледаше стреснато и тъжно.

Много ми е мъчно, и двете котки ги обичам много, всякакви котки обичам, но за тези съм и отговорна. Няма да останат повече от две-три седмици заедно, но не искам да се измъчват.

Някой може ли да ми даде съвет как да ги приуча да са заедно без да умират от страх и злоба. Мъжкият е на около 8-9 месеца, а женската е на около 6-7 месеца, не са много пораснали още.

=========================
I can shine even in the darkness...

Редактирано от mimosis на 06.06.03 10:58.



Тема Re: Малки бесовенови [re: mimosis]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано06.06.03 23:20



Споко, ще се наредят нещата - само малко време им трябва да свикнат един с друг.
Погледни темата на Wildberry за нейното ново коте -



Виж как са се подредили нещата

Поздрави на теб и на разбойниците

From now on, I want you all to call me "Loretta"!

Тема Re: Малки бесовенови [re: Loretta]  
Автор mimosis (луда гъба)
Публикувано09.06.03 11:53



Беше страшен уикенд.

Значи, добрата новина е, че поне вече не се съскат ... много. Мъжкият даже се осмели да отиде и да души женската, която направи опит да го понатупа и леко му разкървави ухото. После оставих вратата на балкона отворена и двамата хукнаха навън да завладяват нови територии. Живея на нещо като мансарда и от балкона ми се излиза на покрива. Та двамцата духнаха и мисля, че се забавляват да ловят буболечки и да дебнат разни птички, сега обаче ме е страх да не хванат някой бацил. Сигурно за лудо се притеснявам.

Днес май момчето, на което е мъжкият ще идва да си го взема, та ще си проличи дали ще си липсват.

=========================
I can shine even in the darkness...


Тема Горките коткинови [re: mimosis]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано10.06.03 09:44



На ново място
При нов човек
При непознато животно

Горките...
И как може да си ги зарежат така...ама че хора...


"Умът е вратата към ада, а тази врата е желанието."


Тема Re: Горките котки [re: Dew-drop]  
Автор mimas (луда гъба)
Публикувано10.06.03 10:53



По добре така отколкото заключени и самотни в празни апартаменти.

Той мъжкия е свикнал често да го носят насам-натам, даже като види раницата и сам се настанява в нея и чака ... той изобщо е много странен котарак, пада си по вода и само дебне да се заиграе с буркана си с вода още от малък... иначе когато е при собственика си споделя стаята още с една риба в леген, но никога не е посягал да я умъртвява по какъвто и да е начин... и е много красив, с цвят на мляко с какао.

Женската е малко нервна. Тя пък е свикнала да живее с две кучета, даже на моменти имам чувството, че се движи и действа като куче, независимо колко е малка... нищо чудно, с тях е израстнала. Във всеки случаи се държи много смело като за нова обстановка. И много обича да ми се тупне на врата и да ми смуче косата (бррррррр!)

Те двамата вече почти свикнаха едни с друг, снощи даже се душеха и ближеха дискретно. А аз съм влюбена. И в двамата!

=========================
I can shine even in the darkness...


Тема това с косатанови [re: mimas]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 13:18



ми е много познато.

мисля, че малката си мисли, че косата ми е козината на мама,
та там може да си мърка, меси и цока...
само дето млекце не потича...

олигавихме и коси, и китеници...
абе, всичко цокаме...






Тема и с брадатанови [re: Dew-drop]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано10.06.03 16:06



Нашта пък полага майчински грижи за брадата на мъжа ми - почиства я най-старателно (само го дебне да легне по гръб и веднага се настанява върху гърдите му и започва) и обича да се бута в нея и да се гали. Предполагам, че много се разочарова всеки път, когато той се обръсне - той пък не го прави често.
Според мен от нейна гледна точка мъжът е по-висше животно от жената, поради факта, че има брада - което си е почти козина. Докато аз съм скучно гладка и изобщо, какво да се занимава с мен...
Иначе с косата му си играе, но не я приема за козина, а за висулки, които е интересно да се улавят и захапват (неговата коса е дълга и обикновено образува такива кичури навити на спирала... така като пружина, не знам как се казва). Понякога съвсем изглупява и гони сянката на някой кичур по пода на стаята, и изобщо сенки гони всекакви. Абе тя си е глупава котка

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема абе няма глупави коткинови [re: Loretta]  
АвторDew-drop (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 16:16



просто са страшно любопитни и игриви...

ние вчера гонехме слънчеви зайчета...смях...


"такива кичури навити на спирала... така като пружина, не знам как се казва" - уби ме! - казва се къдрици и знам, понеже и аз си ги имам същите "пружинки" по главата.

Поздрави!



Тема Re: абе няма глупави коткинови [re: Dew-drop]  
Автор mimas (луда гъба)
Публикувано10.06.03 16:35



ние вчера гонехме слънчеви зайчета...смях

Мусала (мъжкия котарак) мнооооооого обичаше да гони червената точица от лазерчето на ключодържателя... то не беше скачане, то не беше дебнене, мяучене и наострени въпросително уши :това защо го хващам, а го няма?:

=========================
I can shine even in the darkness...


Тема е как да няма! :)нови [re: mimas]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано10.06.03 18:18



Ето това дето описвате, не е ли глупавост?

Ама вие ме подсещате тука, аз не съм я пробвала на слънчеви зайчета...
На нея й е достатъчна и най-размазаната сянка, стига да се мърда... сенки на кабели гони... сенки на висящи връвчици... сенки на мърдащ се пръст! Направо как се мята от единия край на стаята към другия и изобщо няма време и да помисли, че "това го хващам, а пък го няма" - нали вижда че то се мърда вече другаде...
Понякога хитрее и се скрива (!) зад някоя прозрачна (!) бутилка от минерална вода 5 литра, за да дебне оттам . Ако пък бутилката е пълна, водата хвърля отблясъци по пода и те също биват нападани понякога - ама като не могат да избягат, не е толкова интересно.
Опитвала съм се да я накарам да гони свойта си сянка - напр. сянката на ушите си. Ама не става. Не знам как разбира коя сянка не е интересна за гонене...
Освен това сенките ги предпочита дори пред истинските неща. Щото като й размахам пръст току пред муцуната, не й е интересно - но като види сянката на същия тоя пръст по земята, лудва!

Глупава не, ами пълна галфонка!...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.