Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 24.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Питах се...  
Автор true^boy (since_1994)
Публикувано04.06.03 00:34



...колко ли от посещаващите този форум хора притежават родословни котки.Въобще какво е за Вас този лист хартия и държите ли да притежавате котка от дадена порода?Аз лично съм на мнение че благодарение на родословието като документ ,са се съхранили и съществуват днес различните породи котки.



Тема Абе то и с хората...нови [re: true^boy]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано04.06.03 11:56



е така. Само че това да имаш родословие не е добро или лошо, а просто факт.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема мойта няманови [re: true^boy]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано04.06.03 15:54



А значение не отдавам никакво.
Важно ми е как изглежда конкретния екземпляр и какъв характер има.
Нямам намерение да я водя по изложби. Тя ще си красивее само за мен!
(и за другия си човек)

Това е то, егоисти сме си

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Питах се...нови [re: true^boy]  
АвторKoтkoлюбka (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 16:45



Котките с родословие имат далеч повече здравословни проблеми и, в много случаи, не дотам благ характер. Нашата е сладко пухче без сертификат и като такава е ПОДАРИНА, както се полага за всяко уважаващо себе си домашно коте. Ние всички много си я обичаме и това, струва ми се, е взаимно. Някъде в клуба имаше изказваяне, че ако не си платил за котката си, няма гаранция, че ще се грижиш добре за нея. Ние пък се грижим. Водим я на ветеринар когато е необходимо, а през уикенда ще я ваксинираме. Какво значение има някаква хартийка, която не можеш да гушнеш, а тя да те намърка.



Тема Re: Питах се...нови [re: true^boy]  
Автор TWlSTED (Hallucinogen)
Публикувано10.06.03 22:58



moite kotki ne sa porodisti, niamat nikakvi sertifikati i tem podobni. no se hubavi i s mnogo gotini harakteri.

a tova che porodite kotki se zapazili samo zaradi hartiikite - ne mislia taka... prosto selekcia i tova e - izkustven podbor




Тема Re: Питах се...нови [re: TWlSTED]  
Автор true^boy (since_1994)
Публикувано12.06.03 04:07



Ами по висша форма на селекция от родословието май няма!Разбира се че е важно да знаеш произхода на животното за което се изръсваш и без друго доста парички.Аз съм много против симбиозата и винаги ще държа на родословието защото е жалко да дадеш 200 лева на човек развъждащ и експлоатиращ"породисти" котки заради едните пари.Жалко,че както всичко в нашата държава така и фелинологията е на толкова ниско ниво.
А да не говорим за зоомагазините които предлагат неотбити котета без ваксини и документи,отглеждайки ги в аквариуми докато някой ги вземе.



Тема И кой те кара да се ръсиш с "доста парички"?нови [re: true^boy]  
Автор Areнт ()
Публикувано12.06.03 15:18



За да си имаш хартийка, с която да се перчиш ли? Това какво общо има с някаква любов към животните???

Отрицателните факти не са факти (Д. Цонев а.к.а. Пъпеша)


Тема Re: Питах се...нови [re: true^boy]  
Автор true^boy (since_1994)
Публикувано12.06.03 23:53



Ами тази хартийка запазва породата и развива фелинологията,а ти пак си обичай котките без нея.И не смей да съдиш хора които не познаваш защото изложбите се посещават най-вече от любители на котки.

Редактирано от true^boy на 12.06.03 23:55.



Тема Re: Питах се...нови [re: true^boy]  
АвторKoтkoлюбka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 12:50



В изложбите участват хора, които развъждат котки само като стока. Единствената цел е да прибавят медали към родословието. Ето това е истината според мен.
Който не вярва, нека погледне скандалите в архивите на клуба.



Тема Re: Питах се...нови [re: Koтkoлюбka]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано13.06.03 22:19



Не съм съгласна с теб, котката на моя приятелка беше няколко пъти БИС и беше кастрирана, просто си я водеше за удоволствие.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.