Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ново попълнение  
Автор Wildberry (©)
Публикувано19.05.03 22:54



От днес имам още едно коте! Много съм щастлива,за разлика от котката ми,която не иска да приеме новодошлия Съска му,фучи му, и сърдито отива в другата стая. А той е толкова мъничък и безпомощен,и се стряска. Спи,яде,и хапе мъжа ми по ушите:) Много е смешен! Има ли начин с който да им помогна да се сприятелят или да оставя нещата да се развиват от само себе си? Обаче ме е страх да ги оставя сами,подозирам,че ще го ухапе голямата,тя си е лошичка по принцип

А

и малко снимки ,съвсем пресни - последните.



Тема Re: Spokoнови [re: Wildberry]  
АвторDodolina (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 00:10



Ama muni4koto e goljmo sladki64e.Osven tova prili4a na moeto kotara4e,koeto oba4e ima sivo vmesto kafjvo i e na 8 meseca ve4e.Suvetut mi e da ne gi ostavj6 sami.Hubavo e da budat v edno pome6tenie zaedno,no im hvurlj postojnno po edno oko.Kogato bjh v Bulgarij mi se naloji da sprijteljvam rotvailera mi s edno puh4e na mesec i polovina.Purvite njkolko dni Sjra(ku4kata mi)go misle6e za hrana.V kraj na vtorata sedmica ve4e spjha zaedno i malkijt prave6e opiti da su4e ot nej.Vjrno ,4e tuk stava duma za kotarana,no tj su6to si pazi teritorijta i ljbovta na stopanite.
P.S.Siamkata su6to e goljma krasavica.
Uspeh!



Тема Re: Ново попълнениенови [re: Wildberry]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано20.05.03 15:09



Колко време откак ти е новото попълнение? Дай малко време на Маша да свикне с него, в момента тя вероятно го приема за временно пребиваващ, който си е сбъркал терена нещо.
И според мен дръж ги под око.
Задължително различни купички за храна и вода и ако можеш да следиш малкото да не тръгне да яде от нейната, защото предполагам че такова нечувано нахалство ще я вбеси :)
И те съветвам да отделяш повечко време и внимание на Маша, да не я оставиш да се чувства пренебрегната. Животните са си ревниви.

А за снимките, много са ти сладки и двамцата, а това с яйцата ми напомня на разрешението, което Миша им намери: започва да бута с лапа яйцето, то се търкаля, и това е интересно. Търкаля го, търкаля го, и в един момент то пада от масата и черупката се чупи. Това също е интересно. То се търкаля и по пода, ах каква забава. И в един момент черупката вече е цялата начупена и Миша може да я отчопли със зъби. Когато установи и това, яйцето спира да бъде интересно и бива зарязано.
Човекът го намира, обелва го, натрошава го и й го слага в паничката (щото е чувал, че котките обичат яйце).
Миша не го поглежда цял ден и накрая човекът го изхвърля.



From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема :)))нови [re: Loretta]  
Автор Dew-drop (съзерцателка)
Публикувано20.05.03 15:44





ох, много живописно разказваш!

There's a Universal justice and the eyes of Truth are always watching You.


Тема Re: Ново попълнениенови [re: Loretta]  
Автор Wildberry (©)
Публикувано20.05.03 20:26



Как го разказа само Точно така става!
Относно новото попълнение - вчера му беше първи ден. Но Маша направи нещо,което ме изуми! Избяга на двора и не се прибра цяла нощ! Смешното е,че ние не разбрахме,че я няма,решихме,че се е качила на тавана в знак на протест. Сутринта отварям терасата - и мацата на оградата мяука жално! Прибрах си я аз,и цял ден спи в спалнята! Малкият не се и опитва да яде от нейните чинийки,просто го е страх да ходи до кухнята. Иначе е много добричък,спи,яде и си играе. Направи ми впечатление,че не яде месо,купихме му бебешка консерва,но си предпочита млякото. Може би е много малък (45-47 дни)? Иначе нито е плакал за майка си,нито нищо.В момента госпожицата дойде в хола и го ръмжи неудържимо! Той горкия само гледка и се чуди къде да се свре,любопитна му е и иска да я доближи,но не смее. Играе си сам,сигурно си миси,че така ще й привлече вниманието...
Иначе Макси яде мако жълтък на яйце



Тема Re: Spokoнови [re: Dodolina]  
Автор Wildberry (©)
Публикувано20.05.03 20:28



Тя нашата е кастрирана,защото имаше здравословни проблеми,та едва ли ще прояви някакъв майчински инстинкт Но все се надявам да се сработят



Тема тактиканови [re: Wildberry]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано20.05.03 21:56



нищо не разбирам от възпитание на животни (справка - безчислените ми хленчения тук в клуба на тема "мойта котка не ме обича") - обаче какво бих направила аз: бих си гушнала Маша, както винаги си я гушкам, като се надявам да се успокои и отпусне
и така днес и утре, друго нищо - само близост и спокойствие
вдругиден пак я гушваш и като е спокойна в теб, някой да гушне Макси и да седне до теб, или поне да се доближи
и така малко по малко да се доближават за да свикват един на друг с присъствието си и най-важното - че присъствието на другото коте не е заплаха
просто малко време си трябва, според мен... и ще се наредят нещата

пиши какво се случва!

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: тактиканови [re: Loretta]  
Автор Wildberry (©)
Публикувано20.05.03 22:41



Благодаря ти за съветите! Нищо не разбираш,ама хубави неща ми казваш Маша не мога да я гушна в близост до малкия,защото ме ръмжи и мене,и рискувам да ме ухапе... Обаче малчо се проявява като голям игрушко,мъжът ми вече му се кара,защото само лази по него и го похапва по ушите! Още не се е научил да си прибира ноктите и драска доста силно!
Иначе Маша минава транзит през хола,изръмжава му и отива към спалнята...

Поздрави!
Аз за пръв път пиша тук,дано имам хубави новини,за да пиша пак
Сега ще се разровя,да видя ти какви зверове имаш,за да не те питам и да се повтаряш

Редактирано от Wildberry на 20.05.03 22:44.



Тема И тук да го кажа -нови [re: Wildberry]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано04.06.03 13:04



стратегическа грешка.

котките или израстват заедно, или са врагове. Това си им е заложено и няма трайно преодоляване.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Глупостинови [re: Яceн]  
АвторCygnus (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 00:11



Моите две сиамки ги събрах едната беше на година и половина, а другата бебе. Вече 8 години живеят заедно и много си се гушкат и обичат, дори едната тъгува ако другата я няма за един ден и чака пред вратата.
А на Wildberry котетата вече ги видях на снимка как си играт весело и спинкат гушнати




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.