Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Давате ли на малките котенца Калций?нови  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано27.05.03 15:12



Един доктор така ме посъветва, за да не хванело рахит.

То вярно, милото, с часове расте и сега е източило едни дълги крачета... Не искам да ми се разболява от такива работи, но пък и не съм сигурна дали няма нещо да му навредя, ако го тъпча с калциеви хапченца.

Някой знае ли нещо по въпроса?

Котето е на 45 дни.
А, и ме притеснява, че много обича да яде консерви, а има нещо против млякото и сиренето, които биха осигурили необходимия калций.
Сега ме е страх, като не ги яде да не се стигне до недостиг на този елемент?

Дайте идеи, плийс?




There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема Re: Давате ли на малките котенца Калций?нови [re: Dew-drop]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано27.05.03 15:41



Аз отдавна не съм гледала малки котета, но си спомням, че на дребосъчетата слагахме някакви капки в храната точно против рахит и подобни. Подобни какпи се дават и на малки деца, но в различни дози. Освен това лекарят знае най-добре и моят съвет е да го послушаш. Ако не вярваш точно на този, си потърси някой друг. Той най-добре ще те посъветва какви точно добавки да даваш на писанче и в какво количество.

стой та гледай


Тема Re: Давате ли на малките котенца Калций?нови [re: Dew-drop]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано27.05.03 16:32



Мойта израсна само на консерви Уискас за малки котки и суха храна Роял Канин за малки котки.
Има си специални разписания на кутиите по колко грама да се дават колко пъти на ден.
Никакви добавки не са ми казвали докторите да й давам, и не съм давала.
Аз някакси имам доверие, че тия фирми се грижат да балансират всички необходими вещества, които котето трябва да получи. Те затова и са различни от храните за възрастна котка. Е, и защото са надробени на по-малки парченца де :)
А за прясно мляко ми казаха там откъдето я купих да не й давам изобщо. Щяла да се... ъм... да добие нужда да ходи често до тоалетната по голяма нужда и с високо водно съдържание в резултата (изразих се!).

П.П. После тук се чуха лоши неща за Уискас обаче! Сега не й давам, но тя вече е голяма и има по-голям избор в храните. А не знам кои други фирми имат варианти на храните си специално пригодени за бебекотета. Питай в магазина!

П.П.П. И кога ще я снимаааш!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Давате ли на малките котенца Калций?нови [re: Dew-drop]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано27.05.03 19:06



Много висок % котки са нетолерантни към лактозата, ако ще й даваш мляко й давай котешко.
И аз не съм давала допълнително калции, моята от 2 мес възраст е на суха храна и много рядко на консервий.
С каквото й да я храниш обаче гледай да отговаря на възрастта й.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Давате ли на малките котенца Калций?нови [re: Dew-drop]  
Автор Иryaнa (ощастливена)
Публикувано28.05.03 04:27



Ami pove4eto malki koteta hva6tat razstroistvo ot mlqkoto ... kakto kultuno se izraziha po-gore. Davai nqkakvi dobavki v hranata (ako na paketa ne e otbeliazano sudurjanieto na kalcii za da sverish s nujnata na malkoto dozi ne prekalqvai)
Uspeh!
PS. Moita kotka perdasheshe obezsoleno sirene bez jal




Тема Re: Давате ли на малките котенца Калций?нови [re: Иryaнa]  
Автор Girla (rusokoska)
Публикувано28.05.03 08:49



Аз също не съм давала допълнителни съставки като калций. Мисля, че в консервите и бисквитите има достаъчно и не е хубаво да се прекалява.



Тема въобще да не й даваш мляко?!нови [re: Loretta]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано28.05.03 09:19



че това не е ли...жестоко?

тъкмо се оплаках от мойта мацка, че не пие млекце и не яде сиренце и тя взе че прояде! - ей тва е, винаги ме изненадва!

ммм да, трябва да я снимам скоро, докато още е мъниче,
че расте като гъбка...


There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема котешко мляко? - че откъде да го взема?нови [re: Dragoness]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано28.05.03 09:21





а суха храна си имаме една голяма кутия - специална такава, за малки котенца, ама не щемеее!

There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема за бисквитките не знам,нови [re: Girla]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано28.05.03 09:26



но върху консервите никъде не видях да пише Ca...

иначе витамини разни има в тях, или поне така пише...



There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема Re: котешко мляко? - че откъде да го взема?нови [re: Dew-drop]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано28.05.03 10:18



От зоомагазини.
То на каква възраст е? Ако е на >50 дни хич не му й трябва мляко. Ние на нашите им даваме котешко мляко 1, 2 х в годината, ако сме се сетили да купим. Сега за разнообразие сме им променили малко диетата, в едната купичка слагаме рибна консерва (котешка), а в другата суха храна.
Преди, когато тя беше бебе ги хранехме и двамата със суха храна за котенца.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.